Колко според Вас струва следния скрипт?

Добър ден.
Внимание: това не е тема, с която целя да Ви накарам да си купите нещо, искам Вашето мнение за цената на продукта ми!
На кратко: код на java, докарва поещения на сайт(ове) - за момента по мой тестове е до към 1.5к уникални и минимум 3к импресии , полезен е и за хора, ползващи Adf.ly/linkbux и подобни.
Трафика е 40% Tier1 (USA, Germany, UK, France, Canada), 10% Русия, 45% европа, 5% други. Таргетирането е главно към adult нишата, но помага и за произовлни ниши.
Май е blackhat linkbuilding метод :rolleyes:

През последния семестър, като нямах да уча, си направих спам бот за sr+denied гостовите книги. Общо ми отне около 70часа работа (докато се стигне до усъвършенстването му...)
В момента съм го усъвършенствал и се чудя за колко мога да го продавам (например в BHW).
Preview: http://www.youtube.com/watch?v=XaPNG1DVgr4

Печеля по г/д 2-3USD/ден през adf.ly тип програми и още около 2USD/ден от adult програми по сайтове (например Plugrush). Ако е към AdSense сайт, донася към 200 до 400евро отгоре на месец (може и повече, но препоръчвам да не се лакомите).
Докарва около 1500уникални посетелите и 3000+ импресии дневно (в момента точно го тествам с един сайт на който няма как да дойдат от друго място). Трафика е разнороден - снимка (до колкото тиксото отчита коректно...).

Мислех си нещо от сорта на:
50USD - само сорс код
100USD - сорс код + библиотеките + документация.pdf
150USD - сорс код + библиотеките + документация.pdf + tesseract + eclipse конфигуриран да работи -> реално се получава разархивираш -> пускаш, готово.
200USD - горното + помощ от мен при нужда за пускане и/или доконфигуриране.
300USD - горното + разрешение да ползват кода в различни програми, помощ през teamviwer/други RDP програми, разрешение да го препродават. (не че някой ще тръгне да ме пита де...)
Цените са малко височки защото е все пак самия код, а не .executable file. (така и не можах качествено да го експортна на runable .jar файл)

Мислех си да им предложа примерно и бонус за всичко над 50долара: доживотен subscribtion - безплатни ъпдейти за следващите версии (текущо е вер.2.3).

Ако не сте програмисти, може да не четете повече.

Алгоритъм: Проверява сайт от списък (в момента са 240 сайта, в масив са в момента, но ще ги бутна в .тхт) дали е online и дали коректната форма за въвеждане е налице, ако е - продължава, ако не е - отива на следващия сайт, избира съобщение от масив (или (псевдо)произволно или зададено кое точно да въведе предварително), въвежда го, декриптира CAPTCHA-та чрез правене на screenshot и после OCR с Tesseract и я попълва, изпраща съобщението, проверява дали е било успешно, извежда статистика, изчаква 5мс (за да се избегне Anti-spam защита) и или отново попълва съобщение на същия сайт или преминава на следващия. Накрая извежда пълна статистика за работата му.
Използва се Java, SeleniumSDK, Tesseract, Firefox (за FirefoxDriver), JUnit.
Самия списък го проверявам да няма някой сайт да се дубликира от време на време (ръчно) през http://textmechanic.com/Remove-Duplicate-Lines.html

Пример за статистика докато работи:
22:00:09 ---Script start for: http://matreshka.sexyi.am |Successful: 2562|Failed: 1261 |Rate: 67,02 % |URL: 169/240 |Runs: 2/10 |Crash: 0 |Start time: 19.08.2013 04:53:37
22:00:17 Message ID [7] posted 1 times on http://matreshka.sexyi.am |Successful: 2563|Failed: 1261 |Rate: 67,02 % |URL: 169/240 |Runs: 2/10 |Crash: 0 |Start time: 19.08.2013 04:53:37

Примерни данни като завърши:
Код:
 ***Program execution completed successfully***
 Start time: 19.08.2013 15:34:19
 End time: 19.08.2013 17:09:46
 Successful posts: 766
 Failed attempts: 133
 Successful posting rate: 85,20 %
 Prevented crashes: 1
 Cycles: 10
 Total sites: 240
 Times a site gets visited per cycle: 10
 Delay time: 5s

PS: тествано и работи под XP и 7. Мога да го портна лесно и под linux, ubuntu си има бая (май 8 ) вградени OCR програми.
 
Последно редактирано:
От: Колко според Вас струва следния скрипт?

Това от клипчето ли си усъвършенствал? :shock:
Аааа.. схванах, ще ме извиняваш..

Сигурно си направил скрипт, който разбива тази форма, т.е. сканира за такива и им набутваш глупави линкове. Не е хубаво, не е.. Още не мога да се отърва от трафик от една подобна форма, а реално съм я изтрил отдавна :D
 
Последно редактирано:
От: Колко според Вас струва следния скрипт?

Всичките сайтове който се спамят са направени с такава цел, не спамя нормални сайтове ;) И аз си имам лични сайтове и знам, че нежелания спам е гаден. Тея гостови книги са г/д за линк размяна, а самит хора ги правят да слагат реклами на тях и да печелят през тях.
 
От: Колко според Вас струва следния скрипт?

Е кой цъка по линковете в тези мега оспамени гостови книги?!?
 
От: Колко според Вас струва следния скрипт?

отде идват посещенията не сфанах, от спама по гостевите книги?
 
От: Колко според Вас струва следния скрипт?

Е кой цъка по линковете в тези мега оспамени гостови книги?!?
Болни хора всякакви... Всяка книга си генерира от 100 до 500+ уникални посетители дневно. Колкото повече пъти спамиш, толкова по-голям шанс да те видят и кликнат.

отде идват посещенията не сфанах, от спама по гостевите книги?
От линковете по гостовите книги.


Колеги, въпроса ми бе за колко мога да се пробвам да го продавам на англоезичните пазари, а не дискусия за коректността на blackhat link submission метода.
 
Последно редактирано:

Горе