Колко струва един бизнес?

От: Колко струва един бизнес?

За повечето бизнеси може и да е друго яче, но за online бизнес, със сигурност всеки гледа печалбата. Ако си решил да продаваш сайт, никои не му дреме какъв ти е дизайна и колко пари си дал да го разработиш. Общо взето гледат трафика и максимума, който може да му вземеш е 12x до 20x на нетната печалба. :)

В тази връзка днес имам предложение за покупка на първия ми сайт, който продавам, защото нямам време за него (а и концепцията, която следва нещо се оказа, че не ми е по вкуса), зарязан е отдавна, няма почти никакъв трафик и не генерира и стотинка печалба. Но има потенциал, който човек наясно с нишата може да прозре и оцени. Така че засега наистина Uphero изглежда е най-прав. Един бизнес (сайт, стока) струва толкова, колкото някой е готов да даде за него. Останалото е теоретизиране. Та така ..
 
От: От: Колко струва един бизнес?

В тази връзка днес имам предложение за покупка на първия ми сайт, който продавам, защото нямам време за него (а и концепцията, която следва нещо се оказа, че не ми е по вкуса), зарязан е отдавна, няма почти никакъв трафик и не генерира и стотинка печалба. Но има потенциал, който човек наясно с нишата може да прозре и оцени. Така че засега наистина Uphero изглежда е най-прав. Един бизнес (сайт, стока) струва толкова, колкото някой е готов да даде за него. Останалото е теоретизиране. Та така ..

Колко дълбоко проницание - разбира се, че едно нещо струва толкова, колкото двете страни се съгласят.
Тук говорим за оценка на бизнес, активи - според теб този потенциален човек, как ще ти каже колко иска - ще хвърля на боб или зарчета и какво зарче падноще бутне една нула от зад - не ставай смешен. Ще оцени пазара, "потенциалната" ти идея т.е. като цяло модела и способността на генериране на парични потоци за напред и ще калкулира в цената редица фактори и накрая ще ти кажа колко мисли, че струва.

Винаги оценката на дадено нещо е теоретична(просто защото има субективни допускания), просто няма абсолютна оценка за Х - крайната цена е нещо съвсем друго!
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: adi
От: Колко струва един бизнес?

Не е само теоретично.
Даже и в оценката има субективен фактор- гледната точка на оценителя, но това, разбира се, не би трябвало да дава големи отклонения за крайната стойност.
 
От: Колко струва един бизнес?

Нищо лично но щом си толкова на ти с всичко за бизнеса защо предлагаш подобна услуга а не си използваш уменията за развиване на собствен бизнес?!?
 
От: От: Колко струва един бизнес?

Здравейте Meleager!
Извинете ме, че пиша в тази тема, а става въпрос за друга ваша тема отпреди няколко години-във връзка с матирано 35 микрона фолио, което сте използвали за шиене на чанти и т.н.
Дали бихте ми пратили координати на дилъра, или фирмата, където мога да намеря 35 микрона матиран ламинат, който вие сте ползвали? Порових в нета, но не успявам да открия. Също-дали все още продавате машината за ламиниране и ако не, бихте ли ме посъветвали какъв модел е и откъде мога да я закупя?
Благодаря ви!
 
От: От: Колко струва един бизнес?

Нищо лично но щом си толкова на ти с всичко за бизнеса защо предлагаш подобна услуга а не си използваш уменията за развиване на собствен бизнес?!?

Има цели организации, които се занимават с оценка на активи т.е. това е собствения им бизнес и стойността която дават на останалите :)
Ти като толкова много знаеш и даваш оценка за качествата на останалите колко успешни бизнеса си направил? Надявам се правиш разлика между бизнес и самонаел се :)
 
От: От: Колко струва един бизнес?

Има цели организации, които се занимават с оценка на активи т.е. това е собствения им бизнес и стойността която дават на останалите :)
Ти като толкова много знаеш и даваш оценка за качествата на останалите колко успешни бизнеса си направил? Надявам се правиш разлика между бизнес и самонаел се :)

А колегата колко бизнеса е направил САМОСТОЯТЕЛНО?
 

Горе