Колко струва един уеб сайт?

От: Колко струва един уеб сайт - Дискусия

За какво точно плати 350 лв? Дизайна уникален ли е?

наскоро купих онлайн магазин с кошница и админ панел под Joomla за 350 лв , Но го купих от човек , който тепарва навлиза , няма фирма , прави сайтове по поръчка . Има направени 5 сайта
 
От: Колко струва един уеб сайт - Дискусия

ако магазина е бил работещ и добре разработен, а купувача няма достатъчно програмни знания, цената е прилична, дори в някой случаи е изгодна за онлайн магазин.. по мое скромно мнение :)
 
От: Колко струва един уеб сайт?

Че защо да спирате човека? Той се интересува от мнението ви... нали за това са форумите?!?
 
От: Колко струва един уеб сайт?

Не знам как вървят сайтовете , но едни приятели праиха сайт за една фирма и земаха 1500 лв.
 
От: Колко струва един уеб сайт?

Един сайт може и 100 лева да струва , но идеята в него може да е безценна - вижте феисбук например :)
 
От: Колко струва един уеб сайт - Дискусия

Здравейте видях във форума че се продава сайта teen-obiavi.info продавачът е написал цена по договаряне според вас колко долу горе струва?
 
От: Колко струва един уеб сайт - Дискусия

За да ти бъде отговорено адекватно трябва да предоставиш информация като посещения, от колко време е онлайн, има ли проходи и т.н.
 
От: Колко струва един уеб сайт?

Може да е 100 може да е 100 000! Зависи от хората.Може да е прост html наблъскан с реклами, ама ако на ден влизат по 50-60 000 този ще взима доста от тях.Сайта е боклук ама хората влизат и цъкат...
 
От: Колко струва един уеб сайт?

Зависи от доста неща.. дизайн, функция, време за изработка на сайта, на каква тема ще е сайта. Примерно ние търсихме да ни кодират дизайн от едно студио, дизайна беше на тема запознанства и ни казах, че дизайн на такава тематика ще ни струва 4 000лв. Първо се позамисляш, но после проумяваш, че искат 4 000лв защото ти след време със добро разпространение ще ти идват месечно по толкова, за пример ще вземем mucunki, според мен те вземат толкова на месец, но както казах зависи от доста неща. На каква тематика ще е сайта. Ако от един сайт може да печелиш по 1 000лв(примерно), те няма как да ти го направят за 20лв, нали? Защото те знаят, че след време ако преуспее от него ще вземаш доста повече от 20лв. :)
 
От: Колко струва един уеб сайт?

Зависи от доста неща.. дизайн, функция, време за изработка на сайта, на каква тема ще е сайта. Примерно ние търсихме да ни кодират дизайн от едно студио, дизайна беше на тема запознанства и ни казах, че дизайн на такава тематика ще ни струва 4 000лв. Първо се позамисляш, но после проумяваш, че искат 4 000лв защото ти след време със добро разпространение ще ти идват месечно по толкова, за пример ще вземем mucunki, според мен те вземат толкова на месец, но както казах зависи от доста неща. На каква тематика ще е сайта. Ако от един сайт може да печелиш по 1 000лв(примерно), те няма как да ти го направят за 20лв, нали? Защото те знаят, че след време ако преуспее от него ще вземаш доста повече от 20лв. :)
От това по-добре не може да се обясни :) Точно и ясно.
 
От: Колко струва един уеб сайт?

Здравейте, Първи пост!

И аз съм се замислял много, как би трябвало да се определи цената за изработка на един сайт. И съм мислил в/у това дали трябва в уравнението, да се сложи като тежест и това, реално този сайт какво ще носи на бъдещия си собственик. Например ел. магазин. Правиш го за 500лв (има и такива). И този човек потрива ръце доволно и след месец два е забравил, че тези пари ги е дал. Но най-вече като фактор трябва да се смята времето, което ще отнеме изработването. От първите разговори с бъдещия клиент до обучение и предаване на проекта. И също така, е добре да се обоснове пред клиента това време. Така и той ще се увери, че дадените пари са за свършената работа.
 
От: Колко струва един уеб сайт?

всичко е мн относително , дезайн, ПР, функционалност .....
 
От: Колко струва един уеб сайт?

Зависи от много работи... На какъв език е написан, дизайна на сайта, функционалността, какви приходи могат да се получат от него, какви посещения има... Прекалено относително :)
 
От: Колко струва един уеб сайт?

ми този който ви прави сайта си слага една цена от 50лв за час ( на запад е 80-100 долара) и ... сами си преценете
 
От: Колко струва един уеб сайт?

Добре аз имам друг въпрос,а някои купувал и сайтове е така?
 

Горе