Колко струва една браузър игра?

vallko

New Member
Здравейте, първо искам да се извиня ако не съм постнал темата в правилния раздел.


Искам да попитам колко горе-долу би струвала направата на една браузър игра от мащаба на Imperia Online? Също така ме интересува и колко струва поддръжката и хостинга на подобна игра. Има ли студиа или разработчици в България, които срещу заплащане биха изпълнили подобен проект?


Отсега искам да кажа, че не съм програмист, не разбирам никакви програмни езици и писане на кодове. Така да се каже аз съм човекът с идеите. И парите евентуално (зависи за какви пари ще стане въпрос).


Търсих доста за това в Google, но не намерих почти нищо, а и не знам английски за да чета в чужди сайтове.


Ще съм благодарен на всякаква информация и мнения по темата.
 
От: Колко струва една браузър игра?

Ще използвам темата на "колегата"

Останаха ми малко парички за инвестиране и купчина идеи хванали прах...
Та бих се радвал ако "хакерите" драснете 1-2 реда кви пари струва цялата процедура!...

Мерси!
 
Re: От: Колко струва една браузър игра?

не знам подробности, но ...

1)

~10к да крета
0.5к дизайн
9к 3 програмиста х 3 месеца
0.5к други
без 3д и аудио ефекти

2)
200к+ да работи, без 3д и аудио ефекти


едит: виж тук http://forums.bgdev.org/index.php?showtopic=39396&st=0
 
От: Колко струва една браузър игра?

Много пари трябват, за да работи както трябва и да изглежда добре. Ако имате заделени 2-3К лева, въобще не си и помисляйте за подобно нещо.

Да не говорим, че направата е само част от целия процес, после трябва много, ама много реклама. Иначе, колкото и добро нещо да сътворите, ако не го рекламирате, ще си го гледате само вие.
 
От: Колко струва една браузър игра?

като им знам офиса на империя онлайн - яко кинти требват
 
От: Колко струва една браузър игра?

Здравейте, имам подобен въпрос и реших да пиша тук за да не отварям нова тема.

Има ли някой във форума, който е в състояние да направи игра подобна на Conquiztador. Става въпрос за онлайн платформа, в която играчите да могат да играят един срещу друг. Нещо като Монополи ми се върти в главата, но не с толкова много графики, полета и играчи. Звуците в играта ще са 10-20 (не повече), а от към графични елементи ще е нужно да се изработи полето върху което ще се играе и няколко други фигури. Ако има някой свободен разработчик, нека се свърже с мен да обсъдим идеята.
 
От: Колко струва една браузър игра?

Vladimir Dimitrow => ако имаш необходимите пари, бих поразпитал сред моите познати дали ще се навият да ти я направят. Но трябва да имаш много пари, послушай съвета на mvmrik:

Много пари трябват, за да работи както трябва и да изглежда добре. Ако имате заделени 2-3К лева, въобще не си и помисляйте за подобно нещо.
 

Горе