Колко струва една опаковка на вафла?

AMOUN

Well-Known Member
Искам да опаковам 20 000 вафли - колко ще ми струва една опаковка?

8)
 
От: Колко струва една опаковка на вафла?

Зависи от вафлата, ако е надписа "Бат' Бойко" май ще трябва да се бръкнеш
 
От: Колко струва една опаковка на вафла?

Наистина искам да опаковам 20 000 вафли и ме интересува цена и възможности.
 
От: Колко струва една опаковка на вафла?

Щом си сериозен, не мога да ти помогна, но като исках да си взема торбички с моя щампа направо се учедих от цената която ми казаха за щампа и реализация
 
От: Колко струва една опаковка на вафла?

Трябва да побързаш! Неопакованите вафли бързо се развалят! Аз работя във частна фирма за производство на вафли (правя шоколада), но идея си нямам Колко струва една опаковка! При нас идва фолио на големи рула. От това фолио се опаковат по няколко вафли, зависи как е настроена пакетиращата машина! Нашите машини наподобяват тези: http://www.youtube.com/watch?v=NeUe9WQoimQ
 
От: Колко струва една опаковка на вафла?

Ехоо никой ли не знае, ще се развалят фаффлити :)
Интересува ме и алтернатива,
харесаха ми и опаковките на мартеници- виждат ми се по евтини и лесни- предполагам ако има машина няма да е златна?
Някой не знае ли как се опакова подобен продукт? или някаква машина за опаковане, която да си струва да се купи?
 
Последно редактирано:
От: Колко струва една опаковка на вафла?

Данке фор дъ лист :)
Преди да питам фирмите, искам да знам някакви детайли, за а не влизам бос с тъпите въпроси, по добре да ги задам тук, а там да питам подготвен, знаейки долу горе какво искам и колко ще ми струва.
 
От: Колко струва една опаковка на вафла?

Въпросите ти трябва да са относно щанца дали ще трябва да се прави за опаковки, визията кой ще я подготвя, самото пакетиране по какъв начин става / срокове, цена, брак /
Ако е необходимо щанца да се прави, то на какви пари. Това мисля че са достатъчни въпроси
 
От: Колко струва една опаковка на вафла?

Мисля че усложняваме нещата :) щанци екстри.. не ярвам за толкова бройки да ми е изгодно да заровя пари в щанци. по лесно ми е да напасна продукта към готово предложение с различен принт надпис.

Сега разгледах и видях нещо наречено щендерни пликове, ако разликата в цената е голяма, мога да ползвам тях.
търси се цена под 5 ст. на опаковка.
не вярвам че вафла от 30 стотинки крайна цена, има стойност на опаковката повече от 2-3 ст.
да там говорят за над 100 000 броя, но и за 20 000 предполагам ще се заинтересува някой.
 
От: Колко струва една опаковка на вафла?

Защо ми предлагаш тази машина?

това ти си го написал:

Някой не знае ли как се опакова подобен продукт? или някаква машина за опаковане, която да си струва да се купи?

днес.

Друг вариант, който си мислех е ... ще проверя и ще пиша пак.
 
От: Колко струва една опаковка на вафла?

Смяташ си колко квадратни сантиметра примерно материал ти е нужен за да пакетираш(обгърнеш) една вафла. Залагаш 5% брак върху бройката и получаваш квадратурата на общия материал. Избираш си материал на ролка. В случая широчината е константа т.е. получаваш линейни метри, които можеш да разбереш с питане конкретна фирма колко струва. Избираш си вид на материала - фолио с пвц или само пвц и т.н. Отиваш в печатница за флексо печат и питаш колко пари искат на цвят. За всеки цвят има отделено клише(тампон). Съобразяваш си цветноста на проекта и действаш :) После отиваш при някой, който има машина за пакетиране и го питаш колко пари иска за настройка на машината за твоите вафли + еди колко си часа работа според вида на машината. После ти трябва групова опаковка от велпапе примерно(най-евтино). Там си смяташ пак квадратура и по същата схема във фабриката за велпапе.
 
От: Колко струва една опаковка на вафла?

Според мен, за такова малко количество, ще ти е най-изгодно при производител на вафли. Даваш им графичния проект на опаковката (за който те най-добре ще те консултират) и си взимаш вафлите.
 
От: Колко струва една опаковка на вафла?

Според мен, за такова малко количество, ще ти е най-изгодно при производител на вафли. Даваш им графичния проект на опаковката (за който те най-добре ще те консултират) и си взимаш вафлите.

Аз това имах предвид всъщност и разгледах различни заводи, но в неделя явно не вдигат. Щях да питам (излагайки се) нищо, че ще са тъпи въпросите ми, дали могат да им занесат и колко ще струва опаковането. Утре ще пробвам пак :)
 
От: Колко струва една опаковка на вафла?

С удоволствие ще ти опаковам вафлите, ама не знам дали ще ти ги върна после :D
 
От: Колко струва една опаковка на вафла?

Аз това имах предвид всъщност и разгледах различни заводи, но в неделя явно не вдигат. Щях да питам (излагайки се) нищо, че ще са тъпи въпросите ми, дали могат да им занесат и колко ще струва опаковането. Утре ще пробвам пак :)

:shock: Моля какво си направила?
Звъняла си на фирма за вафли за да питаш за опаковане?
и си търсила в гугъл - защо?

Аз попитах ако има някой запознат, който се занимава с подобна дейност и тук съм сигурен че има десетина поне такива.
 
От: Колко струва една опаковка на вафла?

Описал си процеса супер :)

Но се надявам да може да се избегнат всички тези обикаляния и за целия процес да работя само с една единствена фирма, без да ми се налага да ставам от компютъра :)

Смяташ си колко квадратни сантиметра примерно материал ти е нужен за да пакетираш(обгърнеш) една вафла. Залагаш 5% брак върху бройката и получаваш квадратурата на общия материал. Избираш си материал на ролка. В случая широчината е константа т.е. получаваш линейни метри, които можеш да разбереш с питане конкретна фирма колко струва. Избираш си вид на материала - фолио с пвц или само пвц и т.н. Отиваш в печатница за флексо печат и питаш колко пари искат на цвят. За всеки цвят има отделено клише(тампон). Съобразяваш си цветноста на проекта и действаш :) После отиваш при някой, който има машина за пакетиране и го питаш колко пари иска за настройка на машината за твоите вафли + еди колко си часа работа според вида на машината. После ти трябва групова опаковка от велпапе примерно(най-евтино). Там си смяташ пак квадратура и по същата схема във фабриката за велпапе.
 
От: Колко струва една опаковка на вафла?

:shock: Моля какво си направила?
Звъняла си на фирма за вафли за да питаш за опаковане?
и си търсила в гугъл - защо?

Аз попитах ако има някой запознат, който се занимава с подобна дейност и тук съм сигурен че има десетина поне такива.

Ей начи! Черна човешка неблагодарност! :(

Ми добре си се надявал, някой да ти отговори, който се занимава с това, но тъй като очевидно са заети с опаковането или подозират, че е някаква шега не ти отговарят. А вафлите неопаковани ще се развалят или изсъхнат.
И понеже отбеляза, че си имаш достойнство и не искаш да се излагаш, аз реших да пробвам. Но както казах, не успях да се свържа.
Така или иначе ще го направя утре, вече само от любопитство и няма да те занимавам с излишна информация, ако ми отговорят нещо.
Просто ще си я използвам за себе си, ако някога ми се наложи, да опаковам 20 К вафли.
 

Горе