Колко струва едно приложение за Android , IOS , Huawei

Такива като тебе работят по "задание", понеже са едни обикновени изпълнители.

Заданието обикновено го пиша аз :)
Ами хубаво, вземи го напиши и после го оцени. Не видях заданието, без значение твое или чуждо, което си оценил на 15К?
 
Такива като тебе работят по "задание", понеже са едни обикновени изпълнители.

Заданието обикновено го пиша аз :)

Ти може и да го пишеш ама нали някой трябва да ти казва какво да пишеш. Не мисля че знаеш напълно какво клиента иска или ще поиска. Аз казах че е хубаво клиента да опише какво иска ама май явно ти държиш да ти го диктува по телефона пък ти да пишеш.
 
Аз не знам какъв е смисълът от Апп и мобилна, добра мобилна, версия на сайта ти? Аппът ще в в пъти по-капрозен от сайта за поддръжка и управление, както и доработване.

Това се прави от брандове който могат да си позволят поддръжка и за приложения. Основното им предимство е чисто маркетингово примерно да ти пушват нотификаций директно на телефона. Сам се сещаш че това е с 100% успеваемост клиента да ти види новата стока или намалението. ;)

Звучи примамливо ама изобщо не е лесно, трябва си отделен бюджет да заделяш само за тях.
 
Има примери по-горе.

Клиентите ги мързи да пишат + не знаят какво точно искат.
Работата на дева е да ги насочи и да свърши тая работа, понеже знае кое как става, доколко е практично и т.н.

По точни инструкции бачкат работниците по фабриките и секретарките.
Всъщност даже и секретарките трябва да проявяват креативност, планиране и прочие "адвансед" професионални умения.
 
  • Sad
Реакции: Sky
Работата на дева е да ги насочи и да свърши тая работа, понеже знае кое как става, доколко е практично и т.н.

Работата на дев-а е да изпълни проект по задание. Project manager се нарича тоя дето пише задания и поставя тези въпроси. Явно ти си One man Army затова ги мешаш.
 
Работата на дев-а е да изпълни проект по задание. Project manager се нарича тоя дето пише задания и поставя тези въпроси. Явно ти си One man Army затова ги мешаш.

Да, може и да си наеме пълен екип и да си сметне по 4-6к/човекомесец.
 
Да, може и да си наеме пълен екип и да си сметне по 4-6к/човекомесец.

Не се наема екип а фирма му викат. Ако ще си наема екип то трябва договори да сключва с всеки един от тях. Затова има софтуерни компаний с наличен персонал. И не се плаща на "човекомесец" а на проект.
 
Не се наема екип а фирма му викат. Ако ще си наема екип то трябва договори да сключва с всеки един от тях. Затова има софтуерни компаний с наличен персонал. И не се плаща на "човекомесец" а на проект.
Остави го Noke, то се вижда, че си чеша езика.
 
Не се наема екип а фирма му викат. Ако ще си наема екип то трябва договори да сключва с всеки един от тях. Затова има софтуерни компаний с наличен персонал. И не се плаща на "човекомесец" а на проект.

Добави поне 30% тогава, щото и за шефовете на компаниЙте ще требва да остане нещо.
ПП: да не забравяме и секретарката...

Остави го Noke, то се вижда, че си чеша езика.

За мене ясно, ама останалите няколко какво си чешете в тая тема ми е интересно, предвид че грам идея си нямате от материята?
 
Абе хорица не съм казал че искам 100% къстъм система за онлайн магазин, може да се направи примерно някаква мощна система инсталирано и направено както трябва казват че magento е най добрата, .. след това горе долу трябва да се получи това което е другите сайтове.. прави се приложение като другите.. да имат една и съща база данни и няма да искам 3 отделни сайта, може би е по добре 1 сайт на 3 езика ... като няма да ми трябва много интегриране на паймент системи, 90% ще ползват наложен платеж.. може би най точно наложен платеж и плащане с дебитни кредитни карти.. към изипей системата ако може да се интегрира.. това е.. просто да е направено професионално.. вече качване на продукти, преводи т.н. тях ще си ги направя аз..
 
хах не е истина как те наскачаха хиените :)

Няма никакъв смисъл от тия приложения, мани кво ти разпраат спицилистити.. Мога да ти дам пример с бая топ сайтове, които дори ги махат ;)
Цялата работа наистина ли ти е за да имат иконка на телефона? Някакви други предимства виждаш ли? Освен това, нали се сещаш, че за да се поинтерува някой изобщо да сваля приложение в личният си телефон, трябва да си топ маг с топ продукти и наистина трябва да има РЕАЛНА полза от приложението (за самия юзер). Иначе чисто за визуализация и функционалност при качествена работа с респонса, то няма да има и грам разлика :)

Но все пак нека да изчакаме и Станимир да си довърши черновата, па тогава ще правим и крайните изводи, иначе все едно не е писано по темата :D
 
Последно редактирано:
От мене да мине - направи го PWA и да се приключва.
headless magento + PWA за 15к.... ако се появи такъв "специалист" ще изяде хляба на Stenik и Extensa.... ама на дали
 
Айде взимай го това слагай и почвай да се учиш, че и ти си едно диване не е истина :) Па ако ти тръгне (което трудно ще стне) може вече да мислиш и за галимации от по 15-20к, ако не си ги изкарал, значи не ти е тръгнало ;)

Въпреки, че за мен тая тема е пълен фейк, познавайки за кво иде реч..ама айде, езикос-чесалникос, както обикновено :D
 
Айде взимай го това слагай и почвай да се учиш, че и ти си едно диване не е истина :) Па ако ти тръгне (което трудно ще стне) може вече да мислиш и за галимации от по 15-20к, ако не си ги изкарал, значи не ти е тръгнало ;)

Въпреки, че за мен тая тема е пълен фейк, познавайки за кво иде реч..ама айде, езикос-чесалникос, както обикновено :D
Пак нищо не каза....
 
Е ти много каза, освен че набалони пак "специалистите" :)

После ще се доизясниме, че гледам ИГРИ НА ВОЛЯТА в момента :D:D:D да задоволя робският си дух :p
 
Привет, много зависи, виждам, че доста от хората писали в темата си нямат на идея защо се ползват тези apps, главната идея на апликация за онлайн магазин е push известия, редовно може да спамите вашите потребители, да вземем приложението на aliexpress или emag, всеки ден получавам предложения за оферти като известие. А това със iframe или webview и други подобни, просто няма смисъл от тях, ако си сериозен онлайн търговец, няма да се чудиш каква е цената, скъпо е доста защото изисква поддръжка и при всеки update ще трябва да се правят корекции, но цената започва от 2500 до 15 000 евро, много зависи от web или native, hybrid, стандартна изработка в срок 30-60 дни.

Поздрави,
Станимир И
 
Казах достатъчно.... за тези, които имат достатъчно акъл и опит за го разберат. Все ми е тая какъв турски сериал гледаш
 
Истината е че в момента правя доста хубав оборот вървят си продуктите , като намерих финансиране от 25 000 евро.. но искам да продължавам малко по професионално, затова искам 10-15 к за онлайн магазин и приложение ако стане.. малко да се насоча и към чужбина така че един хубав онлайн магазин ще е добре.. Продуктите не са 1000-2000 , към 1 ниша е може би 2 ниши и са 20-30 различни модела.. няма да има и стотици категории.. 1-2 разплащателни метода .. не искам и еконт офиси да има нито спиди.. просто поле където да се попълва адрес за момента .. 4-5 К за един хубав лаптоп, 3-4 К за един хубав фотоапарат за продуктова фотография може би някакви допълнителни осветления т.н. 1-2 хубави телефона 2 К.. останалите пари са за брандиране и реклами и може би още производство на повече модели...
 
Мога ли да попитам, до сега на каква платформа са продавани тези вървежни продукти?


Иначе, за цитата:
"4-5 К за един хубав лаптоп, 3-4 К за един хубав фотоапарат за продуктова фотография може би някакви допълнителни осветления т.н. 1-2 хубави телефона 2 К."
Моята мъдрост веднага го пресмята така:
"1К за един хубав лаптоп, 1К за един хубав фотоапарат за продуктова фотография може би някакви допълнителни осветления т.н. 1-2 хубави телефона 0.5 К."
И не толкова защото наистина струват толкова и могат да се намерят за толкова, а защото всичките те (твоите цени) след 6м ще са "на моите цени" :)
От тук изобщо започва манталитета по отношение на инвестицията.. натам е по-сложно, но трябва да е в същия дух ;)
 
Последно редактирано:

Горе