Колко струва сайта ми ?

hellsmash

Member
Здравейте колеги,
Искам преди да съм започнал темата да кажа, че не съм взел решение да продавам нищо, но ми е много любопитно да чуя мнения колко струва точно един от моите проекти. Става дума за новинарски сайт, който е изцяло на български език. Сайта съм го правил, за да рекламирам главно мои проекти. Съществува от 20-ти декември 2013 година и досега е генерирал около 1 300 000 импресии, малко над 100 000 импресии на месец. В сайта има около 1300-1400 уникални статии, за които съм си плащал, разбира се. Има и копирано съдържание, което е доста повече. Сайта има базистно on-page и off-page SEO, което съм далеч от мисълта, че е перфектно. Правен е на wordpress сайта.
И така.... не знам дали тази информация ще е достатъчна, но ми е любопитно да чуя мненията ви.
Поздрави :)
 
От: Колко струва сайта ми ?

Не си написал дали има някакви приходи и от какво, а това влияе на цената.
 
От: Колко струва сайта ми ?

Еми слагал съм банери главно на мои проекти, имам и adsense, с който не съм се занимавал изобщо, но съм го сложил да се върти в сайта. 1-2 евро на ден без да се занимавам грам с него. Знам, че прихода може да се оптимизира, но нямам никакво време. Иначе посещения в моя сайт си докарвам от там. Доста относително е ... всеки ден са различни.
 
От: Колко струва сайта ми ?

Значи основният критерий за цената на този сайт е трафикът, т.е от къде му идват потребителите.
Ако основно е директен трафик /т.е потребителите успешно разпознават бранда и влизат директно/ то цената ще е най-висока
На второ място слагам органичният трафик, и той е доста силен, макар и подвластен на прищевките на гугъл.

И на последно място като най-калпав е трафика от социалните мрежи. Тука вече цената ще зависи от това дали към сайта ще продадеш и ресурса си в социалните мрежи, които ти докарват трафика.

Иначе казано не си дал нищо конкретно освен някакви импресии, което няма как да е база за оценка цената на един сайт.
 
От: Колко струва сайта ми ?

И на последно място като най-калпав е трафика от социалните мрежи.

Тук не съм съгласен. Това по принцип е така, но когато се поработи, може да се оправи това нещо и трафика да си стане много хубав!
 
От: Колко струва сайта ми ?

Да, веднага давам и тази информация. Имам фейсбук страници общо с около 200 000 фена. Спрял съм да ги поддържам, защото изисква сериозен ресурс, който не ми се отделя. По принцип ако продам сайта тези страници не ми трябват, така че бих ги продал заедно с него. Сайта има и twitter акаунт с около 1000 последователи, в който се публикува редовно.

Traffic:
Social -45%
Referral - 25%
Organic Search - 20%
Direct - 10%

Ето и още малко статистики :)
Държави
България: 87.33 %
Великобритания: 2.57%
Германия: 2.01%
САЩ: 1.07%
...

По пол:
Мъже – 54.15%
Жени – 45.85%

Възраст:
18-24 – 27.5%
25-34 – 33.5%
35-44 – 15.5%
45-54 – 12.5%
55-64 – 5.5 %
65+ – 5.5%

По градове в България:
София 78,6%
Варна 21.9%
Пловдив 20.4%
Бургас 11.5%
Стара Загора 8.2%
Велико Търново 8.1%
Добрич 7.8%
Русе 7.4%
Плевен 5.5%
Хасково 4.5%
 
От: Колко струва сайта ми ?

Колкото и да е хубав трафика от социални мрежи винаги е на последно място.
между 1000 посещения от гугъл и 1000 от фейсбук, кое ще изберете?
 
От: Колко струва сайта ми ?

Не съм съгласен с това. Посетителите в сайта са си посетители, независимо от къде са дошли. Даже и да е трафик само от Гугъл - ако сайта е лош и не е оптимизиран, ще има много лоши показатели. И обратното разбира се е вярно.
 

Горе