Колко струва според вас?

vocala

Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Здравейте,

Понеже се очертава в скоро време продажба на един от сайтовете ми (подчертавам, че все още не се продава), искам да ви попитам колко би струвал според вас?

Сайта е: www.sutrin.com.

Има админ-панел със следните опции:
- добавяне и редакция на новини
- добавяне на фото галерии
- управление на каталозите за хотели и заведения, както и обявите
- управление на банерите
- добавяне, редакция на администратори

Сайта е изцяло авторски, не са ползвани външни модули или готови системи, включително и за банерите.

Посещения: Tyxo.bg

Като разходи е около 1600 - 1700 лева месечно.
Приходи: за сега само от Адсенс и изитрейдър.

Моля за експертно мнение относно възможната цена.
Благодаря предварително!!!
 
От: Колко струва според вас?

Като разходи е около 1600 - 1700 лева месечно. - какви са тези разходи ?
Приходи: за сега само от Адсенс и изитрейдър. - какви са приходите средно
Скрипта авторски ли е ?
 
От: Колко струва според вас?

Какви са тези мощни разходи.. ти за 10 месеца ще си на минус 20 000 лв, ако за момента приходите са само от адсенс и изитрейдър.
За да започнеш да печелиш по 4000-5000 лв.. сайтът според мен трябва да стане с 10 000 човека посещаемост.. и да създадеш много контакти с фирми, рекламодатели, сайтове..
 
От: Колко струва според вас?

За момента приходите са наистина минимални.
При сегашната посещаемост от директни рекламодатели може да се вадят към 2500-3000 лева месечно, но явно аз не мога да се оправя с рекламните агенции.
 
От: Колко струва според вас?

Не е нормално толкова много да е поддръжката. Оптимизирай нещата, дори и да си наемеш хора, да ти пишат новините, пак ще ти е по-евтино.
Цената на един сайт се базира на приходите и трафика, както и дизайна.
Принципно от всеки сайт могат да се вадят 2000-3000 лв. на месец, ама не става толкова лесно.
 
От: Колко струва според вас?

Това с разходите е много странно. Виждам, че ползваш новини от БГ НЕС, аз също съм в тази сфера и преди време имах оферта от 800 лева абонамент за месец от тях. Не виждам какви други разходи имаш освен 100-тина лева за хостинг/година. Както и да е, сайта е хубав, но дизайна е много зле. Трябва да се поработи в/у дизайна и малко в/у функционалността, но това естествено е по желание.

Посещенията са добре, прави много добри импресии.. Но според мен този сайт изкарва около 100-120 лева/месец. Продажбата може да се върти около 1000-1500 лева. Това е моето мнение.
 
От: Колко струва според вас?

не си казал откъде идва трафика, като гледам е много непостоянен?
С тези разходи и 100 лева не бих дал за сайт ...
На мен не ми харесва, че е манджа с грозде - обяви, новини, хотели, имоти, вицове ...
домейна не ме грабва нещо.
Ако не дадеш малко повече инфо :
1. приходи
2. трафик
няма кой да ти помогне ...
 
От: Колко струва според вас?

ГОЛЕМИ ГЛУПОСТИ ПРОЧЕТОХ ТУК...
Сайта е много приятен... обаче
Разходи 1500 лева или си глупав - извинявай .. ама трябва да си адски тъп за да е така или се опитваш да направиш нас на тъпи...
ебах го у абонамента да ти кажа - аз по голяма простотия не съм чувал - та мисля че с еопитваш да ни пързаляш...
какъв човек си ти че да си позволиш без да ти пука да имаш разходи от един сайт 1500 ЛЕВА НА МЕСЕЦ И ДА СИ КАЗВАШ ЧЕ ЕВЕНТУАЛНО ЩЕ ГИ ИЗБИЕ СЛЕД ВРЕМЕ А?
АЗ ПО ГОЛЯМАПРОСТОТИЯ НЕ БЯХ ЧЕЛ В ТОЯ ФОРУМ
а съм чел доста тук в пазара :)

не ти вярвам грам ...
и изида е права- всеки сайт може да печели ако има кой да се занимава и да мята труфд отгоре му като хамалин ...
но това да ми кажеш тои че губиш по 1500 лева на месец и не ти пука.. айде да не си говотим глупости а?
аз ако един месец съм на минус 300 лева от нешо и ако следвашия месец не ги избиер просто му тегля шута ...
или поне правя генерални промени ...
не вярвам някой от тук да ти повярва че този сайт има абонамент за 1500 лева на месец заради някакъви новини
ти да не си някой шеф на тотото който има хоби и си е сбъднал детската мечта да си има сайт за новини

иначе сайта е симпълничък и ми допада... като тегля една майна на разходите би било добре- ще носи по 100 - 150 лева на месец от реклама и то ако се постави правилно
като цена никой няма да ти даде повече от 500 лева в това му състояниеа

а с този линк пък... http://www.tyxo.bg/?ID=63380&show=lastref
аз не давам повече от 150
 
Последно редактирано:
От: Колко струва според вас?

Ако го погледна с окото на потребител, всичко е доста разхвърляно , така че едва ли е нещо което бих посещавал за да чета новини там.Правилно ти казват, че трябва да поработиш по дизайна. Аз бих добавил и да изхвърлиш една част от информацията, за да стане останалото по-лесно достъпно.
 
От: Колко струва според вас?

Като разходи е около 1600 - 1700 лева месечно. - какви са тези разходи ?
Приходи: за сега само от Адсенс и изитрейдър. - какви са приходите средно
Скрипта авторски ли е ?

Абе да не би пича да има впредвид 1500 разходи на година? Щот ако е на месец - просто не ми се мисли, това е пълно фиаско :)
 

Горе