Колко струва тоя домейн?

vasill4o

New Member
Здравейте. Имам един излишен домейн и се чудя колко мога да му взема. Домейна е mtelshop.com. Регистриран на 10-Jul-2008, изтича на 10-Jul-2011. Има пр3. Беше онлайн магазин за gsm-и и се класираше доста добре в гугъл. От доста време няма никакво съдържание и е пропаднал малко

на "магазин за мобилни телефони" беше на 1-ва страница, в момента е на 2-ра
на "мобилни телефони" беше на 2-ра страница, в момента е на 3-та

Има също фейсбук страница с около 500 фена, която върви с домейна.

Колко според вас мога да му взема?
 
От: Колко струва тоя домейн?

Един домейн .com средно струва от български сайтове 17лв, но зависи колко посещения си правил с него и колко е известен. Няма как ако си имат 50 посещения дневно да му искаш много, но пусни го за 20лв, щом се е рангвал добре в гугъл, значи може да му вземеш 20лв.
 
Re: От: Колко струва тоя домейн?

Един домейн .com средно струва от български сайтове 17лв, но зависи колко посещения си правил с него и колко е известен. Няма как ако си имат 50 посещения дневно да му искаш много, но пусни го за 20лв, щом се е рангвал добре в гугъл, значи може да му вземеш 20лв.


Глупости, може да му вземе повече, главно заради PR на домейна. В никакъв случай не го продавай за 20 лева.
 
От: Колко струва тоя домейн?

Един домейн .com средно струва от български сайтове 17лв, но зависи колко посещения си правил с него и колко е известен. Няма как ако си имат 50 посещения дневно да му искаш много, но пусни го за 20лв, щом се е рангвал добре в гугъл, значи може да му вземеш 20лв.

Спри да се изказваш неподготвен. Щом е ПР3 сайта може да му вземе и повече. Главно защото тея пари може за 1 месец да си ги избие някой с продажбата на 3-4 линка.
 
От: Колко струва тоя домейн?

Ако няма регистрирана фирма с точно това име или точно такава търговска марка не виждам какъв е проблема
 
От: Колко струва тоя домейн?

Аз пък за първи път чувам, че трябва името да е "точно" същото за да има човек проблеми... Друг въпрос, че специално в БГ почти всичко е възможно да се случи или да не се.
 
От: Колко струва тоя домейн?

Не е задължително да чуваш по полезно е ако потърсиш да прочетеш
 
От: Колко струва тоя домейн?

Ами аз явно съм прочел повече от теб.
За cybersquatting и typosquatting чувал ли си? Или по-скоро "потърсил ли си да прочетеш"? :)
 
От: Колко струва тоя домейн?

Явно четеш не където трябва иначе нямаше да питаш
 
От: Колко струва тоя домейн?

Щом те кефи, нека да си чел на по-правилните места.
Аз съм имал реално вземане-даване с такива неща, но айде, ти разбираш повече...
 

Горе