Колко точно пада натоварването с Nginx :)

coolice

Owner
Понеже все съм писал насам натам (тук и във другия форум) че все повече и повече пада натоварването на Предприемач (около 6 пъти) откакто почнахме преди 3 месеца да експерименираме с уебсървърите ето един скрииншот (нямам такива с Open Lite Speed (около 0,4 със спици до 0,8 ) Apache (около 1.4 със спици над 2.0) Nginx Proxy (Nginx + Apache MPM Event (около 0.3 -0,4 - почти без спици над 0.6-0.8 ) и сега с Nginx само под 0,2 ) почти не съм виждал спици но да кажем до 0,6 и то като ръчкам контрол панела не от потребителите и уеб сървъра

Screenshot from 2013-11-25 16:45:53.jpg

(пп Ползва се и допълнително кеширане в апц)

Недостатъците - само един няма .htaccess НО за rewrite rules вече има генератори на правилата - пействате htaccess и получавате правилата за Nginx...

(мтел.бг , гет.бг, абв.бг , капитал.бг , замунда.net, са на Nginx)


zamunda.jpgcapital.jpgabv.jpgmtel.jpg
 
От: Колко точно пада натоварването с Nginx :)

Без да се обиждаш, но аз разбрах само, че паднало натоварване. Спици, джанти и другото ми остана на опростен китайски :)
 
ами логни се във впса си през ssh и пусни top в дясно горе има load avarage: 0.17, 0.16, 0.17

първата цифра (0,17 ) е средното натоварване за една минута, втората цифра е средно натоварване за 5 минути, третата цифра е средното натоварване за 15 минути


Спица си го ползвам от форекса .... ако е графично изобразено и графиката върви като права линия и изведнъж скача до някакво ниво след това се връща :)

а идеята беше да споделя малко цифри и да покажа че най големите го ползват и че средното натоварване е паднало около 6 пъти спрямо апач
 
Re: От: Колко точно пада натоварването с Nginx :)

сега ми хрумна че трябва да обясня и load avarage 1 e равно на 100% от едно ядро ако имате повече нормалното ви ползвне трябва да е под техния брой 2 = 100% от две ядра

ето една добра статия
http://blog.scoutapp.com/articles/2009/07/31/understanding-load-averages
 
От: Колко точно пада натоварването с Nginx :)

„Как бе, момче, как да я свържа?!“

и аз от всички обяснения нищо не разбрах, някакви съкращения .... май трябва да уча още!

Ако може малко по подробно :)

това само за лични сървари ли е или може да се направи и в хостинга ми където са сайтовете? (сигурно въпроса е много тъп ама аз да си питам)
 
От: Колко точно пада натоварването с Nginx :)

Кой е plugin-a с който проверяваш за nginx сървъра?
 
От: Re: Колко точно пада натоварването с Nginx :)

ами логни се във впса си през ssh и пусни top в дясно горе има load avarage: 0.17, 0.16, 0.17

първата цифра (0,17 ) е средното натоварване за една минута, втората цифра е средно натоварване за 5 минути, третата цифра е средното натоварване за 15 минути


Спица си го ползвам от форекса .... ако е графично изобразено и графиката върви като права линия и изведнъж скача до някакво ниво след това се връща :)

а идеята беше да споделя малко цифри и да покажа че най големите го ползват и че средното натоварване е паднало около 6 пъти спрямо апач

За натоварването - ясно. Сега вече знам кво е и "спица", което за мен си е "пик" :p
С какво вадиш статистики? Това моментното го имам и уебмин-а, мога да го гледам и в реално време през конзола. Ако не бъркам в потребителския профил, не в самият ВПС имах някакви графики, но бяха за трафик...
 
От: Колко точно пада натоварването с Nginx :)

Спици, джанти и другото ми остана на опростен китайски :)

Хуманитарист! :p

Все по-често мяркам Nginx. Явно се налага и разпространява.
 
Re: От: Колко точно пада натоварването с Nginx :)

Забавих си малко отговора но от началото на седмицата работя по нещо затова малко не редовно пиша

„Как бе, момче, как да я свържа?!“

и аз от всички обяснения нищо не разбрах, някакви съкращения .... май трябва да уча още!

Ако може малко по подробно :)

това само за лични сървари ли е или може да се направи и в хостинга ми където са сайтовете? (сигурно въпроса е много тъп ама аз да си питам)

това е с команда top в конзолата за впс или съръвр е може да видиш цялото натоварване на съръвра или хостинг компанията както и повече данни за него с това

http://linfo.sourceforge.net/



Кой е plugin-a с който проверяваш за nginx сървъра?

гледам цялостно натоварване на впса с top и от графиките на доставчика (който е само за предприемач) като php сетъпа е почти* напълно еднакъв само уебсървъра е разлиече
(почти напълно еднакъв защото при Апач само е fcgi при Опън Лайт Спииеда се води LSAPI а при Nginx и Nginx Proxy е php-fpm но пхп.ини си е еднакво


За натоварването - ясно. Сега вече знам кво е и "спица", което за мен си е "пик" :p
С какво вадиш статистики? Това моментното го имам и уебмин-а, мога да го гледам и в реално време през конзола. Ако не бъркам в потребителския профил, не в самият ВПС имах някакви графики, но бяха за трафик...

и в предишния и в сегашния доставчик имам графики за цпу в контрол панела на доставчика (скоро ще станад два доставчика едновременно като единия ще е резервен с репикация в реално време ) :) stiskaite palci :) че утре в петчаса сутринта ще има даунтаим за около 30 минити от датацентъра и около 3 часа профилактика през която ще е нестабилен форума надявам се да съм готов с резервата и да превключва автоматик :)

Предприемач за 24 часа
nginx.png

Хуманитарист! :p

Все по-често мяркам Nginx. Явно се налага и разпространява.

около 30% от 10 000 най големи сайтове го ползват включитрелно facebook
 
Последно редактирано от модератор:
Re: От: Колко точно пада натоварването с Nginx :)

:))))))))))))))))))))))))))


Не добра идея да спамиш в тема на модерато или админ особено ако си пише поствете... 6 поста в различни теми с усмивки само (този ти го оставям другите ги махнах и почиваш малко да си помислиш)
 
От: Re: От: Колко точно пада натоварването с Nginx :)

6791500R.jpg
Не знам защо, но от време на време ми дава тази грешка.
 
в момента тегля бекъп на сървърчето а иначе целия нод работи нестабилно като съдя по скороста с която тегля (довечера ще има фейл овър вече) а утре сутрин ще има профилакти понеже пусакт втори датацентър
 

Горе