Колко трафик харчи сайт за видео клипове

От: Колко трафик харчи сайт за видео клипове

Мда, адсенса е проблем, но тези боклуци не са единствения вариант за печалби. Ако трафика е много добър и от директна продажба ще се печели. Та торент тракерите (изключвайки големаните като арена и замунда) от какво печелят? :)

ми то аз ако знаех нямаше д апитам

щото аз такоа жуотну ши подкарам ама откошпчеля

иначе при повече мерак и скрипт да ми проверява умрелите видеа шси напиша
 
От: Колко трафик харчи сайт за видео клипове

ми то аз ако знаех нямаше д апитам

щото аз такоа жуотну ши подкарам ама откошпчеля

иначе при повече мерак и скрипт да ми проверява умрелите видеа шси напиша

Както казах - директна реклама е варианта. Или някакви други схеми - платени "секции от сайта" знам ли... варианти има. Стига да имаш добър трафик, а с видео сайт, чопещ клипове от тубата е лесно това. :)

Обаче има един проблем наречен АВТОРСКИ ПРАВА=ГДБОП. Е точно заради този "проблем" се отказах. Иначе, ако ти или който ще прави сайт има пари да плаща за въпросните авторски права да прави сайт. Е, ако клиповете, които се качват са авторски - въпроса е друг. Обаче е ясно каква ще е посещаемостта. НИЩОЖНА! и то не, защото пимерно ще са некачествени видеата, а много време ще отнеме да се направят, обработят, качат и т.н. Та то само едно конвертиране отнема между 10 минути до час, та и повече, в зависимост от формата на видеото.

Общо-взето изгубена кауза! Иначе повечето "дребосъци", явяващи се сайтове за видео споделяне въобще не ги знам на риск ли карат или си имат въпросния лиценз.

Все пак, има и друг вариант. Купуваш си приват домейн, вземаш хост в някоя измислена държава и си щракаш с пръсти, но пак трябва да имаш едно наум с директната реклама, чрез която продаваш. Така, че към 70% давам за "изгубена кауза".
 

Горе