Колко често публикувате във ФБ страницата си

tedkata_m

Well-Known Member
Колко често (през колко минути) пускате постове във ФБ страницата си? Наистина ли смятате, че фБ реже рийча, ако пускате твърде често? Какви са наблюденията ви ако се пуска снимка, видео или линк?
 
От: Колко често публикувате във ФБ страницата си

Колко често (през колко минути) пускате постове във ФБ страницата си? Наистина ли смятате, че фБ реже рийча, ако пускате твърде често? Какви са наблюденията ви ако се пуска снимка, видео или линк?

Има голямо значение, какви са страниците.
Аз лично съм забелязал, че няма голямо значение, колко е често спамил съм и на 20 мин 24/7 пускал съм и по 3-4 поста дневно (резултата зависи изцяло от поста дали ще е интересен) в повечето случаи е един и същ освен, ако страницата не е голяма и наистина активна. Такива не се спамят на 10 минути давам им почивка поне през 30 :D :D :D

Записвам се за темата!
 
От: Колко често публикувате във ФБ страницата си

А как мислиш, формулата снимка- линк през 1 час не е ли най-оптимална? Или ФБ дава предимство на кликаемите неща?
 
От: Колко често публикувате във ФБ страницата си

За да се развие един пост му трябва време.. Особено при големите страници. Рийчът се повишава с времето. Така, че зависи все пак.
 
От: Колко често публикувате във ФБ страницата си

А как мислиш, формулата снимка- линк през 1 час не е ли най-оптимална? Или ФБ дава предимство на кликаемите неща?

Аз така действам принципно, но ако страниците са големи и активни е малко преувеличено линковете да са, колкото снимките примерно поне при мен спада рийча!
 
От: Колко често публикувате във ФБ страницата си

Точно това ми е любопитно - рийча от какво зависи. Т.е. ако пусне 5 интересни неща през 20 мин. всяко, рийча няма ли да се вдигне в последствие? Или ще е по-добре да ги пусна през час и половина и 5-те? Или си зависи от самата публикация, независимо дали е линк, статия, картинка или видео? Просто някой да сподели за алгоритъма на ФБ. Ще е полезно за всички, сигурен съм!
 
От: Колко често публикувате във ФБ страницата си

Не съм сигурен че някои знае алгоритъма на фейсбук. Всичко е строго индивидуално. Качваш и тестваш. За 1 седмица ще придобиеш представа кое е по добро за твоите страници и почваш само него.
 
От: Колко често публикувате във ФБ страницата си

Точно това ми е любопитно - рийча от какво зависи. Т.е. ако пусне 5 интересни неща през 20 мин. всяко, рийча няма ли да се вдигне в последствие? Или ще е по-добре да ги пусна през час и половина и 5-те? Или си зависи от самата публикация, независимо дали е линк, статия, картинка или видео? Просто някой да сподели за алгоритъма на ФБ. Ще е полезно за всички, сигурен съм!


Ако стане вирал, може би ще продължи да се развива, но ако не, вероятно ще бъде изядена от следващата.
 
От: Колко често публикувате във ФБ страницата си

Виж сега колега... за алгоритъма на фейсбоклука даже самия рунтъв Марк-чо не го знае сякаш... съдейки по редовното човъркане и измислянето на какви ли не глупости....
Относно постовете имам 1 админ в една страница пича влиза 1 път дневно и стоварва 6-7 поста в рамките на 5 мин, като аз много мразя така и го считам за тотален и буквален спам.... ОБАЧЕ ... много пъти съм забелязвал, че постовете въпреки това набират скорост във времето.
Като цяло няма голямо значение през 20 минути, или през 2 часа ще са постовете те се движат в рамките на 24/48ч. в смисъл забелязвал съм, че се вдигат и след 2 дни, тъй като нали им ги вади по стените и тези (активните) потребители ги виждат, а не са нон стоп по фейса.

В крайна сметка, каквото и както и да е публикуваме фейсбук решава да ореже всичко активно за да те принуждава да плащаш реклами... просто не мога да си обесня как днес страницата ми има 2 000 000 рийч и го държи 2 месеца примерно и изведнъж го удря и пада на 1 000 000 при положение, че постовете едни и също в смисъл темпото , стратегията и т.н.

Просто човъркат постоянно... забелязал съм, че всеки вторник усират по нещо в алгоритъма относно рийча. За тях е подобрение за нас вреда!
Бутаме до когато можем и това е няма алтернатива и съм обеден, че никой не може да открие врялата вода, тъй като тъкмо ще я барнеш и те ще я изстудят .... :D
Ако все пак некой я барне да сподели да си избием и ние крачетата баси ... :p
 
От: Колко често публикувате във ФБ страницата си

И аз не мога да схвана алгоритъма.Случвало ми се е да пусна пост в 2 часа и да стане вайръл.Другата страна е да пусна пост в 7 ,които е много смешен и да събере буквално 20 лайка за 1 ден.Не мога да си го обясня и аз ,защото имаме лоялни фенове и постоянно лайкват квото и да качим.Съгласен съм ,че фейсбук са алчни евреи и смъкват рийча заради рекламата.
 
От: Колко често публикувате във ФБ страницата си

Аз съм си направил извод във времето, че за страници над 200,000 харесвания 3 до 5 публикации на ден е оптималното.
На по-малки, в порядъка 10-30,000 харесвания, за мен лично най-добри резултати се получават при 1 или 2 поста на ден.
едит: За големите е хубаво да има поне час между публикациите, най-добре 2, за да може на предишната да расте рийча.
 
От: Колко често публикувате във ФБ страницата си

На 2-3-4 часа, зависи и от часа. Опитът ми от моите страници ми казва, че е по-важно какво пускам, а не кога. Имал съм супер реакции на постове на два часа и почти никакви на постове, които са 1-2 на ден. Въпросът е с времето да опознаеш аудиторията си и да знаеш на какво реагират. Това с броя постове на ден за мен е надценен фактор като важност. По-важен е контентът на самите постове.
 

Горе