Колко ще струва подобен сайт?

truestory

New Member
Здравейте! Бихте ли ми казали приблизителна цена за изработка на сайт, като cars.bg. Искам да инвестирам в подобен сайт, но не знам колко пари да си приготвя, затова, ако знаете моля кажете колко ще ми струва изработката и?
 
От: Колко ще струва подобен сайт?

за качествен сайт поне 2 бона,ако го искаш през някоя известна уеб фирма може да го умножиш поне по 2 и повече. правил съм такъв сайт от нулата и си е доста игра. така,че моя съвет е не се хващай на оферти който са много евтини. за такъв тип сай ти ттрябват много пари за реклама и търговски представители. просто погледни mobile.bg i cars.bg ,вторият сайт още не може да стигне и половината потребители спрямо първият а вече доста години наливат пари за реклама по радиа,телевизии, всякакви събития. хората са си свикнали с един сайт и това е, няма изместване.
 
От: Колко ще струва подобен сайт?

И аз виждам само плюсове в къстъм сайтовете!

Сайта реално си е над 2-3к лева качествена изработка...

P.S. Аз говоря без дизайна, от гледна точка на функционалността :)
 
От: Колко ще струва подобен сайт?

место да питаш тука и да те шашкат с суми от порядъка на 5000 лв.,пусни по едно запитване по фирмите и ще се изненадаш колко по евтино ще ти искат.Почти всички фирми имат по един такъв сайт правен за някого и ако си мислиш че и за теб ще седнат от нулата да го пишат много се лъжеш ;) ,ще ти го сглобят от другия с някоя друга глезотия искана от теб + дизайн и си готов.
 
От: Колко ще струва подобен сайт?

Аз не съм се решил 100% да правя сайт от тази ниша, просто за сега съм се ориентирал към там. Имам едни заделени 1500лв. за сайтче и искам да ги похарча.
 
От: От: Колко ще струва подобен сайт?

место да питаш тука и да те шашкат с суми от порядъка на 5000 лв.,пусни по едно запитване по фирмите и ще се изненадаш колко по евтино ще ти искат.Почти всички фирми имат по един такъв сайт правен за някого и ако си мислиш че и за теб ще седнат от нулата да го пишат много се лъжеш ;) ,ще ти го сглобят от другия с някоя друга глезотия искана от теб + дизайн и си готов.

Незнам колко си наясно с нещата, но как прецени, че никой няма да седне да направи сайт от нулата и всеки ползва нещо готово? Не съди за другите по себе си :)

Незнам как я мислите тая работа, но в основата на всеки онлайн бизнес стои сайт, ако този сайт не е качествен, какво ще е мнението на другите за вас -"поредния аматьор".

Ако искаш със сайт за 200 лева да изкараш милиони, нещо си в заблуда ми се струва. За започването на какъвто и да е сериозен бизнес ти трябват най-малко 5-10k.

Нищо не пречи да пробваш, но ще съжеляваш после за изгубеното време :)
 
От: От: От: Колко ще струва подобен сайт?

Не съди за другите по себе си :)

Ако искаш със сайт за 200 лева да изкараш милиони, нещо си в заблуда ми се струва. За започването на какъвто и да е сериозен бизнес ти трябват най-малко 5-10k.
аз сайтове не правя за това не съдя по себе си ,питал съм знам :) и за това исках да го упътя да не се набутва.Той пита само за направата на сайта не пита за бизнес модел и някой като почне да ми говори за сериозен бизнес с 10 000 лв.ми е смешен и 100 000 няма да му стигнат.
тука сега идни човечеца ще изскочат и ще обясняват кво биха направили с 10 000 лв. и колко биха забогатели но това е друга тема ;)
 
От: От: От: Колко ще струва подобен сайт?

аз сайтове не правя за това не съдя по себе си ,питал съм знам :) и за това исках да го упътя да не се набутва.Той пита само за направата на сайта не пита за бизнес модел и някой като почне да ми говори за сериозен бизнес с 10 000 лв.ми е смешен и 100 000 няма да му стигнат.
тука сега идни човечеца ще изскочат и ще обясняват кво биха направили с 10 000 лв. и колко биха забогатели но това е друга тема ;)

Да съм писал някъде бизнес модел ? Прочете ли ми цялото мнение ... за започването

Стана ми интересно как така като не правиш сайтове, даваш акъл как се правят и се сетих че се намираме в България и тук всеки знае всичко :)
 
От: Колко ще струва подобен сайт?

явно ти не четеш, писах че съм питал ;) , както да е не искам да се заяждам нито с теб нито с който да е,съвета ми към него е да пита ще се обеди сам за колко ще му направят сайта :)
 
От: Колко ще струва подобен сайт?

Аз ще ти го направя за 20 лв. и още 15 за оптимизация и вуду магии, за 3 кинта ще обявиш конкурс за лого и комплект 10 банера и си готов, почваш да ринеш кинтите с лопата. За 38 лв си готов. Виж радост понеже е специалистка по всичко сигурно ще ти предложи по-ниска цена ама аз под 38 не падам.

Сега сериозно, нямаш ли минимум 3к изобщо няма да разговаряме, разбира се че има хора които биха го направили и за по-малко, че и за доста по малко. Но, да няма после "ма те ми зеха 100 кинта и не ми направиха сайт като карс.бг" :) Разгледай хубаво кой какво е правил, ако ти допадне портфолиото на някоя фирма, вероятността да ти направят нещо което ще ти хареса е доста висока, но разбира се ще се изръсиш. По - евтиния вариант с фреелансър също може да има приличен резултат, но там е вече на късмет.
 
От: От: От: Колко ще струва подобен сайт?

аз сайтове не правя за това не съдя по себе си ,питал съм знам :) и за това исках да го упътя да не се набутва.Той пита само за направата на сайта не пита за бизнес модел и някой като почне да ми говори за сериозен бизнес с 10 000 лв.ми е смешен и 100 000 няма да му стигнат.
тука сега идни човечеца ще изскочат и ще обясняват кво биха направили с 10 000 лв. и колко биха забогатели но това е друга тема ;)

Като вземете да се изхвърляте чак смешни ставате. Мислиш ли, че всеки успешен бизнесмен е тръгнал със 100к начален капитал? Ти след детската градина направо абитуриент ли си станал? Аз не знам някой до вчера да е бил безработен, а от утре да започне със сериозния бизнес и да вади милионите. Всичко става постепенно и с времето. Прочети биографиите/статистиките на големите предприемачи и компании и виж колко им е бил началния капитал, пък тогава разправяй колко пари трябва да имаш и с колко не става.
 
От: От: От: Колко ще струва подобен сайт?

Прочети биографиите/статистиките на големите предприемачи и компании и виж колко им е бил началния капитал, пък тогава разправяй колко пари трябва да имаш и с колко не става.
тези неща си ги чети ти, писани са за хора като теб който летят във въздуха и си мислят че с 5000 лв. ще направят милиони полека полека за има няма 10000 години :D , някъде бях чел в форума ако греша някой да ме поправи че карс.бг са инвестирали 2 000 000 лв.ама те нали не разбират то и за това ги инвестирали,ти като си много умен с 5000 лв. лека полека ще ги минеш ;)
преди можеше да направиш нещо и да тръгнеш по стълбицата нагоре има хора в форума го постигнали но сега вече е невъзможно с 10000 лв. да говориш за нещо сериозно и да кажеш сериозен бизнес :)
 
От: От: От: Колко ще струва подобен сайт?

тези неща си ги чети ти, писани са за хора като теб който летят във въздуха и си мислят че с 5000 лв. ще направят милиони полека полека за има няма 10000 години :D , някъде бях чел в форума ако греша някой да ме поправи че карс.бг са инвестирали 2 000 000 лв.ама те нали не разбират то и за това ги инвестирали,ти като си много умен с 5000 лв. лека полека ще ги минеш ;)
преди можеше да направиш нещо и да тръгнеш по стълбицата нагоре има хора в форума го постигнали но сега вече е невъзможно с 10000 лв. да говориш за нещо сериозно и да кажеш сериозен бизнес :)

A да инвестирали са, 20 милиарда, а тия неща с милионите ги пишат за такива като теб да се впечатляват от цифри.
 
От: От: От: Колко ще струва подобен сайт?

тези неща си ги чети ти, писани са за хора като теб който летят във въздуха и си мислят че с 5000 лв. ще направят милиони полека полека за има няма 10000 години :D , някъде бях чел в форума ако греша някой да ме поправи че карс.бг са инвестирали 2 000 000 лв.ама те нали не разбират то и за това ги инвестирали,ти като си много умен с 5000 лв. лека полека ще ги минеш ;)
преди можеше да направиш нещо и да тръгнеш по стълбицата нагоре има хора в форума го постигнали но сега вече е невъзможно с 10000 лв. да говориш за нещо сериозно и да кажеш сериозен бизнес :)
Ако искаш сериозен бизнес можеш да почнеш и с 502 лв. (500 лв разходи по адвокат и за регистрация 2 лв). Сериозен бизнес може да е всеки, но всичко зависи колко сериозно човек подходи към дадено нещо. Ти ако щеш имай и 1 млн. лв инвестирай ги и стой и чакай да ти станат 2 млн. след 2 месеца примерно. Ама през това време недей да правиш нищо... ама абсолютно нищо.
Предполагам, че много хора са тръгнали да правят някакъв бизнес даже и на минус, а в момента са напред... Пари се правят точно толкова бързо, колкото и се губят/харчат. (лошото е, че аз знам най-добре втория вариант :))

До автора на темат, за да не е пълен оффтопик: Провери фирмите и фрийлансърите. Но те съветвам предварително си направи някаква сметка как ще се развиваш, за да не затънеш с парите :)
 
От: От: От: Колко ще струва подобен сайт?

тези неща си ги чети ти, писани са за хора като теб който летят във въздуха и си мислят че с 5000 лв. ще направят милиони полека полека за има няма 10000 години :D , някъде бях чел в форума ако греша някой да ме поправи че карс.бг са инвестирали 2 000 000 лв.ама те нали не разбират то и за това ги инвестирали,ти като си много умен с 5000 лв. лека полека ще ги минеш ;)
преди можеше да направиш нещо и да тръгнеш по стълбицата нагоре има хора в форума го постигнали но сега вече е невъзможно с 10000 лв. да говориш за нещо сериозно и да кажеш сериозен бизнес :)

Значи според теб човек трябва да удари шестица от тотото, за да започне бизнес така ли?

Статистиките са за хора като мен, а за хората като теб какво остава? Достоверни факти като долния?

някъде бях чел в форума ако греша някой да ме поправи че карс.бг са инвестирали 2 000 000 лв.
 
От: Колко ще струва подобен сайт?

2.5к за дизайн и програмист, това е цената която ми предлагат. Всяка допълнителна функция, която искам се доплаща. Няма какво да спорите, различни фирми, различни цени. За да започне 1 човек бизнес не му трябват пари, поне според мен. Познавам човек, който си е направил барче в гаража. Купил си е стоки а у и започнал. Не слагал голяма надценка за да идват повече клиенти при него. В момента има 1 дискотека, 1 заведение и все още му седи барчето. Парите за него си му стигат и е доволен от живота си.
 

Горе