Комисионна суперхостинг

borisov87

Member
Само да ви светна как Супер Хостинг баламосват . Не ми е за парите въпроса е принципен.

Уж ти изплащали суперхостинг комисионна при достигане на 200лв без ддс, оказа се че над 300 съм достигнал, но като им писах. Казаха фактура трябва да им издам и то фирмата да е регистрирана по ДДС. С две думи - нищо не изплащат. А и въпросните изисквания въобще не ги пише на страницата им.

Screenshot_2022-03-04-18-14-45-604_com.microsoft.office.outlook.jpg
 
Имат страница, но това нещо не го пише наистина: superhosting.bg/web-hosting-page-resellers.php#partners

За жалост е така, иначе на физическо лице е тегава работа с обратни разписки и счетоводни глупости.
 
За жалост е така
Точно така. От БГ фирма комисионни не чакайте, ако не можете да издадете фактура. Причината е доказването на разходи от страна на хостинга. В противен случай не се прзнава плащането за разход, а това не е готино. Това трябва да е много ясно описано някъде, или поне така би било правилно. Не съм им чел условията и няма да го правя.
 
Да, трябва да е ясно написано, за това съм съгласен. Дори е задължително. Тяхна грешка е. Колкото до разходите, не ги управдавам, но такова ни е законодателството, което е заложено в нашата рода държава. Трябва да е ясно едно, и както написано на сайта на Сайтгрунд какви са точните условия и как се печели чрез техната афилиейт програма.

Хора, не се сърдете, как точно правите иначе пари? Или ще е през фирма или ще трябва да ги обявите в данъчна декларация, ама ви трябва и едно договорче между другото. Скапана работа е.
 
Само да ви светна как Супер Хостинг баламосват . Не ми е за парите въпроса е принципен.

Уж ти изплащали суперхостинг комисионна при достигане на 200лв без ддс, оказа се че над 300 съм достигнал, но като им писах. Казаха фактура трябва да им издам и то фирмата да е регистрирана по ДДС. С две думи - нищо не изплащат. А и въпросните изисквания въобще не ги пише на страницата им.

Виж файлът 22962
Адски неприятна ситуация, но бих казал и за двете страни. И аз създадох партньорска програма към мой сайт като през цялото време бях зает с техническото създаване, измисляне, комисиони, изплащане и тн, защото при мен е освен за онлайн и за офлайн бизнеси. И през цялото време живея с мисълта, че ще е и за физически лица и мисля стратегии за развитие. Дойде момента да се свързвам с партньори и тогава се усетих, че ако контрагента ми е фирма - супер. Няма ядове. Обаче ако е физическо лице и му изплатя даден хонорар, после трябва да платя и данък общ доход на физическото лице върху изплатената сума. И именно това е проблема. Не че суперхостинг не искат да плащат, а държавицата ни го е измислила кофти или по-скоро не е измислено никак.
 
Преди години участвах в същата програма при тях, докато конкуренцията в бранша беше доста многобройна и не бяха те в центъра на монопола, както са сега. Помня, че специално "партньорската част" доста им куцаше и като цяло основно си загубих времето там и най-вече нервите. Явно нещата не са се променили особено...
 
...Обаче ако е физическо лице и му изплатя даден хонорар, после трябва да платя и данък общ доход на физическото лице върху изплатената сума. И именно това е проблема...
Ако изплатите сума на физическо лице, то трябва да си декларира дохода с данъчна декларация и само да си внесе ДОД. Говоря за получаване на приход от физическото лице в резултат на положен труд по граждански договор, договор за поръчка, за изработка или комисионен договор.
 
Ако изплатите сума на физическо лице, то трябва да си декларира дохода с данъчна декларация и само да си внесе ДОД. Говоря за получаване на приход от физическото лице в резултат на положен труд по граждански договор, договор за поръчка, за изработка или комисионен договор.
Не съм счетоводител и не споря. Само отбелязаам, че съвета на моя счетоводител е ДОД да го плати фирмата. Може би ми е казано не като правило, а с едно на ум за бъдещи проверки.
 
Това с фирмата не е проблем, а изискването да е регистрирана по ддс. Не съм счетоводител явно имат причина, ама на практика се оказва че не може да си получиш парите. Колко от партньорите им ще са регистрирани по ДДС едва ли повече от 5%
 

Горе