Конкурент подвежда клиентите. Посъветвайте ме по няколко въпроса, моля!

От: Конкурент подвежда клиентите. Посъветвайте ме по няколко въпроса, моля!

Тоя последния пост трябва да го пуснеш в различни статии за да стигне до клиентите и да са запознати кое е CCD и кое е CMOS.

В случая липсата на информация кара клиентите да купят това което видят. Както каза сам с маслото няма как да разбереш. Но ако си информиран от някъде ще знаеш че М10 Д е 2лв/ л а Кастрол е 10 лв. / л Тогава вече ще знаеш какво масло ти продават за 15 лева / 4 л.

Друго не виждам какво можеш да направиш освен да почнеш и ти като конкуренцията си за да изкараш някой лев. (Ама не го препоръчвам защото е временно)
 
От: Конкурент подвежда клиентите. Посъветвайте ме по няколко въпроса, моля!

Ще ме извиняване, ама много ведри комсомолци в темата.
Честна търговия няма!
Още от времето, когато една маймуна се изхитрила да смени бананоподобен камък, взет с едно навеждане от земята, срещу истински банан от друга маймуна, която се катерила до върха на дървото, за да го откъсне. Става и с обикновено лъскаво камъче. ;) Че банаподобни камъни трудно се намират.
Както съм писал и преди, търговията е изкуство преди всичко - трябва сценарий, трябва режисура, трябват декори, оркестър и т.н.
Търговията е илюзия. Или, като сега навлезе, cloud технология.
С "честна" търговия се прави малък кръг лоялни клиенти - клуб по интереси. Малко са хората, дето ще седнат да се образоват какво точно да си купят и защо.
Тъпото магаре от приказките е по-умно от Н.В. Клиента! Клиента масово купува ненужни и негодни неща. Прави го, и ще го прави цял живот.
Защо, мислите, съществува рекламната индустрия с милиарден оборот и печалби?!

Тук сме уебобвързани хора - отговорете си на въпроса защо Уиндоус е по-разпространен от Линукс? Защо Уърдпрес се ползва масово за сайтове?
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Конкурент подвежда клиентите. Посъветвайте ме по няколко въпроса, моля!

Аз не бих говорил с него в никакъв случай.
По скоро ще потърся същия продукт и ще го пусна на реалната му цена, ще хвърля малко средства за реклама с ясно представени характеристики, след като казваш че е технологично постижение. Няма начин хората да не открият разликата.
 
От: Конкурент подвежда клиентите. Посъветвайте ме по няколко въпроса, моля!

Ами купи си нещо от конкурента, убеди се сам в боклука, който ти е продал, след което:
1. Започвай негативни, но верни коментари относно неговия продукт на неговия и други сайтове;
2. Оплачи се като излъган потребител където трябва и както си му е реда.
Печелиш от тази малка своя инвестиция от пари и време спад в неговите продажби + риск да му наложат някаква санкция.

А колкото до това дали е редно или не конкурента да лъже клиентите си, това си е негово решение и сам е преценил, че с по-голяма лъжа ще има по-голяма печалба, но предполагам е преценил и риска, че втори път няма да купят от него. Така, че да си бере последствията..
 
От: Конкурент подвежда клиентите. Посъветвайте ме по няколко въпроса, моля!

@Вискяр Бг, ако купиш мотика може да ти е все тая, че дръжката е с ф с 5мм от норманото, но ако купуваш трактор?

@TheCrazyBastard, аз знам и съм виждал разликите, тествал съм, ползвал съм. Тиквата, която рови в нета обаче е като зомби и мисли само за цената. Няма оправия. Те отказват да приемат очевидни неща, камо ли да седнат да се учат.
 
От: Конкурент подвежда клиентите. Посъветвайте ме по няколко въпроса, моля!

Сега като се замисля, проблема по скоро е в това че конкурента ти е намерил по изгоден продукт, който може да продава на цената на скъпия, а ти не можеш. Тогава хвърли усилия върху това.
 
От: Конкурент подвежда клиентите. Посъветвайте ме по няколко въпроса, моля!

Сега като се замисля, проблема по скоро е в това че конкурента ти е намерил по изгоден продукт, който може да продава на цената на скъпия, а ти не можеш. Тогава хвърли усилия върху това.

А според мен не си прочел изобщо или поне не си схванал нищо от 2 страници писано. Никъде, ама никъде не съм споменал, че имам проблем с продажбите. Нищо не съм коментирал за цената. Просто видях, че без конкретно обяснение какво точно е "подвеждане на клиента" няма да стане и го облякох с ПРИМЕРНИ цифри, цени и тн за да е по-ясно.

Не те знам с какво се занимаваш и занимаваш ли се с нещо изобщо, но от мен да знаеш стара търговска мъдрост, която гласи:

Когато на пазара двама доставчици на стока или услуга започнат да се доказват с цената на по-ниската цена и свалянето на цена, то от този спор печели само клиента.

А това последното е тъпо! Защото нормалният и здравомислещ човек може да прецени дали продукт или услуга, както и обслужването към тях заслужават и оправдават цената. А тъпака ще си остане тъпак и дори без пари да му го дадеш пак няма да е доволен.

И за пореден път да повторя: Проблема не е в това на каква цена продава, колко продава, дали аз продавам по-малко от него или по-малко заради това, което прави и тн. Проблема е, че това е лъжа и такова нещо не съществува!
 
От: Конкурент подвежда клиентите. Посъветвайте ме по няколко въпроса, моля!

А и да не пропусна по повод това, което казах за конкуренцията със сваляне на цени - спестете си коментарите за истините на пазарните отношения, базата на търговията и тн, моля. Като намерите конкуренция на адвокатски цени, цена на нотариус, конкуренция със стойност на комисиони по сделки с недвижими имоти например, тогава нека говорим.

За всяка област/сфера има определени граници, които не се прекрачват. Да се конкурираш като буташ цена е признак за слабост, липса на креативност и мога да споря за това до края на света. Ако не можеш да си посочиш поне 5 конкурентни предимства на продукта или услугата си, а сваляш цените то по-добре да идеш и да се занимаваш с нещо друго...например да продаваш хляб в кварталната бакалия. Там са продавачите, а не търговците.
 
От: Конкурент подвежда клиентите. Посъветвайте ме по няколко въпроса, моля!

@Вискяр Бг, ако купиш мотика може да ти е все тая, че дръжката е с ф с 5мм от норманото, но ако купуваш трактор?
Смея да твърдя, че и трактори така се купуват. :p
Тиквата, която рови в нета обаче е като зомби и мисли само за цената. Няма оправия. Те отказват да приемат очевидни неща, камо ли да седнат да се учат.
Добре дошъл в света на реалната търговия! :D
Отваряне на магазин или подреждане на сергия все още не означава търговия.

Разходи се по битпазарите. Смятам, че си умен човек, и ще забележиш интересни неща.
Ненапразно за търговски директори се предвиждат сериозни заплати и бонуси.
 
От: Конкурент подвежда клиентите. Посъветвайте ме по няколко въпроса, моля!

Добре пичове, тогава да питам другото: Така ли се гради бизнес? Така ли се прави име на пазар? Това ли е? Да лъжеш, да подвеждаш, да експлоатираш незнание?
Всичко в името на това да продадеш? Еднократната сделка е по-добрата от клиент за дълго време? От дълго партньорство? Това ли се нарича бизнес модел, план за развитие?

ОК, тук постоянно се чекне нещо за цена. Да питам тогава:

Днес продаваш през 30%, утре почваш през 15, щото конкурента продава през 20% и "да му покажеш ти как се прави". Той пада на 10%, ти къде отиваш? На 5%? И после? Почваш да вкарваш боклуци, форумите се пълнят с умни глави, които философстват как "ги мани тия търгаши само китайски ментаци продават" и?
 
От: От: Конкурент подвежда клиентите. Посъветвайте ме по няколко въпроса, моля!

А според мен не си прочел изобщо или поне не си схванал нищо от 2 страници писано. Никъде, ама никъде не съм споменал, че имам проблем с продажбите. Нищо не съм коментирал за цената. Просто видях, че без конкретно обяснение какво точно е "подвеждане на клиента" няма да стане и го облякох с ПРИМЕРНИ цифри, цени и тн за да е по-ясно.

Не те знам с какво се занимаваш и занимаваш ли се с нещо изобщо, но от мен да знаеш стара търговска мъдрост, която гласи:
...
И за пореден път да повторя: Проблема не е в това на каква цена продава, колко продава, дали аз продавам по-малко от него или по-малко заради това, което прави и тн. Проблема е, че това е лъжа и такова нещо не съществува!

Пич, не се заяждам, с удоволствие ти чета постовете защото ги намирам за доста смислени и мисля по същия начин.
Но малко си противоречиш. Сега казваш че въпроса е дали е редно да се лъже, а в заглавието на темата казваш че искаш съвет. За какво?
Въпреки че само "обличаш" нещата в цифри, цената винаги има значение, дори и добре да работиш.


Занимавам се офлайн, с дрехи. Според мен най важния фактор в един бизнес е подхода към клиента и уважението към него, било то и най лошия. С добър подход, мога да продам най големия боклук, на висока цена. От друга страна хора, които продават евтино, не успяват да си покриват и разходите.
В момента страдам от пряка конкуренция, стартирала с много ниски цени, по ниски от квартални, а не такива за център на голям град.
Подвеждането го има и при нас. Масовия внос сега е от Италия, от китайски складове, но по всички магазини тази стока се води италианска.
 
От: Конкурент подвежда клиентите. Посъветвайте ме по няколко въпроса, моля!

Или му спряташ негативен PR, който си заслужава или играеш така както той играе. Иначе по-добре лоялни клиенти, ама те са една шепа от всичките клиентоиди, които само зяпат цената без да гледат какво плащат. Изпипай всичко в детайли, направи снимки на лъжливите му описания и го разобличи, разпространяваме статията до всички източници. Сам по себе си ти знаеш как влияе негативния PR, много хора няма да си купят нищо от него. Вече и неграмотниците се научиха да ровят за мнения по форумите за даден търговец, онлайн магазин или отзиви за продуктите. Или ще играеш по-грубо от него или ще го направиш по-честния начин, а със сигурност с изобличаване(подплатено с всичко нужно, не се съмнявам, че ще го направиш като хората) ще му намали рязко продажбите... и ще лапа мухички. Мен преди 1 година конкуренти ми бяха направили мръсно, тогава не им отвърнах, но сега съм се зарекъл направят ли ми, ще ги разпилея всички в нишата...ще им покажа, че не само те могат да гърбят.
 
От: Конкурент подвежда клиентите. Посъветвайте ме по няколко въпроса, моля!

Тъй се прави ами, евала на пича. Докато има будали ще им и кой да им го слага.
 
От: Конкурент подвежда клиентите. Посъветвайте ме по няколко въпроса, моля!

Тъй се прави ами, евала на пича. Докато има будали ще им и кой да им го слага.

Тоест ти си щастлив как ОББ те клатиха, което те караше да се усмихваш все по-широко и по-широко и така докато не заболя от радост и чак тогава пусна тема?!
 
От: От: Конкурент подвежда клиентите. Посъветвайте ме по няколко въпроса, моля!

Тоест ти си частлив как ОББ те клатиха, което те караше да се усмихваш все по-широко и по-широко и така докато не заболя от радост и чак тогава пусна тема?!
Това е първия ти пост в който не хващам логиката.
От ОББ може и да са ме наклатили но не съм отишъл при тях по мое желание.
А това, че простака купува такава стока без да се посъветва със специалист си е негов проблем.
Аз лично ако не съм на 100% сигурен винаги търся второ мнение от човек който е наясно преди да купя каквото и да е.
 
От: От: От: Конкурент подвежда клиентите. Посъветвайте ме по няколко въпроса, моля!

Това е първия ти пост в който не хващам логиката.
От ОББ може и да са ме наклатили но не съм отишъл при тях по мое желание.
А това, че простака купува такава стока без да се посъветва със специалист си е негов проблем.
Аз лично ако не съм на 100% сигурен винаги търся второ мнение от човек който е наясно преди да купя каквото и да е.

Остави. Реагирах спонтанно. Въпреки това не съм съгласен с мнението ти.

Както и да е. Видя се, че в резюме или няма какво да се направи без да се овъргаляш в калта с прасетата или де да знам и аз. Ще го измисля. Мерси на включилите се.
 
От: От: От: Конкурент подвежда клиентите. Посъветвайте ме по няколко въпроса, моля!

Това е първия ти пост в който не хващам логиката.
От ОББ може и да са ме наклатили но не съм отишъл при тях по мое желание.
А това, че простака купува такава специфична стока без да се посъветва със специалист си е негов проблем.
Аз лично ако не съм на 100% сигурен винаги търся второ мнение от човек който е наясно преди да купя каквото и да е.
Да добавя и пропуснатата дума, все пак нали става дума за чип матрица. Аз лично си нямам и идея какво е това, но някак си не ми се вижда нормално такава стока да се търси от некомпетентни лица.
 
От: Конкурент подвежда клиентите. Посъветвайте ме по няколко въпроса, моля!

Сигурно е чат от продукт, който се купува от масовия потребител. Да речем уеб камера. Или е просто пример.
 
От: Конкурент подвежда клиентите. Посъветвайте ме по няколко въпроса, моля!

бой докато не спре :д или съобщи някъде в нета.
 

Горе