Конкурс дизайн (фирмена индентичност) - награда 120 лв. + реклама

tsetsodim

Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Здравейте,
Тъй като във форума видях доста добри изпълнения, на отлични дизайнери и практика за обявяване на конкурси, обявявам такъв за изработка на фирмено лого, визитка, флаер А5, бланка А4 и фейсбук дизайн (лого и корица), за стартиращ бизнес. За целите на конкурса е необходимо изработка на лого и един компонент от останалите, по Ваш избор, а победителят, в последствие да изработи и останалата част от дизайна.
Награда за предпочетен дизайн – 120 лв., поставяне на рекламен банер, на победителя, във фирмения сайт (в момента се изработва) за срок от 1 година. Важно: Банера се изработва от дизайнера или за негова сметка.
Начин на плащане: Банков превод, easypay, Еконт.

Дейност на фирмата – Комплексно обслужване на сгради.
- Професионален домоуправител;
- Почистване;
- Техническа поддръжка и ремонтни дейности;
- Поддръжка на зелени площи и озеленяване;
- Изграждане и поддръжка на системи за видеонаблюдени, контрол на достъп, домофони и др.;
- Управление на наеми.

Цветове – Ориентирал съм се към метално сиво, черно, бяло и някаква оранжева нишка, но може и да импровизирате. Търся корпоративна визия, не натрапчива и консервативна.

Описания:
Лого – векторен формат, за момента ми е необходимо за офлайн реклама, но ще бъде ползвано и за сайт, банери и др. онлайн реклама в последствие (до края на месеца).
Визитка – отново се търси семпла и консервативна визия.
Флаер А5 – изработка на рекламен флаер с размер А5, в който да са цитирани услугите, да фигурира логото и друго по Ваша преценка.
Бланка А4 – Бланка за всякакви документи, оферти и друга официална кореспонденция. Дизайн на хедър и футър . По възможност да фигурират логото и контакти.

Допълнителна информация:
Името на фирмата подлежи на промяна и не е водеща за момента. Брандът ще бъде fmhm, ако имате идея да бъде вграден. Мотото на бизнеса е "Щастливи, заедно, под един покрив!", като и то трябва да фигурира някъде. След избор на победител, си запазвам правото за малко корекции по дизайна.

Срокове - Конкурсът стартира СЕГА и приключва 25.09.2013 г. в 22:00 часа. Победителят ще бъде обявен на 26.09.2013 в 22:00 часа.

За всякакви други въпроси съм на разположение.
Успех!
 
Последно редактирано:
От: Конкурс дизайн (фирмена индентичност) - награда 120 лв. + реклама

Здравейте,
пишете, че името на фирмата не е окончателно при изработка на типографско лого това е от съществено значение, тъй като логото се свързва с името и се изписва по определен начин. След смяна на символите е наложително да се прави ново лого с новите такива. Според скромното ми мнение е нужно да се спрете на име и след това да пристъпите към изработка на фирмен знак.
Бранд fmhm с това разполагаме в момента? Доста неща могат да се направят от символите искам да запитам под "вграден" какво се има в предвид?

Ако е възможно да кажете предпочитания за тип лого дизайн, който смятате за подходящ.
Под тип лого дизайн се разбира
typographic logo- "FedEx", "Coca Cola", "SubWay" etc. Типографски лога са тези, които са съставени от името на фирмата или от първите букви тип монограм.
logo icon and text- "Apple" "Adobe" "Nbc"- Лога със съпровождаща ги икона са тези, които могат да бъдат представяни както от името така и от иконата отделно едно от друго.

Нужно е да има окончателно име за изработка на типографко лого при другия вариант също е хубаво да имате име, понеже то е пряко свързано с иконата както е логото на Apple.
Ще се радвам да уточните детайлите за всички участници за да могат да се включат в конкурса и да изработят нещо, което ще се хареса, както на вас така и на бъдещите ви клиенти.

Поздрави
 
От: Конкурс дизайн (фирмена индентичност) - награда 120 лв. + реклама

Тъй като смятам да участвам ще помоля за повече информация относно

1. Абревиатура ли е това и какво означава?
2. Има ли акцент (сред дейностите, които извършвате), към който се стреми бранда?

П.П Писал съм едновременно с колегата по - горе.
 
От: Конкурс дизайн (фирмена индентичност) - награда 120 лв. + реклама

Малко разяснение, в момента фирмата се казва ФМ Домоуправител ЕООД или FM Home Manager Ltd, от което е и абревиатурата fmhm, тъй като много бързах с откриването на фирмата, името не бе приоритетно. Смятам в най-кратки срокове да променя името на Еф Ем Ейч Ем ЕООД, респективно fmhm ltd.

За всякакви други въпроси съм на разположение.
 
От: Конкурс дизайн (фирмена индентичност) - награда 120 лв. + реклама

Тъй като одеве нямах време да отговоря по-подробно, сега ще се опитам да отговоря конкретно на въпросите:
тъй като логото се свързва с името и се изписва по определен начин
Не смятам, че името на фирмата трябва да фигурира в логото. В момента имам нужда от лого за горепосочените дейности, които са свързани. По мое мнение бранда е водещ, тъй като с фирмата може да изпълнявам друга, коренно различна дейност с ново лого и бранд.

искам да запитам под "вграден" какво се има в предвид?
Имал съм в предвид, да фигурира в логото, ако прецени дизайнера.

Ако е възможно да кажете предпочитания за тип лого дизайн, който смятате за подходящ.
Честно казано, не мога да преценя, нека дизайнера прецени, не бих искал да изкажа предпочитания, тъй като това ще подведе и участниците. Основното, което търся е стил и консерватизъм, по-изчистени неща и прочие. Дано да се изказвам правилно, но изкуството, като цяло, не ми е силна черта.

Нужно е да има окончателно име за изработка на типографко лого при другия вариант също е хубаво да имате име, понеже то е пряко свързано с иконата както е логото на Apple.
Ако фигурира име, нека да бъде fmhm. Пример: SubWay е франчайзингодател и фирмата Транспорт и логистика ЕООД или Фризьорски салон ЕООД може да продава сандвичи и логото ще е това на SubWay.

1. Абревиатура ли е това и какво означава?
По принцип е абревиатура на "facility management home manager"

2. Има ли акцент (сред дейностите, които извършвате), към който се стреми бранда?
Труден въпрос. Акцента трябва да е върху някаква сграда, но не е задължително. Дейността е "Комплексно обслужване на сгради"
 
От: Конкурс дизайн (фирмена индентичност) - награда 120 лв. + реклама

Критика и мнение в темата или на ЛС.
 
От: Конкурс дизайн (фирмена индентичност) - награда 120 лв. + реклама

Моята концепция се основава основно на асоциациите, които извикват у мен дейностите на бранда - ред, стил, порядък, качество... Постарах се да вкарам и леко консервативно излъчване.. затова е каре. Ромбовете са така подредени, че освен Буквата "М" могат да се открият "F" и "H", макар и по - скрито. Считам, че има силно излъчване и индивидуалност, която го прави едновременно достатъчно натрапчиво и разпознаваемо, без да дразни.

Умишлено опитах да избягам от HOME (визията) но логото може да подсъзнателно да бъде свързано както с чист под (теракот), така и с покриви, а също и прозорци (колкото и банално да изглежда). В приложените файлове, съм се постарал да покажа, че логото е разпознаваемо във всякакви варианти.. включително и като силует... Ако до края на конкурса, логото успее да се затвърди като желания бранд , значи съм си свършил работота :) Ако не, значи ще има по - добра концепция..

fmhm3.png


fmhm2.png


FMHM1.png
 
От: Конкурс дизайн (фирмена индентичност) - награда 120 лв. + реклама

Браво момчета, вдигнахте нивото още от самото начало, благодаря за което.
 
От: Конкурс дизайн (фирмена индентичност) - награда 120 лв. + реклама

Попринцип, би било добре да давате някакъв коментар/критика за изработките, или поне за тези които Ви харесват, за да може да ги подобрим максимално.
 
От: Конкурс дизайн (фирмена индентичност) - награда 120 лв. + реклама

По принцип, би било добре да давате някакъв коментар/критика за изработките, или поне за тези които Ви харесват, за да може да ги подобрим максимално.

ОК! Както казах по-горе, вдигнахте нивото, което е сигнал(коментар), че ми харесват предложенията. Със сигурност не бих си позволил да критикувам, тъй като не смятам, че е редно. Относно евентуални забележки, винаги и за всяко нещо може да се намерят такива, но в дадения случай са минимални и не биха повлияли на избора. Не бих искал да изказвам предпочитания, модели и друго, с цел да не подвеждам дизайнерите, и те да могат да се разгърнат. Нямам концепция, държа на семплата и консервативна визия, а под семпла имам в предвид изчистена, не натрапчива, без много цветове и т.н.
Общо взето предпочитам, някой като прави нещо, да го прави като за себе си. Усещам, че съм много обширен в изказа си, но....

Може би е редно да обява, че няма ограничения в предоставените концепции от един участник.
 
От: Конкурс дизайн (фирмена индентичност) - награда 120 лв. + реклама

И аз да се запиша :)
Логото е изчистено, без много елементи, с вградена в текста картинка.
Цветови вариации в синьо и оранжево.
fmhm-pac.jpg
 

Прикачени файлове

  • fmhm.jpg
    fmhm.jpg
    38.7 KB · Преглеждания: 42
Последно редактирано:
От: Конкурс дизайн (фирмена индентичност) - награда 120 лв. + реклама

Извинявам се за спама но как ги слагате снимките да са големи?
Мерси и аз съм готов с моето предложение :)
 
От: Конкурс дизайн (фирмена индентичност) - награда 120 лв. + реклама

Много готини предложения има засега, лично на мен ми допада предложението на Saphire, но това си е мое лично извращение :) Всичките лога изглеждат страхотно.
 
От: Конкурс дизайн (фирмена индентичност) - награда 120 лв. + реклама

Извинявам се за спама но как ги слагате снимките да са големи?
Мерси и аз съм готов с моето предложение :)



Имам едно предложение - да не пишат хора-познати на някой дизайнер, хвалейки го, с цел реклама, че повлиява и не е много честно! :)
 
Последно редактирано:
От: Конкурс дизайн (фирмена индентичност) - награда 120 лв. + реклама

И моето предложение
Наблегнал съм на позитивна емоция и по приятелска и достъпна визия за клиентите на фирмата.
fmhm-logo.jpg

fmhm-logo-1.jpg

fmhm-logo-card.jpg

fmhm-logo-blanka.jpg

fmhm-logo-fb.jpg


Очаквам критика или корекции на ЛС
 
От: Конкурс дизайн (фирмена индентичност) - награда 120 лв. + реклама

Да наистина, чудесни предложения. Ще е доста труден избора.
 
От: Конкурс дизайн (фирмена индентичност) - награда 120 лв. + реклама

Бих искал да внеса една корекция и да се извиня за създаденото неудобство. След дискусии реших, че мотото не е подходящо за търсеният от мен по-консервативен и изчистен дизайн, съответно то отпада, и се заменя с facility management - home management. Също така разчитам на дизайнерите да предложат с какъв знак е най-добре да се разделят facility management от home management. Това уточнение е най-вече за новите предложения, ако има такива разбира се. За текущите предложения, само ако дизайнерите решат.
Още веднъж се извинявам за причиненото неудобство.
За допълнителни въпроси съм на разположение.
 

Горе