Конкурс за: Конкурс за: Дизайн за печат на Чаша!

Правно може да стане при изрядна документация и ако всеки по веригата си плати данъка. Какво пречи да се изготви един договор за агентска услуга с фирмата, собственик на форума, с който се възлага да се направи конкурс във форума със съответните параметри и общите условия за провеждане на конкурси за лого и дизайн да са като приложение?
След като изтече срокът се обявява победител и му се превежда сумата на основание договор за предоставяне на авторско право срещу заплащане. Така всичко е изрядно, авторът на логото си получава парите и гарантира, че има авторското право върху графиките, купувачът си получава логото с легален документ, че е купил авторското право и спокойно може да го ползва.

Резултатът - всички спят спокойно, има доверие в тези конкурси и не се разхищава потенциала на талантливите дизайнери във форума, които нямат къде другаде да участват в български лого конкурси.
Минусът - всеки трябва да си плати данъка по веригата и със сигурност трябва да остане някакъв % за форума след цялата разправия. Но в крайна сметка това ще откаже лаиците, които нямат сериозни намерения и без това.

@Blinky мисля, че си струва да се обмисли... във форума наистина има много хора, които имат какво да предложат, но така се отказват. Аз съм пускал конкурси за лого и съм супер впечатлен от качеството на предложенията.
Кой ще се занимава с тия глупости - данъци, договори, преводи...
И на всичко отгоре без нищо насреща.
Има правила форума, като не се спазят се действа и това е.
 
А бе верно, мина се време. Какво стана с 4-мата победители? Май по европейски го караме - всички са победители и затова за никой няма награда...да сме равни и да няма дискриминация и ощетени...

Наистина се надявам автора на темата да се появи. Идеята му за 4 награди беше супер. Дано не стане като ф16-ките - само на скица.
 
В този ред на мисли: - Колеги какво правите със дизайните, които не сте успели да продадете, заради неизбрано конкурсно предложение, провален конкурс или отказал се клиент?
 
В този ред на мисли: - Колеги какво правите със дизайните, които не сте успели да продадете, заради неизбрано конкурсно предложение, провален конкурс или отказал се клиент?
Аз нищо, ако са станали сполучливи ги използвам в портфолиото си.
А бе верно, мина се време. Какво стана с 4-мата победители? Май по европейски го караме - всички са победители и затова за никой няма награда...да сме равни и да няма дискриминация и ощетени...

Наистина се надявам автора на темата да се появи. Идеята му за 4 награди беше супер. Дано не стане като ф16-ките - само на скица.
Ами какви изводи да си направим:
Да си дизайнер е неблагодарна работа особено в България, извън БГ е друго.
И няколко правила за да не губим време и нерви:
Участваш в конкурси само при положение, че автора няма дори и една червена точка, ако има дори и една, имай едно на ум.
Когато автора няма подпис, тоест не застава с името на фирма или сайт зад конкурса също бягаш далеч.
Рейтинг поне 10+ е препоръчителен.
Ако Често посещава форума и не крие присъствието си е ок.
Ако е организирал и преди конкурси и всичко е било ок.
...и така нататък, всеки сам си решава за критериите.
Явно се налага да сме по-предпазливи.

Не се чудете ако няма достатъчно участници в бъдещи конкурси, най-много губите вие бъдещи организатори, поради ред предимства на конкурсите.
Няма друг форум който организира толкова често конкурси в БГ уеб пространството, но явно ще е последния!
 
Когато автора няма подпис, тоест не застава с името на фирма или сайт зад конкурса също бягаш далеч.
тая хумореска по-добре я изтрий.
 
тая хумореска по-добре я изтрий.
Защо, щом ти е забавно нека да остане.;)

Аз лично имам повече доверие на Иван от фирма еди коя си и сайт еди кой си, от колкото само на Иванчо от Цветопръчане.
Като организираш конкурс гарантирай го и с нещо което ще е кофти да компроментираш.

Ако го гарантираш само с ника си примерно КомефачоЗаМаркучо, това нищо не значи, освен ако немаш голем .....;) рейтинг разбира се
 
Последно редактирано:
Защо, щом ти е забавно нека да остане.;)

Аз лично имам повече доверие на Иван от фирма еди коя си и сайт еди кой си, от колкото само на Иванчо от Цветопръчане.
подписите трябва да се махнат или поне да има опция да се скриват, излишно място заемат а полезността им е нулева.
Особено в мобилната където изнудихте Блинки да ги покаже.
 
подписите трябва да се махнат или поне да има опция да се скриват, излишно място заемат а полезността им е нулева.
Особено в мобилната където изнудихте Блинки да ги покаже.
Пояснил съм ко имам предвид горе.
Образно казах подпис, не подписа отдолу, демек зад името ти да стои фирма, голям рейтинг, сайт....
 
Пояснил съм ко имам предвид горе.
Образно казах подпис, не подписа отдолу, демек зад името ти да стои фирма, голям рейтинг, сайт....
Не всеки иска да афишира бизнеса си тук където е пълно с откачалки.
 
Не всеки иска да афишира бизнеса си тук където е пълно с откачалки.
Хаха, е тогава как да очаква "откачалки" да му свършат работа.
Пишеш глупости.
 
@Blinky мое да измисли некво условие участващите да пействат нещо от рода на.. "Графиките използвани в това предложение са с уредени авторски права и дизайнът може да се ползва за комерсиални цели и принт."

Когато авторът на конкурса избере победител е добре да цитира поста с предложението, което е избрал.. за да остане в архива, дори и ако участникът си едитне мнението.
 
Тая чаша стана май като Свещеният Граал. Разликата е обаче, че не превръща течността във вино (или гел, както други рекламирани продукти :D ) и дизайнерите, които са кадидатствали ще трябва да пият по една студена вода с предложението си. Жалко, че така и не се намери консенсус...
 
Какво стана, нали нямаше да не си плати :rolleyes:

Тоя каун админите са му изтрили темата, дето добре че нададох вой, че е пирамида скама му с турските хакери дето изпираха USDT .

Явно много е прокопсал с парите там, последно темата като беше активна преди да го скамнат, обясняваше за 20 000 на ден и се караше едва ли не - той ми обяснявал как да правя ЧИСТИ ПАРИ от НИЩОТО, аз пък съм се съмнявал...


опа извинявам се - https://www.predpriemach.com/threads/Лесна-и-бърза-печалба-за-хора-ползващи-binance.89219/


На него стои - изтрили са на ония стария потребител - май е третия регистриран. Уж грамотно момче беше, пък къде са му промили мозъка с крипто измами един господ знае. Та неговата тема я няма. В тая тема от 2ра страница до последната - е клоун фиеста и гавра с труп.
 
Тоя каун админите са му изтрили темата, дето добре че нададох вой, че е пирамида скама му с турските хакери дето изпираха USDT .

Явно много е прокопсал с парите там, последно темата като беше активна преди да го скамнат, обясняваше за 20 000 на ден и се караше едва ли не - той ми обяснявал как да правя ЧИСТИ ПАРИ от НИЩОТО, аз пък съм се съмнявал...


опа извинявам се - https://www.predpriemach.com/threads/Лесна-и-бърза-печалба-за-хора-ползващи-binance.89219/


На него стои - изтрили са на ония стария потребител - май е третия регистриран. Уж грамотно момче беше, пък къде са му промили мозъка с крипто измами един господ знае. Та неговата тема я няма. В тая тема от 2ра страница до последната - е клоун фиеста и гавра с труп.
Помня го много добре, включително и аз обясних, че това е обикновена пирамида, но кой да слуша. Между другото и още на пръв поглед интелигентни хора се подлъгаха по тези "схеми с гарантирана доходност", една от последните се казваше Antis Capital. Създателите на българската общност даже екскурзия до Дубай намазаха, подлъгаха хората да си вкарат всички пари и след 2 месеца спряха да плащат.

Както и да е, вече си имам едно на ум, когато хората ми обясняват как се печелят пари бързо, лесно и сигурно. Явно, че "гарантирания награден фонд" от 300лв му се е сторило по-удачно да го пренасочи към място със "сигурна доходност"
 
Според правилата на предприемач.ком:

"VIII. При неспазване на посочените правила от страна на организаторите, дизайнерите и третите лица в съответната тема, ще следват следните наказания:

ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ ако не изплатят съответната награда в посоченият срок:

- първо предупреждение: имат шанс да го направят в срок до 5 дни, от датата на упоменатият вече срок

- второ предупреждение: директен бан"

Да смятам ли че, конкурса се е провалил, за да си изтегля предложението и да го пускам някъде за продажба или чакам поради някаква неизвестна за мен договорка?
 
Добър вечер! По лични за мен причини бях изобщо дори изключил за въпросният конкурс!
Както и да е, няма да се впускам в оправдания!
Както споменах, продажбите няма да са на територията на България, ако бяха можеше да се рискува с всеки изработен дизайн!
Реално да си кажа честно до около петият ден от конкурса нямах дори идея относно тези права и т.н относно печата върху предмети и продажбата! Тоест нямах представа, че нормалният лиценз е НЕВАЛИДЕН - НЕДОСТАТЪЧЕН!
Може би е моя грешка, или вина!
Първоначално видяхме 2-3 дизайна, които си заслужават скромният бюджет, но така или иначе не си заслужава рискът около тях!
Тоест, ако реша да използвам дори един от въпросните дизайни ще се наложи да поема огромен риск доверявайки се на съвестта на дизайнерите (от къде и как имат ползваните графики) като рискът не го поемам сам и партньорите твърдо отказват да се ползва която и да е било графика!

Допитахме се и до счетоводителят ни, както и до адвокат, като доста често се е случвало да има недоразумения с права и доста хора са плащали огромни суми, като глоби!
Да си кажем честно очаквах много повече от към дизайни, но имаше 4 които ставаха за ползване! Нямах информацията до момента обаче за това дали ще мога да ги ползвам!
Та на тоя етап реално не знам, как да процедирам!
Че няма да използвам нито една от графиките е 100% ясно! Кофти се получи, че все пак имаше и доста хора, които взеха участие във въпросният конкурс и ми е наистина кофти за тях, но ще мисля с партньорите ми начин да се реши тази дилема и да се конпенсира ако трябва всеки!


Относно цени и т.н, моля проверете чуждестранните сайтове, ако трябва ще си направя труда да Ви намеря такива! Има дизайнери занимаващи се дори точно само с това (мърч дизайни) като продават по 200-300 дизайна на куп на цени от 50 до 200 долара!
Както можеш да поръчаш единичен дизайн между 5 и 20 долара!
НЕ всеки взима по 2000 (не всеки прави лого на ейпъл и т.н) Тоест можеш да вземеш такива пари от някой който е склонен да ги плати, но според голямото предлагане, търсенето е лесно и от към качество и от към цена!
Разчитах реално, че всеки ще е наясно с въпросните права около използването на графики и както споменах не бях запознат за да ги опиша в първоначалният си пост! Разбира се не е извинение, за това и повече конкурси няма да пускам!
Има поне 5 дизайнера с които съм работил от тук преди време и са наясно относно коректността ми!
Че стана неловко така е, спор няма !

Извинявам се на хората взели участие, можете да си разполагате с графиките както прецените! Можете също да ги пуснете и за продажба в някой сайт дори по доходоносно би било вместо конкурс! Тоест 1 графика ако я купят 100 човека дори по 10 кинта са ти пари :)
Ако админите сметнат, че съм за банване - нека го направят няма да се сърдя!
Ако някой сметне, че съм за хейт - действайте и това не е за спорене и няма да се сърдя и за това!
В случая не коментирам изобщо сумата, реално говорихме ако изкочат повече добри предложения да скочим с още награди за ползваме възможно повече дизайни!
Не ни беше това идеята, което се случи в крайна сметка!
Поздрави!
 
Въпреки всичко, малко се получава едно такова - счетоводители, адвокати, фирми, чаши, мърчове, дизайни и т.н. И в крайна сметка 300лв те събарят и си готов да си жертваш репутацията и профила за тях. Решения имаше. Можеше да си избереш 1-2-3 дизайна, да се свържеш с авторите да доуточните нещата покрай дизайните и ако има нужда да се промени нещо по тях, за да си ги ползваш.

Това, че не си бил сигурен за някой си дизайн как стояли нещата, е доста глупаво оправдание. По тази логика нито един конкурс няма да се изплаща поради същите доводи. Когато е ясно, че даден дизайн не е авторски, тогава съм съгласен. Нещата се проверяват, могат и договори да се подписват и т.н. Варианти много. Ако имаше добрата воля можеше и да кажеш просто - не си харесах нито един от дизайните, ако модераторите са съгласни да дам награда за участие на 2-3 дизайна, които все пак са ми допаднали.
 

Горе