Конкурс за: Конкурс за лого/дизайн

Колега и малко дете ще забележи, че съм използвал готови елементи, така, че няма да коментирам това с излъгани колеги, да плащат за безплатни неща и тем подобни, като ги разбъркам по-малко готови ли ще станат.
Идеята ми тук беше да представя някаква картина, долу коктейлите, отстрани палма, чайки слънце, но си личи, че всичко съм направил набързо и е недовършено (опипвам почвата просто - демек ориентирам се за предпочитанията на клиента), не напразно съм написал "примерна визуализация" и написах "просто надпис" за да не реши някой, че това е лого и почне да рови из нета, както се случва често напоследък, явно вече трябва да давам по-подробни обяснения.

Менюто не съм си играл да му правя дизайн, просто съм сложил примерен, защото реших, че ще бъде написано с цветни тебешири примерно и пак то е просто визуализация, така се получава една обща представа и идват и още идеи.

Що се отнася по въпроса за готовите елементи, естествено, че ще са такива, вие представяте ли си за този бюджет да ви направят илюстрации оригинални при това на целия бус, ако знаете някой кажете да хода да си изрисувам колата.

За изрязването изгубих най-много време да, защото това е темплейт, който съм си подготвил и визуализацията на друг дизайн може да стане с два клика, защото визуализацията е важна.
Обяснявам нарочно като на малки деца, да няма още недоразумения.

Дай повече да не си губим времето с глупости, нямам нищо напротив коментарите, но линковете ме вбесяват, почвам да имам параноя, затова вече обещавам да поствам линк за всеки елемент който използвам в този форум.
 
Последно редактирано:
Трябва ли в логото да слагаме самият автомобил?
Разгледах барове с това име и видях как слагат цял автомобил там закрепен по някакъв начин :D
Аз ще се страхувам да не падне върху мене ако отида в такъв бар :D
Тааа така де предполагам да нарисувам и този автомобил за да има смисъл?
Мотивите са лесни ще ги направя и тях :D
 
Трябва ли в логото да слагаме самият автомобил?
Разгледах барове с това име и видях как слагат цял автомобил там закрепен по някакъв начин :D
Аз ще се страхувам да не падне върху мене ако отида в такъв бар :D
Тааа така де предполагам да нарисувам и този автомобил за да има смисъл?
Мотивите са лесни ще ги направя и тях :D
Не разбрах, това с автомобилите?
Вижте, ще го кажа отново : ЛОГО търся стилно, интересно лого, не просто надпис, наблягам да думата "кабрио или кабриолет". От тук нататък, мотиви, но не да стане претрупано с картинки, като харесвам, както казах картоон мотивите, може някакви бири, (за предпочитане), сърф до буса, като преставения от websolut, доста ми допадна, отделно цялата готова концепция на бара (автомобила) поставена на плажа да речем с палми отстрани.
 
Дай повече да не си губим времето с глупости, нямам нищо напротив коментарите, но линковете ме вбесяват, почвам да имам параноя, затова вече обещавам да поствам линк за всеки елемент който използвам в този форум.

За графиката с менюто, автора е написал че ако искате да я използвате трябва да се постави линк към автора.
Free for commercial use with attribution.
"You must credit the image to its author"
 
Последно редактирано:
За графиката с менюто, автора е написал че ако искате да я използвате трябва да се постави линк към автора.
"You must credit the image to its author"
Ако не искаш, просто си купуваш премиум лиценз;)
 
Ето нещо с леко ретро нюанси, какъвто е и автомобила, не е точно в желания стил, но така го виждам, аз.
Целта ми беше логото да елегантно , завъртулката леко да напомня подвижен покрив над Cabrio и да е свързано с Bar, като хванати за ръце и всичко това в съчетание минималистична графика на напитки - мисля, че стана интересно и нестандартно.

153109-OU5TNB-4912.jpg

И на края да спестим търсенето кое от къде;)

Използвани елементи, ако съм пропуснал нещо моля за извинение:

https://www.freepik.com/free-vector..._1472071.htm#term=cartoon&page=13&position=17
https://www.freepik.com/free-vector...g_1215919.htm#term=cartoon&page=4&position=35
https://www.freepik.com/free-vector/summer-elements-collection_1020347.htm
https://www.freepik.com/free-vector/cocktail-party-poster_1530408.htm#term=coctail&page=1&position=5
https://www.freepik.com/free-vector...999.htm#term=cocktail&menu&page=1&position=10
https://www.freepik.com/free-vector/welcome-to-the-beach_795308.htm
 
Последно редактирано:
Нали затова могат да се теглят безплатно тези графики, за да могат да се използват...При наличието на толкова много информация в интернет, нужно ли е да правиш неща, които вече някой е направил и е пуснал за свободно ползване? /освен ако не искаш да си създадеш нещо авторско, уникално и неповторимо...което си има цена разбира се/ :)
 
Ако не искаш, просто си купуваш премиум лиценз;)

Там има премиум лиценз само за определени изображения, не за всички.

И на края да спестим търсенето кое от къде;)
Използвани елементи, ако съм пропуснал нещо моля за извинение:

Мисля че не е нужно да слагаш линк към всеки елемент който използваш щом е от едно място, просто от долу може да поставиш един линк към сайта.

Под графиките има надпис Free for commercial use with attribution / How to attribute?
Кликни на How to attribute - там пише за какво става въпрос.
 
Здравейте, реших и аз да опитам.
CABRIOBAR.png
 
Здравейте, извинявам се за забавянето, но бях в чужбина. Истината е, че не е това което очаквах по отношение на логото, цялостната концепция на доста хора много ми хареса, но нито едно лого не ми грабна така интереса. Не знам може би сумата е малка и дизайнерите не могат да се развихрят или по друга причина. Най-близо до това, което искам е red_velved и ще проведа разговор с нея за да видя дали ще може да коригираме някои неща.
 
@hking Може би е добра идея да пуснеш конкурс само за лого, за тази сума, а победителя после да доработи дизайна на самия бус, с допълнително заплащане. Или просто да избереш друг дизайнер/конкурс за илюстрациите. Лого дизайнът и илюстрацията (каквато е задачата за самия бус) са различни задачи и лично според мен е малко тежко задание за тази награда. Все пак зависи какво търсиш като качество, но явно текущият резултат не е идеален. Темата с наградите е малко табу във форума, но можеш сам да прецениш от другите конкурси каква е ситуацията.

Успех!
 
Ок, съгласявам се с вас, кажете обаче за това задание каква е подходящата сума?
 
Ок, съгласявам се с вас, кажете обаче за това задание каква е подходящата сума?

Според тенденциите във форума и скорошната анкета, много дизайнери смятат 100-150лв. за окей цена за лого конкурс. Относно илюстрацията, не знам. Виждаш, че всички имат различна представа за илюстрация / дизайн на лепенки. Някои рисуват всичко от нулата, други използват готови графики, които често трябва да се плащат. Беше дал пример с илюстрации на друг дизайнер, добри са и изискват време/опит, съответно и по-висока цена.

Ако се прави колаж с готови графики, може и 100лв. да стигнат. Ако е всичко от нулата е добре да дадеш по-подробно описание на това какво точно ще се продава, точният модел на буса (ако не е точно този от снимките), може би снимка отстрани и отпред и двойна цена за илюстрацията (200лв).

За тези суми мисля, че ще получиш задоволителни резултати тук, но това е мое мнение.

Дано съм ти бил полезен. Спирам, че ще дойде пак някой да ми каже, че сме го обърнали на бизнес и ви извиваме за пари :)
 
Аз съм съгласен с всичко казано от @dreambench.
Проекта въпреки, че изглежда лесен всъщност не е, дори да използваш готови графики не е лесно всичко да се направи хармонично, като добавим и дизайн на лого който да пасва на цялостното решение, задачата е прекалено многокомпонентна и може би сложна и това, че е специфична усложнява малко нещата.
Аз примерно никога не съм правил дизайн на бус, така, че в случая експериментирах, но за съжаление нямах достатъчно време да отделя на този конкурс, а не бях сигурен в резултата, тоест искам да кажа, че като правиш нещо за пръв път има известни съмнения в крайния резултат.
 

Горе