Конкурс за: Конкурс за лого и търговска марка

normandi696

New Member
Рейтинг - 100%
1   0   0
Здравейте,

От известно време се чудя къде да открия човек, който ще може да направи лого и измисли име за търговска марка, под която ще се предлагат продукти в сферата на
хигиената на обществени места и по-точно в санитарните помещения WC.
Става въпрос за диспенсери за сапун и кърпи, сешаори за ръце, сензорни смесители с фотоклетка и други подобни.
Най-известите в тази сфера са GROHE, TORK, Diversey, Mediclinics, Kimberly Clark, Dyson, Hagleitner и други.
Нашата фирма се казва Форма Баня и имам някаква идея да е свързано с това име, но не е задължително.
Форма Баня също ще си сменя логото, но това ще е към края на годината.


Тук видях няколко теми за конкурси, но разликата е, че тук може би трябва не само да се измисли името на търговската марка, лого и някакъв слоган.
Не съм сигурен къде точно да намеря човек, който да свърши това, което искам и се извинявам, ако не е точното място.

Начало на конкурса: 01.05.2023
Краен срок на конкурса: 10.05.2023
Дата за обявяване на победител: .05.2023
Награда: 200 лв.

ЗАПОЗНАТ СЪМ С ПРАВИЛАТА ЗА КОНКУРС ЗА ЛОГО И ДИЗАЙН.
 
Последно редактирано:
Извинявам се, но не съм написал това в обявата! Не, няма и име. Всичко ще е ново.
Трябва да се и замисли цяла марка на базата на продуктите описани в обявата.
Редактирах и обявата да е ясно.
 
Моята идея и предложение, кореспондират с тракийските наследници на нашите земи + римските бани и акведукти, които са предшественици на съвременните санитарно - хигиенни помещения. От там са познати и санитарията, керамиката и доста неща, които са актуални и до днес.
За да съчетая двете избрах не бога, който държи в подчинение водните стихии - Ятрус (което беше първоначалното ми идея), а Витус.

Витус е бог олицетворяващ живителната сила на природата. Причините да се спра на него са много и ще ги изброя, ако бъде одобрена идеята ми. Неслучайно и образа му е малко по-див. :)

voda-vitus.png
 
Ето някой идеи от мен за име и слоган, някой от слоганите са смешни, един е просто шега, но пък в днешно време се търси сензацията, защото от толкова много продукти ни е дошло ...а и ще раздвижим малко въображението, давам идеите, след което ще направя и с едно от предложеният дизайн, но още не съм си избрал кое точно.

Санитариум
Хигиена+
Форма Хигиена
СанВъзо - почисти бързо

SaNitro/СаН'итро - чисти хитро (тук е важо ударението на Н, за да се римува:) Са НННитро), а може да се свърже и с Нитро при състезтелни автомобили...силно почистване демек нещо такова, подислава.... Санитария +Нитро
WеCeto/Вецето - чисто за дупето (тук също ударението-Ве ЦЦЦето)
ToaletOO/ТоалетОО - за микроби е заето - (тук на ОО)
REFESH- (прилича на рефреш, но е рефеш игра на думи) - Рефеш - влизаш и с---ш :) - влизаш и се смееш


CleanSolutions
SanitizeNow
FormaHygiene
ProSanit
SensorSan
CleanWave
FreshSpot
REFREXO
CleanGuru
SANITEXX
Toaloo
REFREXO

TOALOO е уникално име, което е идеално за марка, която предлага хигиенни продукти в обществените тоалетни. Въпреки че името няма конкретно значение, то е лесно за запомняне и има закачливо звучене, което го отличава. Името TOALOO е комбинация от две думи, "тоалетна" и "loo", които обикновено се използват в Обединеното кралство и други англоезични страни за обозначаване на тоалетна.

Hygiplex е комбинация от две думи, "Хигиена" и "Комплекс". Думата "Хигиена" се отнася до практиката за поддържане на чистота и предотвратяване на болести, докато "Комплекс" се отнася до група от взаимосвързани неща. Следователно името Hygiplex предполага комплекс или система от хигиенни продукти, които ще се предлагат в обществените тоалетни.

REFREXO произлиза от латинската дума "refresco", което означава освежаване или съживяване. Името е подходящо за бизнес, който предлага хигиенни продукти в обществени тоалетни, тъй като е в съответствие с концепцията за съживяване и освежаване в чиста и хигиенична среда.
 
Последно редактирано:
Санитариум
Това е най-лошата идея, която чух днес. Мисля, че има и хорър филм с такова име.

Моята идея и предложение, кореспондират с тракийските наследници на нашите земи + римските бани и акведукти, които са предшественици на съвременните санитарно - хигиенни помещения. От там са познати и санитарията, керамиката и доста неща, които са актуални и до днес.
За да съчетая двете избрах не бога, който държи в подчинение водните стихии - Ятрус (което беше първоначалното ми идея), а Витус.

Витус е бог олицетворяващ живителната сила на природата. Причините да се спра на него са много и ще ги изброя, ако бъде одобрена идеята ми. Неслучайно и образа му е малко по-див. :)

Т'ва честно казано е разочарование спрямо това, което съм виждал от теб.
 
Да и на мен не ми харесва, но пък може да генерира някоя по-добра, случвало ми се е от лоша идея да ми хрумне добра.

Имаше филм май Континиум, Етериум, но Санитариум май не:),.....да има филм от 2013 г да:) и песен на металика даже
 
Последно редактирано:
Да и на мен не ми харесва, но пък може да генерира някоя по-добра, случвало ми се е от лоша идея да ми хрумне добра.
Не е толкова кофти, но така ми се струва, че ще привлекат вниманието на вманиачени по чистота, а ще отблъсне почти всички други. На мен също не ми хрумва някаква идея, май са съсредоточени към препарати за баня.
Ако е така, защо пък не "баня"?
 
Предложенията от мен са само 4 за този конкурс. Успех на всички!

YgCEIxO.png
 
Здравейте,

От известно време се чудя къде да открия човек, който ще може да направи лого и измисли име за търговска марка, под която ще се предлагат продукти в сферата на
хигиената на обществени места и по-точно в санитарните помещения WC.
Става въпрос за диспенсери за сапун и кърпи, сешаори за ръце, сензорни смесители с фотоклетка и други подобни.
Най-известите в тази сфера са GROHE, TORK, Diversey, Mediclinics, Kimberly Clark, Dyson, Hagleitner и други.
Нашата фирма се казва Форма Баня и имам някаква идея да е свързано с това име, но не е задължително.
Форма Баня също ще си сменя логото, но това ще е към края на годината.


Тук видях няколко теми за конкурси, но разликата е, че тук може би трябва не само да се измисли името на търговската марка, лого и някакъв слоган.
Не съм сигурен къде точно да намеря човек, който да свърши това, което искам и се извинявам, ако не е точното място.

Начало на конкурса: 01.05.2023
Краен срок на конкурса: 10.05.2023
Дата за обявяване на победител: .05.2023
Награда: 200 лв.

ЗАПОЗНАТ СЪМ С ПРАВИЛАТА ЗА КОНКУРС ЗА ЛОГО И ДИЗАЙН.
Моето предложение е необработено, но не е взето за 3 долара от (няма значение).

Хрумна ми, че Форма Баня, по инциали, на латиница е F6 (което е прекият път към сърч бара в браузъра).

Моето предложение за бранд е "ФОРМУЛА ШЕСТ""

И като име на бранд, и като лого, моето предложение е това, в суров вид...


blue.jpg

ted.jpg
green.jpg
 
От SANIT-sanitary и RO-room или nitrо...както споменах горе
Онзи ден си мислех да пиша, че има 1001 марки в този бранш, и емблемите им са като цяло еднотипни.
И преди съм писал в темите за конкурси - за мен, ако искат да им запомнят логото им трябва нещо, което не е обичайно за този бранш.

Обаче ми и се струва, че в случая името може би е по-важно. За да са разпознаваеми с име, според мен, ще е добре да е нещо на български. Пак поради същата причина, че почти всички не са на български.
 
Онзи ден си мислех да пиша, че има 1001 марки в този бранш, и емблемите им са като цяло еднотипни.
И преди съм писал в темите за конкурси - за мен, ако искат да им запомнят логото им трябва нещо, което не е обичайно за този бранш.

Обаче ми и се струва, че в случая името може би е по-важно. За да са разпознаваеми с име, според мен, ще е добре да е нещо на български. Пак поради същата причина, че почти всички не са на български.
Има една билка ,,чистил,, но тя по-скоро се свързва с прочистване на организма, като стана въпрос на бг.

Сега ми хрумна "ЧистоМил" от чистил и мил.
 
Последно редактирано:
Има една билка ,,чистил,, но тя по-скоро се свързва с прочистване на организма, като стана въпрос на бг.

Сега ми хрумна "ЧистоМил" от чистил и мил.
Аз си харесвам моето предложение. Като им гледам бизнеса им е с продукти, как да кажем малко по-сериозни. Чистомил ми звучи, като име на човек, може да си направят българския мистър Пропър, но на мен ми звучи малко нелепо. Има "Бочко" и за мен е готино, но там таргета е различен.
 
Имена на БГ звучат понякога доста идиотски, не знам защо така.
Бочко звучи като Мочко, добре, че е разработен бранд;), та го възприемаш различно.
Както и да е, може би автора на темата може да даде малко насоки за името.
 
Имена на БГ звучат понякога доста идиотски, не знам защо така.
Бочко звучи като Мочко, добре, че е разработен бранд;), та го възприемаш различно.
Както и да е, може би автора на темата може да даде малко насоки за името.
Е, ами той английския се наложи и заради това, че е елементарен, с много кратки думи.
Значи какво имаме - мосю Бриколаж, Мистър Пропър, ама как става на български? господин X да кажем, мистър хикс, Мистър си го има отдавна в българския, поне от възрожденските години, като мистер, така че не може да се каже, че е толкова изявена чуждица. Мистер Шест :)

П.с. Абсолютно твърдо съм за "формула шест", или въобще да присъства "формула". Като гледам, продават скъпарски стоки и на мен това доста ми се връзва, звучи едно такова по-тежко и сериозно. Освен това е близко до форма.
 
Последно редактирано:

Горе