Конкурс за лого награда 150 лв.

Akademika

Active Member
Рейтинг - 100%
8   0   0
Сайт на тема здравословен режим и живот, полезни храни, съвети за хранене, спорт и натоварване и др. обявява конкурс за лого. Сайтът можете да видите тук

Условия за участие:

* В логото да присъства името на сайта;
* Дизайнът на логото трябва да е авторски, да не копира или напомня на съществуващи лога, да е съвременен, лесно разпознаваем и привлекателен;
* Изпратените варианти трябва да са в черно-бял и цветен вариант. Към проекта, по желание участниците може да приложат примерно разположение на знака върху пощенски плик, фирмена бланка, визитна картичка;
* Проектът за лого трябва да бъде изпращан в един от следните формати: png, gif, jpeg, jpg с резолюция минимум 300 dpi;
* Проектите трябва да бъдат придружени с описание на идеята, електронен или пощенски адрес на автора, както и трите му имена;
* Всеки автор може да участва в конкурса с неограничен брой предложения;
* Победителите в конкурса трябва да предоставят проекта си в изцяло векторен вариант в един от следните формати: eps или cdr;
* Участниците в конкурса трябва да са носители на авторските права и на правата за публикация на проектите си;
* Организаторите си запазват правото да не допускат до участие в конкурса проекти, които не отговарят на темата на конкурса;
* Всеки участник в конкурса приема изброените по-горе условия за участие;
* Проектите си може да публикувате в темата в сайта тук
* Проектите задължително изпращайте и на адрес: [email protected]

Критерии за оценка на предложенията:

* Графична яснота на знака;
* Съвременна бизнес визия;
* Покриване на идейната същност и целта на проекта.

Срокове и етапи:

* Конкурсът ще се проведе в периода 22.09.2011 г. - 07.10.2011 г. в два етапа.

Първи етап: Приемане на проектите

В периода 22.09.2011 г. - 03.10.2011 г. ще се приемат проектите на посочения e-mail адрес.

Втори етап: Избор на победител

В периода 04.10.2011 г. - 07.10.2011 г. организаторите на конкурса ще разгледат всички предложения на участниците и ще обявят победеителя.

Награди:

* Победителят в конкурса ще получи парична награда в размер на 150 лв.
Победителят се задължават да подпише декларация, че предоставя безсрочно и безусловно всички права върху логото на срещу конкурсното възнаграждение.

** Конкурсът не е само за участници от форума. След края на първия етап всички предложения, които не са от форума ще бъдат публикувани тук, за да са наясно потребителите на сайта и участниците от тук с конкурентните предложения.
 
От: Конкурс за лого награда 150 лв.

Признавам, че съм ползвал консултанти за определяне на правилата, не съм си ги измислил аз. Ако всички участници, които доколкото виждам са редовни тук, са на мнението на колегата dimdoff, съм склонен да премахнем това минимално ограничение.
 
От: Конкурс за лого награда 150 лв.

300 точки, ако изображението е малко по размер, да кажем, 1х1см. и да е на 300 точки, все тая.

Най-важно е според мен, както и сте го написали като изискване, е този който предоставя проекта да декларира че е автор на логото, защото има случаи след време се явява някой и предявява претенции, а като имаш уверението или декларация на този който е правил логото че е негово дело, просто пращаш този с претенциите при този който е декларирал че е автор. Така малко поне малко си защитен, първо при това условие за деклариране на авторство, ще отпаднат някой кандидати които биха се пробвали да минат с копирана идея.

Има и едно противоречие , иска се "Победителите в конкурса трябва да предоставят проекта си в изцяло векторен вариант в един от следните формати: eps или cdr;" това може да не е възможно технически, или иначе казано, приемате за участие само векторни лога, ако е растерно (правено със софтуер за обработка на изображения, например фотошоп) то тогава автора неможе да участва, няма как да участва, логото е създадено в програма за растерни изображения или трябва да го векторизира след това.

Точките за мен трябва да изглежда така:
Проектът за лого трябва да бъде изпращан в един от следните формати: png, gif, jpg с резолюция минимум 72 dpi и размер 300х300px ( размера е примерен, все пак това е само за превю).
Победителите в конкурса трябва да предоставят проекта си в изцяло векторен или растерен вариант ( или и двата) в зависимост от използвания софтуер, в един от следните файлови формати: eps, cdr, psd, tiff на 300dpi.Всички файлове трябва да са в CMYK цветово пространство. Победителя трябва да предостави всички работни файлове.

Иначе конкурса като правила е добре описан, желая успех на всички участници!
 
От: Конкурс за лого награда 150 лв.

Напълно съм съгласен с колегата "signboard"
 
От: От: Конкурс за лого награда 150 лв.

Абе защо не четете какво пишете, преди Сенд бутона?

300 точки, ако изображението е малко по размер, да кажем, 1х1см. и да е на 300 точки, все тая.
??? кое е все тая? дали е на 72 или на 300 точки? ... има огромна разлика дори и в 1х1 см!

Най-важно е според мен, както и сте го написали като изискване, е този който предоставя проекта да декларира че е автор на логото, защото има случаи след време се явява някой и предявява претенции, а като имаш уверението или декларация на този който е правил логото че е негово дело, просто пращаш този с претенциите при този който е декларирал че е автор. Така малко поне малко си защитен, първо при това условие за деклариране на авторство, ще отпаднат някой кандидати които биха се пробвали да минат с копирана идея.
Глупости! Който и да ми дойде след време и да твърди че е автор изобщо не ми пука, стига да не е защитено. А защитено ли е, какъвто и документ да имам от автор - изгарям! Винаги може да се твърди че не си го видял преди да го направиш ... и има и много такива случаи. Просто се проверява в регистъра.

Има и едно противоречие , иска се "Победителите в конкурса трябва да предоставят проекта си в изцяло векторен вариант в един от следните формати: eps или cdr;" това може да не е възможно технически, или иначе казано, приемате за участие само векторни лога, ако е растерно (правено със софтуер за обработка на изображения, например фотошоп) то тогава автора неможе да участва, няма как да участва, логото е създадено в програма за растерни изображения или трябва да го векторизира след това.
Кое точно е противоречието? Иска се .eps или .cdr ... какви са тия разсъждения кой какво как прави? няма растерни епсове ли колега? или не мога да вкарам картинка в Корела сигурно? Пък и какво лого ще е ако не е вектор?
Ама и вие сте един колега ...

Точките за мен трябва да изглежда така:
Проектът за лого трябва да бъде изпращан в един от следните формати: png, gif, jpg с резолюция минимум 72 dpi и размер 300х300px ( размера е примерен, все пак това е само за превю).
Победителите в конкурса трябва да предоставят проекта си в изцяло векторен или растерен вариант ( или и двата) в зависимост от използвания софтуер, в един от следните файлови формати: eps, cdr, psd, tiff на 300dpi.Всички файлове трябва да са в CMYK цветово пространство. Победителя трябва да предостави всички работни файлове.
Хех ...

Иначе конкурса като правила е добре описан, желая успех на всички участници!
Само това изречение става от всичко написано.

Напълно съм съгласен с колегата "signboard"
Трябва да направиш 100 мнения възможно най-скоро ли?

... съжалявам за хейта, ама не се сдържах.
Ех, разбирачи значи ... това така, онова иначе.
Човека пуснал конкурс, те му обсъждат правилата.
Като давам 5 лева - ги давам както искам. Ако не ги искаш - бегай ...
 
От: От: От: Конкурс за лого награда 150 лв.

Абе защо не четете какво пишете, преди Сенд бутона?



Кое точно е противоречието? Иска се .eps или .cdr ... какви са тия разсъждения кой какво как прави? няма растерни епсове ли колега? или не мога да вкарам картинка в Корела сигурно? Пък и какво лого ще е ако не е вектор?

Като давам 5 лева - ги давам както искам. Ако не ги искаш - бегай ...

Съгласен съм с Варлов. Смятам, че фотошоп е само помощен инструмент, при изработка на лого. Интегрирането на PSD в Ai, или EPS е елементарно. А трудно ще се направи истинско лого което не е векторно. Аз например искам логото ми да стои добре както на небостъргач така и на пощенски плик. Предполагам и всяка уважаваща себе си фирма. Поздрав за правилата на конкурса... Дано най - добрия спечели.
 
От: Конкурс за лого награда 150 лв.

Така, понеже все пак съм автор на темата да взема да споделя и аз нещо. Условията на конкурса остават в сила, както са обявени. До момента има няколко предложения пристигнали на мейла, ако авторите им са съгласни ще ги публикувам и по-рано от обявеното тук. Ако някой има желание да участва да го направи, като публиква предложението си за лого тук или на посочения мейл.
 
От: Конкурс за лого награда 150 лв.

tonus logo.jpg
Здравейте,
това е моето предложение за лого дизайн за tonus.bg
 
От: Конкурс за лого награда 150 лв.

Проект за лого и концепция:

Уважаеми Г-н Иванов,

Моето лого е отново на темата за тонус.
Тонус това е ритъмът и хармонията на тялото.
За логото използвах една от снимките на Алина Кабаева.
Това е източника за моето лого:
останалите материали и линкове са изпратени по email.


Да се нарисува човешка фигура, занимаваща се със спортна дейност като художествена
гимнастика за подобряване на тонуса и жизнеността на тялото се изисква мислене и
креативност. Успях да съчетая фигурата на атлетката с текст като главното Т лявата й страна е
удължена, за да мога да я поставя върху разтегната главна буква Т. Предполагам, че това може
да е подходящо за лого. Направил съм три варианта цветна фигура в жълто и текст в зелено, и
сива фигура с черен текст и за огледално – черен фон – сива фигура и бял текст.
Проекта ми е да се популяризира всякакъв спорт за повишаване на тонуса. Художествената
гимнастика е съчетание между ритъм и движение – хармоничност и емоция.
Към логото прикрепям примерна визитка с цветовете на логото като цветно решение и
пощенски плик, който също е примерен.
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого награда 150 лв.

Да вдигна малко темата. Публикувайте предложенията си тук или ги пращайте на мейла в първия пост. Странна работа в конкурсите с награда по 50 лв. се избива народа, тука суша.:shock: Не трябва да търся логика предполагам
 
От: Конкурс за лого награда 150 лв.

Ами Akademika, в конкурсите за 50 лв., организаторите получават работа за 50 лв., тоест работа за 1-2 часа, тука наградата е доста по-голяма и повечето хора се мъчат да направят нещо що годе добро, за което разбира се е нужно и повече време, за да се обмисли идеята на логото, да се скицира и да се изпипа внимателно всеки детайл, и да се заслужат тези пари.. Бъди търпелив, според мен предложенията ще "завалят" в края на конкурса :)
 
От: Конкурс за лого награда 150 лв.

Ако беше спестил голяма част от условията вероятно щеше да има повече предложения до сега. Не съм дизайнер, но от опит знам, че колкото по-подробно и сложно се представи дадено нещо, толкова по-малък е интересът към него.
 
От: Конкурс за лого награда 150 лв.

Ако беше спестил голяма част от условията вероятно щеше да има повече предложения до сега. Не съм дизайнер, но от опит знам, че колкото по-подробно и сложно се представи дадено нещо, толкова по-малък е интересът към него.
Ами на практика е точно обратното - колкото повече ограничения има поставени, толкоз по-добре.
Дизайнът не е класическо творчество, дето всеки 'талантлив' ахмак има свободата да маже как си иска :) .
Дизайн без ясно очертани ограничения няма. Има само мазало и извращения.

Много си е добре заданието.
 
От: Конкурс за лого награда 150 лв.

Ами на практика е точно обратното - колкото повече ограничения има поставени, толкоз по-добре.
Дизайнът не е класическо творчество, дето всеки 'талантлив' ахмак има свободата да маже как си иска :) .
Дизайн без ясно очертани ограничения няма. Има само мазало и извращения.

Много си е добре заданието.
Освен да кажа само :beer:
 
От: Конкурс за лого награда 150 лв.

Здравейте,

Направих два варианта на логото и добавих бланка към съществуващите плик и визитка. направих и свой шрифт за логото на тонус.бг. фигурата е същата и изразява гимнастичка, която играе с две топки. логото изразява ритмичност и хармония, също така и плавни движения с ръцете. Ще Ви ги изпратя по е-поща.
 
От: Конкурс за лого награда 150 лв.

Здравейте,

Направих два варианта на логото и добавих бланка към съществуващите плик и визитка. направих и свой шрифт за логото на тонус.бг. фигурата е същата и изразява гимнастичка, която играе с две топки. логото изразява ритмичност и хармония, също така и плавни движения с ръцете. Ще Ви ги изпратя по е-поща.

Чудесно, благодаря!
 
От: Конкурс за лого награда 150 лв.

Това мое лого ще е без пояснения и описание на идеята. Ще кажа само асоциацията ми тонус = спорт = здраве = на логото, което ще видите :)
Tonus2.jpg
Желая успех на участниците в конкурса!

Бях решил да играя само на имейла, но мисля, че е хубаво да има конкуренция, идеи и състезание :)
 
От: Конкурс за лого награда 150 лв.

Не мислех да участвам, че вече толкова писах в темата ... ама нека :)
Ето моето предложение:
tonus.jpg

Успех на всички!
 

Горе