Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

Ganio бекграунда твой ли е ? Ако не е автора на снимката може да има претенции за авторски права. Иначе логото е добро ( за мен ).

Не знам, ама при положение, че логото е за сайт, не виждам смисъл да се пускат разни мокъп варианти, които само заблуждават и е важно логото как ще изглежда дефакто в самия сайт.
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

Предназначението на мокъпите е точно за това, за презентация, използването на фон по темата също, при положение, че тези елементи няма да се използват в сайта, а са използвани само за представяне на логото не виждам какво ви притеснява толкова, няма да ходя да снимам с апарата манекенки само специално за представяне на логото, това е глупаво, разбира се не пречи, ама ще оскъпи проекта, щото може и те да искат пари:), но все пак всичко зависи от проекта.
Разбира се хубаво е да се покаже и как ще изглежда на самия сайт за да се придобие по-ясна представа, защото наистина понякога се получава тотално разминаване в стилово и цветово отношение, но това е нещо което може да се модифицира и пригоди и след това.
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

Да, може да се постави директно в сайта логото ако има линк?
Аз не знам дали ще мога да участвам, сега я виждам темата. Хареса ми :) Поздрави за тази тема! Забелязвам само, че магазинът е за мъже и жени, а някои лого-дизайни са твърде женствени, хубави са, но цветовете могат да се сменят. Също и на мен най-много ми хареса първото и това с диаманта, за мъже ще трябва розовото да се смени като цвят. Иначе Браво на дизайнерите, конкурентно способни и за световния пазар са! Поздравления!
На мен екранът ми изгоря, сега ползвам друг, ако мога ще се включа.

PNG файлът в какви размери се изсква? Той се използва за прозрачен фон предимно на логото или може да се поставя на всякакъв фон това лого. За предпочитане е EPS или AI, защото могат тези файлове да се разпечатват във всички печатни къщи и размери. И е хубаво след закупуване на лого-дизайнът, да се запази марката, името на това лого.

За електронен магазин, най-много ми отговаря първият дизайн, лично на мен и логото на Kortes.
Прощавайте, никой не ми е искал мнението за коментари, ще се въздържам вече, но обичам да коментирам дизайни, книги, публикации и т.н, дори снимки, излъчването им. Дано не ми се сърдите за това.:)
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

Ако е на AI създадено логото, може да изглежда както си искаш като цвят, размер, с релеф или без, там всичко е възможно, но с Фотошоп е много ограничено.
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

Ако е на AI създадено логото, може да изглежда както си искаш като цвят, размер, с релеф или без, там всичко е възможно, но с Фотошоп е много ограничено.

Какво се опитваше да кажеш? Единствената разлика е, че в Illustrator логото ще е векторно. Ако няма да се печата на билборди, спокойно може да си се направи на Photoshop или друг софт в достатъчно голяма резолюция за обикновен печат.
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

Хубаво е, че има раздвижване, аз винаги се радвам като се включат повече хора, но толкова коментари са излишни все пак това е Конкурс за лого нека автора на конкурса задава правилата все пак.
Един друг конкурс много ми допадна харесаха се няколко лога и авторите бяха помолени да покажат как ще изглеждат на сайта.
Това е всичко останало е празни приказки, успех на всички, ако бюджета беше малко по-голям можеше да се види и по-голяма креативност и активност, но това е друг въпрос;)
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

Ако е на AI създадено логото, може да изглежда както си искаш като цвят, размер, с релеф или без, там всичко е възможно, но с Фотошоп е много ограничено.

Това е ... много несериозно изказване! Съществуват много растерни и векторни редактори, които имат сериозни възможности. Един от последните етапи, в създаването на едно лого е неговото 'рисуване'. То може да бъде векторизирано от растерна скица(завършен проект) или директно направено във векторен редактор. И запомни едно CorelDraw е много по-добър от AI :)
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

Това е ... много несериозно изказване! Съществуват много растерни и векторни редактори, които имат сериозни възможности. Един от последните етапи, в създаването на едно лого е неговото 'рисуване'. То може да бъде векторизирано от растерна скица(завършен проект) или директно направено във векторен редактор. И запомни едно CorelDraw е много по-добър от AI :)
Илюстратора ми е много по добър от Корела ти... :D
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

Това е ... много несериозно изказване! Съществуват много растерни и векторни редактори, които имат сериозни възможности. Един от последните етапи, в създаването на едно лого е неговото 'рисуване'. То може да бъде векторизирано от растерна скица(завършен проект) или директно направено във векторен редактор. И запомни едно CorelDraw е много по-добър от AI :)

Извинявам се и аз за офтопика, както и от името на тези преди мен. Бих се включил и аз след 150-тият лев. (с нищо не претендирам).

И аз се натъжавам като видя разни колеги 'рисувачи' как са подучили 90% от форумното население, тук и по други сайтове, да повтарят като папагали как с фотошоп се правят само растерни изображения и съответно лога се правят само с илюстратор/корел или нещо друго. От доста време си правя и уеб дизайните, и логата, и илюстрациите във PS и ползват изцяло векторни форми (за пишман професионалистите, потърсете "Shape Layers"). Всичките програми са много напред и работят с много видове графики. Движението на векторни форми между PS и Illustrator при нужда става за минути. Въпрос на предпочитание е коя програма да се ползва, освен ако едната няма някакви фрапиращи недостатъци, което не е така в този случай.

Инак и аз мисля, че "презентацията" идва в повече на моменти. Всички можем да сваляме мокъпи от нетя. Грозното лого, сложено върху кожа/дърво/винкел изглежда все толкова зле.
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

така и така са се събрали всички корел фото дезигнери на едно място и да ползвам темата,ако не възрази колегата да си поръчам лого каталог за хотели сумата е 40лв!
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

Защо не обичате коментарите? Аз обичам да чета отзиви за всичко. Корела съм го ползвала също, но я ми направете безцветен фон на Корел? Векторни фигури има във Фотошоп, но това което във Фотошоп го правя за час, на Илюстратора става за пет минути. За мен Илюстратора си е на първо място и спокойно от него мога да разпечатам слоеве за Фотошоп примерно, но от Фотошоп не мога да разпечатам адобеилюстратор файл, нали така? Правите разликата. Естествено, че ако клиентът няма претенции, няма проблеми, но е хубаво да се уточняват предварително тези неща, защото после ще трябва да се преработват файловете и пак казвам от Адобе Илюстратор това става за секунди всичко, пак няма проблеми, но ... от други програми малко трудно ще стане всичко. Затова предпочитам Илюстратора. Първоначално и аз правех лого на Фотошоп, но след Илюстратора, просто забравих за Фотошопа. Не копирам от нета, казвам ви личното си мнение и съответно всеки си има право на мнение. Отделно и много други неща съм забелязла, но няма да споделям, за да не ви отегчавам.
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

Да се изкажа и аз. Не сериозно е да се дават пари за растерно лого, виж някоя евтина картинка да или ако ще се използва само на сайт, в повечето случаи логото трябва да може да се използва навсякъде и да се уголемява безкрайно без да се променя качеството му. Фотошоп не е направен за тази цел.
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

Благодаря за информацията за векторния редактор от скица! Хм, колко готови скици на лого имам тогава ако знаеш, нарисувани ... уа ... Аз ги правих по трудния начин, ги превръщах скиците в лого, то имало и лесен. Всъщност намерих си начин и без векторен редактор а се справям, но щом такъв, може а се ползва. Тогава кажете и нещо за авторските права? Идеите за лого много се крадат, защото можело да вземеш готов дизайн и да сложиш чертичка, точка и било твоя идея. А на мен ми се случва да вижам в една рисунка много известни лого-дизайни, от там са ги извличали явно. И някои ги знам, други не, че съществуват. Скиците на рисунките също искам да ги продавам, та се чудя .. Във флик да ги пущам достатъчно ли е за авторски права?
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

Щом няма условия поставени, няма проблем и Фотошопа става за тази цена. Щото логото е реклама, а рекламата продава, нали разбирате и едно лого ако е изчистен дизайн може да се ползва 20 години примерно, няма да остарее, остаряват натруфени разни логота. Разбира се, това не значи че не може да се сменя от време на време, вижте Кока Кола, навсякъде го препоръчват като лого, пандата също и още няколко има.
Но аз питах, защото в някои конкурси променят условията в последствие и след това се налага отново да правиш всичко, точно когато си мислиш, че си свършил с работата.

А, да и според мен е хубаво да се дава малко обяснение под логото от дизайнера защо точно това лого е избрал, по няколко думи да пише за логото си, защото така и клиентът се ориентира и дизайнерът си прави рекламата.
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

Защо не обичате коментарите? Аз обичам да чета отзиви за всичко. Корела съм го ползвала също, но я ми направете безцветен фон на Корел?
illustrator/View/Outline или Ctrl+Y :)
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

Да се изкажа и аз. Не сериозно е да се дават пари за растерно лого, виж някоя евтина картинка да или ако ще се използва само на сайт, в повечето случаи логото трябва да може да се използва навсякъде и да се уголемява безкрайно без да се променя качеството му. Фотошоп не е направен за тази цел.

Векторните лейъри във фотошоп имат същите свойства като тези в илюстратор. Ако ги нарисуваш при размер на изображението 500x500px, и след това го раздуеш на 20000х20000px, пак ще си запазят рязкостта и свойствата. Особено ми е полезно при промяна на резолюция за дизайн на мобилно приложение, сменя се една цифра и ако няма промяна в съотношението всичко си променя размера. Знам, че фотошоп е предназначен за обработка на снимки и за това е създаден, но вече има и много други роли. Ако взема една растерна картинка и я сложа в AI файл, това, че е 'векторен' формат няма да й даде векторни свойства. Важи и обратното. Що се отнася до по-изискващи печатни материали с големи размери, машините си работят и с векторни файлове, като разни плотери и машини за рязане на визитки по шаблони например. Но нищо не пречи както споменах преди да се местят графиките между програмите. А от фотошоп пак можеш да изкараш 300 dpi изображения в каквито формати искаш, което пак не е проблем.
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

dreambench - Тоя номер го научих преди години, когато си пусках снимки 2560 в сайтове за продаване на 5120, знам го, с резолюция 300. И аз ги правя тези неща и все пак Илюстратора ми е на сърце.

bgdesigner - Да, благодаря за Корела, ще пробвам. Иначе там снимките ми излизат с по-малко байтове, с по-малко памет отколкото от Фотошопа и където е нужно, ги прекарвам през Корел.

Друго си е общуването, все се нучава нещо ново! :) Благодаря!
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

dcveta отне ми по-малко от минута, за да си направя аватар с прозрачен фон на Corel. И двата редактора (CorelDRAW,AI) са прекрасни за работа с вектори. С моя 15 годишен стаж на Corel съм убеден, че с една идея по-добър от AI. Това си е мое мнение и не искам да ангажирам с него никой. Коментирах негативно изказването ти относно 'ограничения Фотошоп' и продължавам да твърдя, че той е един от най мощните и лесни за употреба растерни редактори. Той за мен е най-добрият редактор, когато става въпрос на презенатация на лого-проект, преди това, направен във векторна програма. Както и преди споменах, един такъв проект минава през няколко етапа. Един от последните е самото представяне. Напоследък, за улеснение на дизайнерите, се ползват mock-up за техните презентации върху всякакви 'подложки'. Аз си купувам главно от тук: http://graphicriver.net/category/graphics/product-mock-ups . Текстури, които ползвам за секюрити бакграунд с цел затруднено трасиране след публикация в нета, си тегля от тук: http://subtlepatterns.com/ . Успех в начинанията и хубава вечер
 

Горе