Конкурс за: Конкурс за лого на More.bg (250лв)

Todor Goleminov

Active Member
Рейтинг - 100%
8   0   0
Здравейте!

Обявявам конкурс за изработка на лого за "More.bg".
Сайтът ще бъде новинарски за черноморието:

More.bg
Новините от черноморието / Новини от Варна, Бургас и черноморието

Идеята е основен цвят да е син, но е ОК и използването на друг цвят за акцент - жълто, оранжево и др.
Може и да се включи елемент - фар, слънце, вълна или друго, като например тематични неща, както е в Stolica.bg

Aко се следва примера на Столица.bg (линк към конкурса им) в логото, може да се ползват ембламатични силуети от големите градове по морето, например от Варна:

- Катедралата
- Операта и фонтана
- Входа на морската
- Морска гара - фара
- силуета на Галата

Подобни могат да се извадят и за Бургас, Созопол и тн.

Дизайнът на сайта ще е модерен тип Marica.bg ; Stolica.bg

Лого: More.bg
Начало: 04.09.2019
Край: 13.09.2019 г.
Обявяване на победител: 14.09.2019 г.

Награда: 250 лв.

Запознат съм с правилата на форума!
 
Последно редактирано:
more_mockup.png
 
Последно редактирано:
Нещо не е наред с тези открити конкурси.
- почти всички идеи са горе долу еднакви
- малко се ощетява човека измислил идеята (направо, някой му я припознава и доразвива, да не кажа открадва)
+ за дизайнерите че сверяват часовника си и черпят вдъхновение от колегите си

Много ми е интересно какви ще са дизайните при един закрит конкурс, при който се публикуват всички получени варианти след края му.
 
Много ми е интересно какви ще са дизайните при един закрит конкурс, при който се публикуват всички получени варианти след края му.

Специално за този така вероятно е по-добре, а и ако някой е направил нещо конкретно, според мен другите се стремят да не правят точно същото. Примерно идеята със слънцето за буквата "О" е сравнително Очевидна :) Ако беше закрит може би повечето варианти щяха да са твърде подобни.

За други конкурси, където са по-трудни заданията, шансовете са 70% от дизайните да са копирани от други такива, понеже никой не може да те провери, и след избирането на победител да го намерим във freepik и да почнат едни спорове редно ли е, не е ли, и прочие :) Това в 99designs се случва редовно. Сега поне има някаква саморегулация.
 
Да в чуждите конкурси доразвиване на идея е нормално, а и като се има предвид, че идеите не са уникални понеже основния источник от който се черпят пак е интернет не мисля, че е нещо кой знае колко учудващо.

На Закритите конкурси им липсва усещането за съревнование.

Коя идея е уникална?
О като слънце?
Вълна вплетена в букви?
Морски фар?
Залез?

Дори и художниците копират от прородата;)
Според мен уникалноста се състои в начина на изобразяване и усещането което даеа едно лого иначе в днешно време да си наистна уникален е невъзможно.
Оригинален може би, но уникален едва ли.
 
Последно редактирано:
Не знам дали това е правилният начин да си кача снимката тук, но друг вариант не ми позволява.

Imgur - Качваш снимката, цъкаш на трите точки [...] > Get Share Links, копираш линка от "BBCode (Forums)" и слагаш тук.

Фейсбук не е добър вариант. :)
 
Aко се следва примера на Столица.bg (линк към конкурса им) в логото, може да се ползват ембламатични силуети от големите градове по морето, например от Варна:

- Катедралата
- Операта и фонтана
- Входа на морската
- Морска гара - фара
- силуета на Галата

Подобни могат да се извадят и за Бургас, Созопол и тн.

Лично мисля, че не е добра идея да се следва примера от посочения конкурс, може би с една забележителност да, но не и с всички на куп.
Тогава вече ще е хубава картинка или банер, но не и лого.
 
Лично мисля, че не е добра идея да се следва примера от посочения конкурс, може би с една забележителност да, но не и с всички на куп.
Тогава вече ще е хубава картинка или банер, но не и лого.

Дайте предложение/я и клиента ще избере.
Всички останали коментари са излишни. Не са непременно нелогични, но за сега конкурси има. Всеки клиент предлага награда, а всеки участник преценява дали да участва. За сега аз съм пускал доста и сме работили с много от колегите.

Това е риск, тръпка и опит - да участваш в конкурс с креативност и малко време

Благодаря на включилите се и успех на всички участващи!
 

Горе