Конкурс за ново туристическо лого на България

идея

Active Member
Рейтинг - 100%
9   0   0
Министерството на туризма ще провежда конкурса със съдействието на Националната художествена академия (НХА) ще могат да участват всички желаещи, а проектите ще се приемат от днес до 4 април,

В първия етап жури ще разгледа получените предложения и ще селектира най-добрите проекти - финалисти, като журито ще се състои единствено от представители на НХА и СБХ.

Избраните проекти в "късата листа" ще бъдат представени на обществеността, след което ще се пристъпи към втория етап на състезанието, когато широко жури, в което ще бъдат включени представители на медиите, туристическия бизнес, рекламните и ПР агенции, маркетолози - ще направи финален избор на най-добрия идеен проект чрез тайно гласуване.
В предложенията трябва задължително да се съдържа думата "България" за варианта на български и "Bulgaria" за варианта на английски език. Графичният образ трябва да се отличава с яснота и лаконичност, а всяко предложение да се предоставя в два варианта - цветен и черно-бял.

http://www.tourism.government.bg/bg...yava-nacionalen-konkurs-za-nova-koncepciya-za
 
От: Конкурс за ново туристическо лого на България

Не съм сигурен дали е от предложенията, а не от самото жури, някой от участниците почнаха да пускат своите предложения и повечето от тях са в пъти по-добри от избраните. Дори подочух, че логото с мутиралото конче е било направено от същия човек/фирма, който е направил предното лого с пърженото яйцe (не съм сигурен).

И за сравнение, ето туристическото лого на Британска Колумбия, Канада - намерете 10те разлики
http://www.underconsideration.com/b...destination_british_columbia.php#.VxETlXpSLT8
 
От: Конкурс за ново туристическо лого на България

768x432.jpg


Лучени кръгчета, мммм :lol:
768x432.jpg

#Бахазтоавектор :-o
 

Прикачени файлове

  • 768x432.jpg
    768x432.jpg
    146.2 KB · Преглеждания: 5
От: Конкурс за ново туристическо лого на България

На мен ми харесват повечето от финалистите с изключение на това, което ми се струва, че всички се опитват а налагат като ОК. - българия с малка буква. Дано не съм прав и не изберат него.
 
От: Конкурс за ново туристическо лого на България

Нито едно не ми хареса... :(

Още като го видях това и в мен се зароди въпросът, дали кръгчето (слънце би трябвало да изобразява) и дупето на кончето съвпадат.
Май съм се бъгнала от повече пъзели. :lol:

Виж файлът 13600
 
От: Конкурс за ново туристическо лого на България

Това показва, че и журито не може да поеме и бяга от отговорност. България е родината на едни от най - добрите дизайнери в световен мащаб, и в предложенията има много кулутура, идентичност и креативност. Например Стефан Кънчев е създател на голяма част от българските брандове по време на соц. -а и е почти задължително да се познава в детайли творчеството му, ако имате претенции да работите в сферата. Това е смешна позиция на журито и то най - лошото е че се огънаха под натиска на няколко блогъра, които имаха личен комерсиален интерес. Отново гавра с работата на много хора. Жалко за България.
 
От: Конкурс за ново туристическо лого на България

Факт е, че имаме много добри дизайнери в България, но тези предложения са много, много далеч от нужното ниво. Имаше една картинка, която показваше как половината от предложенията са вдъхновени от чужди туристически лога. И това далеч не е мнение само на няколко блогъра (да, в goguide попрекалиха с хейта), а на голяма част от дизайнерите. Погледни групите на Graphilla и BDG във фб и виж реакциите на масата дизайнери. Вярвам, че можеше да е далеч по-добре ако се бяха включили някои от топ-топ дизайнерите/студията ни. Освен Ralev, не видях някое голямо, известно студио да е участвало.
 
От: Конкурс за ново туристическо лого на България

Коментара най-отдолу е мн добър:

user avatar 8738
boris
на 15.04.2016 в 14:52:44 #1
Аз си представям логото, като една стена с пръскана мазилка за фон, изкъртена в горния десен ъгъл така, че да се виждат тухлите за да вкарват текстура, опикана част в долния ляв ъгъл за да се уравновеси композицията и надпис К У Р в средата.
 
От: Конкурс за ново туристическо лого на България

Факт е, че имаме много добри дизайнери в България, но тези предложения са много, много далеч от нужното ниво. Имаше една картинка, която показваше как половината от предложенията са вдъхновени от чужди туристически лога. И това далеч не е мнение само на няколко блогъра (да, в goguide попрекалиха с хейта), а на голяма част от дизайнерите. Погледни групите на Graphilla и BDG във фб и виж реакциите на масата дизайнери. Вярвам, че можеше да е далеч по-добре ако се бяха включили някои от топ-топ дизайнерите/студията ни. Освен Ralev, не видях някое голямо, известно студио да е участвало.

Ми точно на Ralev приятелите нахейтиха конкурса. И това с нивото и картинките във фейса ... айде моля ти се - нали не го казваш сериозно.
Предложенията, финалисти са на топ ниво и са много добри като графично изпълнение, типография и смисъл (Поне повечето от тях). Тъжното е, че журито излязоха с плахите си гласове "въздържал се". Това е смешно. И жалко. Относно цитираните от теб форуми не ми дреме, какво мислят "масата дизайнери", защото ТЕ не са дали адекватно и конкурентно предложение, което да има значение. В случая това беше един от малкото обществени конкурси, които не беше с предварително обявен победител... е вече едва ли ще има такъв...
 
От: Конкурс за ново туристическо лого на България

Let's agree to disagree. Дори и да приемем, че повечето от предложенията не са "вдъхновени" от други лога, то онази картинка показва, че нашите предложения не се открояват особено на фона на останалите. Най-важното за едно лого е да е различно и да ни помогне да се диференцираме от другите дестинации в съседство.
Когато пуснаха конкурса, погледнах различни концепции за туристически дестинации - някои добри, някои ужасни. Затова си и мисля, че резултатите можеха да са много по-добри. Дизайна е много субективно нещо, така че няма как да имаме едно мнение.
 
От: Конкурс за ново туристическо лого на България

Ми точно на Ralev приятелите нахейтиха конкурса. И това с нивото и картинките във фейса ... айде моля ти се - нали не го казваш сериозно.
Предложенията, финалисти са на топ ниво и са много добри като графично изпълнение, типография и смисъл (Поне повечето от тях). Тъжното е, че журито излязоха с плахите си гласове "въздържал се". Това е смешно. И жалко. Относно цитираните от теб форуми не ми дреме, какво мислят "масата дизайнери", защото ТЕ не са дали адекватно и конкурентно предложение, което да има значение. В случая това беше един от малкото обществени конкурси, които не беше с предварително обявен победител... е вече едва ли ще има такъв...

Прав си, смешно е, и няма как да не излязат с "въздържал се", понеже логата нито са на топ ниво, нито са изпълнени толкова добре, даже се чудех как може чак пък толкова да не са намерили 5 добри лога измежду всичките участвали. Най-малко ако погледнеш логата и монограмите на Стефан Кънчев, когото и ти даде за пример, ще разбереш, че предложенията по-скоро приличат на картинки, отколкото на лога.

Не знам дали редовно разглеждаш сайтове като dribbble и logopond, но ако го направиш поне за 10 минути и после погледнеш финалистите в този конкурс, не може да ми кажеш, че са на топ ниво. Единствено логото с триъгълните шарки и с по-шареното цвете могат да претендират за добро изпълнение, даже не говоря за идея.

Това си е мое мнение, естествено, но както прекалената критика на всичко просто за спорта, така и другата крайност не е полезна. Има наистина много добри дизайнери в България, просто явно никой от тях не иска да вложи време за нещо качествено, а после или масата хора да изберат някоя шарена картинка копирана от някъде си (както става в почти всеки конкурс с публично гласуване), или пък всичко да става скрито и виждаме само крайния резултат, без да видим другите варианти или някаква аргументация за избора.

Имаше един конкурс за лого на bazar.bg, който го спечели колежката @Saphire , ако не се лъжа, там имаше доста повече предложения ( тук само 150, защо? ) и много добри попадения. Въпреки че гласуването беше във FB и си беше цирк донякъде, резултатът беше добър.
 

Горе