Конспирация с високите сметки?

against

Well-Known Member
В последно време нали се прокрадват доста конспирации, че това с високите сметки е нарочно направено, че да излезнат хората да свалят правителството.
Е и тука руските медии нали си признават, че те са го направили, заради Белене - https://www.youtube.com/watch?v=Ko9k5w8AyIY

Аз честно казано, макар и да съм гербаджия, не го вярвах много много, щото твърде екзотично ми се виждаше, ама глей какво става...

Та дойде ми и на мене честитка преди 2 седмици - 500лв вода. При положение, че по принцип плащам 5-6лв на месец. Тоест близо 100 пъти напомпана сметка.
Хазяйна и той вика - тия са луди, провокират ни да излизаме на протести :) Та седнах да го гледам как става това.

Оказа се, че единия ми водомер върти сам. Първия път го гледам - не върти. Като го загледах после внимателно обаче - си върти като пич. И за 10 дена ми е нацъкал 20 кубика или към 40лв. 10 пъти повече от другия водомер (който е в банята и ужким трябва да е повече).

Засичането ми го правиха преди 2 седмици за пръв път от 1 година. Тоест ако беше въртял така през цялата тая година, сметката трябваше да ми е към 2 бона. Тя обаче е само 500лв, тоест е почнал да върти сам преди около 3 месеца.
Без никой да идва, да го пипа - нищо. Е така сам си е почнал.

За година и половина никой не идва да отчита, чак преди 2-3 седмици дойдоха.
И точно 1-2 дена след първите протести си получих и аз голямата сметка.

Оня човек, дето се запали във Варна четох, че и той получил така 400лв сметка за вода. Което пак е физически невъзможно да се изразходи толкова, става въпрос за напомпване или грешка.
И масово, по едно и също време на хората почват да им стават такива грешки - я с вода, я с ток.

Та прегледайте си и вие водомерите, да не сте и вие от късметлиите. Щото е така се свалят неудобни правителства, аз вече допускам, че наистина може да е вярно това.
 
От: Конспирация с високите сметки?

Щото когато целта е да се крадат пари - тогава сметките се надписват на всички с по 5-10%. Тогава никой не се усеща, няма масови бунтове, а ти прибираш големите пари.

Когато обаче само на отделни хора се прави и им се надписват не с 5%, ами 2-3-10-100 пъти, тогава очевидно целта не е да крадеш пари, ами хората да се усетят и да ги изкараш на улицата...

Лудо звучи наистина, дори и за мене, ама е гледай - изведнъж водомерите почват да въртят сами (и то нови водомери)...
 
От: Конспирация с високите сметки?

В твоя случай, просто ти се е преебал водомера. Няма как конспиративно да го накарат сам да се върти дистанционно. Махай го веднага и писни там дай им го да видят и те, може па да уважат и да не ти вземат всичките пари.

Иначе идеята за проверка от време на време е добра.
 
От: Конспирация с високите сметки?

Е то ясно, че се е преебал, ма интересно как изведнъж на много хора им се преебаха :)

Иначе да, чакам ги сега да го вземат за проверки нещо, ала бала, и после трябвало да пускам жалба за преразглеждане.
 
От: Конспирация с високите сметки?

Апа иначе що да няма как да го накарат да се върти сам? :) Нали има такива с дистанционно отчитане - значи има връзка с централата :)

Телевизорите как отчитат кой канал гледаш :)
 
От: Конспирация с високите сметки?

Апа иначе що да няма как да го накарат да се върти сам? :) Нали има такива с дистанционно отчитане - значи има връзка с централата :)

Телевизорите как отчитат кой канал гледаш :)

Твоя водомер да не е хипер турбо електронен баси. По-принцип водомера е механичен уред, за пръв път чувам, че има такива за дистанционно отчитане. Да не го бъркаш с електромера или в топломера? :)
 
От: Конспирация с високите сметки?

Това с водомера има друго обяснение. Аз също имах подобен проблем.
Няколко месеца (около6-7) плащах вода по 5-6 лв, което не е нормално. Тъй като пича, който отчита идва в такова време, че аз не съм си в къщи и той си пише някакви кубици на око.
После го хванах да отчете правилно и се оказа, че аз потребявам по 5-6 кубика, което е нормално, и за 3-4 месеца пишеше повече за да се изравнят и да не плащам разликата наведнъж.
Добре, ама вече почти 1 година не съм го засичал и той продължил да пише повече кубици и аз плащах по 25 лева всеки месец. Послед отново го хванах да отчете правилно и се оказа, че съм надплатил 150 лв. И сега вече трети месец не плащам.

Най-добре е да се отчита всеки месец за да няма такива дивиации.

Тази високата сметка при теб може да се е получила от нещо такова, защото не е нормално да плащаш по 5 лв.
 
От: Конспирация с високите сметки?

Тази високата сметка при теб може да се е получила от нещо такова, защото не е нормално да плащаш по 5 лв.

Това с изравняването е едно на ръка, и него го има, ама не е достатъчно, че да направи 100 пъти разлика :)

За последните 10 дена има отчетени 20 кубика и върти при спрени чешми - май май от там идва врътката. Ама четох у бгмамата, че можело някакви възвратни клапани да нямало и да си тече вода към съседите, па да го отчита на мене. Ако се окаже така - голям резил, ще моля админите да трият темата :D
 
От: Конспирация с високите сметки?

Ако тече към съседите, ще върти на обратно и ще имат да ти дават. :)
 
От: Конспирация с високите сметки?

Щом има два водомера, които са свързани последователно (т.е. няма разклонение между първия и втория водомер) и тези водомери отчитат различно, е логично да се предположи, че може да има теч между тях.

Ако има разклонение е ясно - водата си минава от там. Този водомер в банята само за банята ли е или отчита водата на цялото жилище? Ако отчита водата само на банята - нормално е главния водомер да върти когато нямаш потребление в банята, защото тоалетното казанче консумира вода непрекъснато - дори и когато няма никой в тоалентата тече вода, която пълни казанчето. Ако казанчето тече - водомерът ще върти постоянно с малка скорост.

Друга хипотеза: възможно е втория водомер да е стар и да не отчита водното течение когато дебита на водата е малък - примерно при теч в тоалетното казанче или теч към тръбите с топла вода (защото няма клапан, който да спре водата когато тече наобратно минавайки през бойлера*). А водомера, който отчитат ВиК да е точен и да отчита този теч.

* Ако имаш топла вода (от централно отопление) и стар бойлер със стари кранове (които трябва да спират водата да минава през бойлера и да отива в тръбата на с топлата вода).

Ако тече към съседите, ще върти на обратно и ще имат да ти дават. :)

Само водомера за топлата вода ще върти наобратно (ако няма механизъм, който спира обратното въртене), този за студената ще върти в права посока. Или обрано - водомерът за топла вода ще отчита повече, а този за студена или няма да отчита или ще върти обратно.
 
От: Конспирация с високите сметки?

Ама разбира се че има конспирация. На бойко са му виновни руснаците и марсианците.
 
От: Конспирация с високите сметки?

@хепи, от тия варианти май никой не е - това е на кухнята, топла вода няма, водомера си е нов...

Както и да е, няма да ви занимавам с такива глупости, ще го доразровя и ще пиша накрая имало ли е конспирация или не :p
 
От: Конспирация с високите сметки?

Ако е имало подобна конспирация да се прецакат на половин България електромерите, водомерите и да се надпишат сметки все от някъде щеше да изтече информация. Все пак в България се намираме. :)
 
От: Конспирация с високите сметки?

Ама разбира се че има конспирация. На бойко са му виновни руснаците и марсианците.

Сериозно имам чувството, че сутрин се събуждаш с мисълта:

"Какво ли е направил днес Бойко, та да напиша в форума".
 
От: Конспирация с високите сметки?

Явно се получават някакви аномалии. Там където живея под наем за по миналия месец сметката за водата беше 40 лв, обикновено е мин 10, макс 20 и 40лв ми се видя много. Последната сметка е 10 лв и не мога да разбера какви са тези разлики. Няма разлика в употребата на водата.
 
От: Конспирация с високите сметки?

Инкасаторите цяла година са спали и сега сверяват измислените числа, които са писали и затова се получават разминавания. Няма конспирация, просто всички инкасатори като свърши зимата почнаха да обикалят и да отчитат вместо да се скатават (ти зимата би ли обикалял в кучешкия студ да отчиташ водомери?).
 
От: Конспирация с високите сметки?

При нас ги отчитат на 3 месеца, да речем че изравняват, а колегата агейнст с неговите 500 лв. как да ги оправдаеме? За друго жилище, за което откривах нова партида към Софийска вода успяха да пуснат едни дежурни 6 кубика докато успея да сложа новите водомери :twisted:. През което време вода въобще не е ползвана.
 
От: Конспирация с високите сметки?

Какви възвратни клапани, какви течения... той за да се върти и да го виждаш трябва нещо някъде да тече. Или са се вързали след водомера някъде или имаш теч.... Как го виждаш да се върти това само?
 
От: Конспирация с високите сметки?

Инкасаторите цяла година са спали и сега сверяват измислените числа, които са писали и затова се получават разминавания. Няма конспирация, просто всички инкасатори като свърши зимата почнаха да обикалят и да отчитат вместо да се скатават (ти зимата би ли обикалял в кучешкия студ да отчиташ водомери?).

И това не е, щото сверявахме втори път (вече след засичането) и се оказа, че само за 10 дена тоя водомер е нацъкал 20 кубика (към 40лв). И за един следобяд на празен апартамент пак си беше навъртял 2-3 кубика. Всмисъл това с отчитането е едно на ръка, ама тука има и друг, по-голям проблем :)

Странното е че като му спра кранчето (на тръбата) и спира да върти, тоест май не е от водомера, ми може и да е нещо по тръбите. Та ще викам майстори тия дни да видим какво ще изскочи. Може па бесепарите да са ми се вързали към тръбите и от там да ме цоцат.
 
От: Конспирация с високите сметки?

Имаш теч или ако си с бойлер помпаш от студената в топлата вода. Така обаче май топлата трябва да ти се върти на обратно (не съм сигурен).
Ако е теч - това е много теч, трябва тези под теб да се изревали до сега...
 

Горе