Търся: Копирайтър

Рейтинг - 0%
0   0   0
За наш проект се нуждаем от копирайтър, може и начинаещ. Не се изисква кой знае какво, просто текст без стилистични и правописни грешки. Търсим сериозен и коректен човек, с когото да работим дълго време. При интерес изпратете лично съобщение. Портфолио не е нужно. Ще дадем пробна статия.
 
Тоя тип обяви обикновено просто събират безплатни (уж "пробни") статии.
 
За наш проект се нуждаем от копирайтър, може и начинаещ. Не се изисква кой знае какво, просто текст без стилистични и правописни грешки. Търсим сериозен и коректен човек, с когото да работим дълго време. При интерес изпратете лично съобщение. Портфолио не е нужно. Ще дадем пробна статия.
Колега, радвам се, че сте харесали текста от обявата ми, но биваше ли така да го копирате- хахаха. Наистина се нуждаете от професионален копирайтър, иначе и той ако е някой като Вас, тежко му и горко на проекта. Нямам авторски претенции, все пак е обява, обаче... не знам, мисля си, що за човек ще измисли работещ проект, като една обява не може да измисли сам.
 
Тоя тип обяви обикновено просто събират безплатни (уж "пробни") статии.
Със сигурност има и такива, лично съм се парила. Но не е задължително. Аз също искам да видя пробна статия, особено, когато става дума за начинаещ, знам ли каква изненадка ще ми поднесе. Всякакви съм ги виждала, включително копирани едно към едно текстове:) Как да преценим иначе става ли, не става ли? Но да, има определено и такива, които събират безплатни. Този въпрос няма как да се реши, просто късмет и това е. Но в този форум и да има мошеници със сигурност са единици, няма как да не призная, че винаги ми е вършил работа досега - независимо дали става дума аз да си намеря работа или пък да набирам колеги за някой проект:) За което благодаря от сърце!:love:
 
По-добре не пишете повече, защото излиза "гузен - негонен бяга" ахахах
В крайна сметка, всеки си има глава на раменете, няма кво да се обясняваме ;)
 
На който не му се "рискува" с някой от утвърдените копирайтъри (с портфолио) у форума, би трябвало поне да може да "рискува" едни 5 лв.

ПП: Ако някой реши да пише "пробни" статии, по-добре да ги постне някъде онлайн преди да ги даде на "кандидат-работодателя".
 
На който не му се "рискува" с някой от утвърдените копирайтъри (с портфолио) у форума, би трябвало поне да може да "рискува" едни 5 лв.

ПП: Ако някой реши да пише "пробни" статии, по-добре да ги постне някъде онлайн преди да ги даде на "кандидат-работодателя".
Значи, не знам дали въобще говорим за едно и също, колега. Пробна статия, давам тема за кратък текст, пише го, ако е годен ок, давам още теми и работим. Ако преценя, че не ми върши работа и то по най-простички критерии - без стилистични и правописни грешки, защото това съм обявила и това ми трябва наистина, може да си я ползва за друго. То ако на мен ми върши работа, защо да я връщам, нали затова съм пуснала обява, че ми трябват статии. Каква кражба, какво чудо, какво качване в платформи... Не съм казала да пишат пробни статии по 1-2к думи или нещо друго от сорта. Работя от 2009 г. все в този бранш, Noke. Преди това пък в печатни медии. И там като кандидатстваш те карат да пишеш пробни материали, знаеш ли. Когато искам мен да наемат, аз самата предлагам да напиша пробна статия. И нямам нито една върната досега, между другото, за толкова години работа. Така че, не виждам нищо лошо в това. И, друго - "утвърдените копирайтъри (с портфолио) у форума", викаш. Ми ако не ми трябва това? Трябва ли да се обяснявам на някого защо и как?! То си е моя работа. Ама, айде, тебе те гледам пич си, затова.:)))
 
Нали съм ларж и са празници ;) - не ми е проблем да им дам един материал в разумен обем ;) Това между другото, много бързо отсява сериозните контрагенти - обикновено веднага го плащат и ти оферират дългосрочен ангажимент. Тези, които се изпокриват и дори не пишат едно "мерси" - да са живи и здрави :) с един материал няма да си оправят онлайн присъствието :) Кофти впечатление прави липсата на обратна връзка обаче - дори, когато кандидатстваш за проект и няма кой отдели минута, да напише , че вече има човек, ценовата оферта не го устройва или какъвто там е случаят. Хайде честит петък :) И тук авторът на темата изчезна.
 
С риск да провокирам дискусията в друга посока, бих обърнал внимание върху странното съчетаване на "копирайтър" и "статия". Общото между двете е само писането, като процес. Всичко друго - цел, подход, начин на работа е различно. А примери (ми) случват (почти) всеки ден.

Нищо, поемам риска: Писане на статии не е работа за копирайтър. И даже не е копирайтинг. А 5-те лева, посочени горе, са специфичен български принос в писането на текстове по поръчка. За съжаление, лош принос. Но, на който си му харесва, да си го развива.

На всички търсачи на копирайтъри - успех. На всички копирайтъри - също. На двете групи - взаимно разбиране и бюджети, различни от 5 лв.
 
С риск да провокирам дискусията в друга посока, бих обърнал внимание върху странното съчетаване на "копирайтър" и "статия". Общото между двете е само писането, като процес. Всичко друго - цел, подход, начин на работа е различно. А примери (ми) случват (почти) всеки ден.

Нищо, поемам риска: Писане на статии не е работа за копирайтър. И даже не е копирайтинг. А 5-те лева, посочени горе, са специфичен български принос в писането на текстове по поръчка. За съжаление, лош принос. Но, на който си му харесва, да си го развива.

На всички търсачи на копирайтъри - успех. На всички копирайтъри - също. На двете групи - взаимно разбиране и бюджети, различни от 5 лв.
Има разминаване в понятията и така според мен ще е поне още няколко години. Копи, контент, PR съдържанието и новините от страна на пишещия са различни неща - но за възложителите често означават едно: "статия". Що се отнася за очакванията да предоставиш качество "за без пари", съм много щастлива, че има приятни изключения - компании, които сами ти вдигат заплащането, когато открият в теб професионалист, който им предоставя труд на ниво. Да успееш да облечеш нечии продукти, мисия, имидж в съдържание си е изкуство, което изисква много работа, познания, проучвания, талант и струва пари :) и това става все по-осъзнато. Вярвам, че с времето все повече ще са добрите примери и от двете страни. Успехи и всичко добро и от мен - и на пишещи, и на търсачи на съдържание във всичките му форми.
 
С риск да провокирам дискусията в друга посока, бих обърнал внимание върху странното съчетаване на "копирайтър" и "статия". Общото между двете е само писането, като процес. Всичко друго - цел, подход, начин на работа е различно. А примери (ми) случват (почти) всеки ден.

Нищо, поемам риска: Писане на статии не е работа за копирайтър. И даже не е копирайтинг. А 5-те лева, посочени горе, са специфичен български принос в писането на текстове по поръчка. За съжаление, лош принос. Но, на който си му харесва, да си го развива.

На всички търсачи на копирайтъри - успех. На всички копирайтъри - също. На двете групи - взаимно разбиране и бюджети, различни от 5 лв.

Колега, прав си за копирайтинга, но дай да не издребняваме толкова. То и по корекции на Layout-a на сайт, където са нужни знания по HTML и CSS3, а в обявите пишат "програмист", а това е друга ракия. Иначе за 5лв ще е е*ати демото хахаха.

При сериозен интерес и от 2-те страни понякога е добре да се напише и изпрати пробен текст, но кратък и презентационен. Имах наскоро случай, при който ми искаха "тестово" да се направи Pillar Page от 1500-2000 думи o_O :D хаха. Все едно да отида в някоя автокъща и да "пробвам" колата за 2 седмици на море.
 
За 5 лв бих написал пробно.
И вероятно съм дъ бест копирайтър/писач във форума.

Демек скромен и се задоволявам с малко.
 
И аз не бих отговорил, ако се придържаме към подобен правопис в статиЙте.
Браво, тази моя правописна грешка обяснява всичко. Защо не си завреш правилната граматика там, където слънцето не смее и да те огрее?
 
За 5 лв бих написал пробно.
И вероятно съм дъ бест копирайтър/писач във форума.

Демек скромен и се задоволявам с малко.
Ай си спретнем турнирче :D . This is gonna be a gas.
 
Ай си спретнем турнирче :D . This is gonna be a gas.
Или да се надпреварваме кой може да предложи по-високо качество на по-ниска цена :D.
 

Горе