Копиране на текст от ПДФ (кофти проблем)

Здравейте съфорумници :). Имам ПДФ файл на които искам да копирам съдържанието в текстов файл или уърд няма значение. Интересното което е, че е отключен копирам текста, пробвам да го преместя някъде и излизат гадни ироглифи. Пише ми нещо като предупреждение като копирам, че текста е T9 и при копиране можело да ми излязат грешки. Красота !!!!
 
От: Копиране на текст от ПДФ (кофти проблем)

Онлайн конвертирането 0-ла резултат. Или грешки или файлове с ироглифи ми дава. Evince същата работа с копи пейст все ироглифи ми вади пробвах да пейстна и в текстов и в уърд. Други идей :) ???
 
От: Копиране на текст от ПДФ (кофти проблем)

Пробвай с abbyy finereader
 
Прати ми го този файл на ЛС да го погледна, освен ако не е особено конфиденциален ;)
 
От: Копиране на текст от ПДФ (кофти проблем)

Пробвай Nitro PDF, няма грешка програмката!
 
От: Копиране на текст от ПДФ (кофти проблем)

Аз ще ти кажа какъв е проблема. Навярно има кирилица и е правен под Windows95 или Windows98 със инсталиран FlexType който прецаква кодовата таблица. За да се фиксира проблема се ембедва шрифта вътре.

Уви сега сме 2013 и PDF-a се отваря и вижда (!!!), но при копиране показва маймунджилъци. За да измъкнеш текста трябва да си инсталираш Windows9X (виртуално) и оттам да копираш.

Всъщност виж и другата страна на медала - може да си направиш един вид защита от копиране.
 
От: Копиране на текст от ПДФ (кофти проблем)

С abbyy трябва да стане. Програмата чете документа като картина и разпознава символите, така че ще го вижда както трябва, най-много да трябва да коригираш няколко грешни символа.
 

Горе