Коя банка предлага най-добър курс ''купува'' EUR към ЛВ

waldes

Well-Known Member
Някой правил ли е справка към днешна дата в коя от бг банките е най-добре да обмениш евро за левове:wink:
 
Някой правил ли е справка към днешна дата в коя от бг банките е най-добре да обмениш евро за левове:wink:

Аз бих ти препоръчал чейндж. Винаги там обменям. Банките има доста неизгодни курсове. Нищо, че сме вързани с еврото. ;)

П.П: Преместих темата я в Банки - Банкови Карти
 
От: Коя банка предлага най-добър курс ''купува'' EUR към ЛВ

Последно време работя с Societe Generale Експресбанк

1,9505 лв за 1 евро / когато продавам евро /

бях чел някъде преди 1 година, че това е най добрият курс от банка, сега как стоят нещата незнам!

ЪПДЕЙТ:

сега погледнах вдигнали са го :D

1,951 лв за 1 евро / когато продавам евро /
 
Последно редактирано:
От: Коя банка предлага най-добър курс ''купува'' EUR към ЛВ

Интересно ми е по колко евра обменяте, за да усетите разликата?
 
Интересно ми е по колко евра обменяте, за да усетите разликата?

Не така с лошо. :) Преди време трябваше мой познат да обмени солидна сума, но първо трябваше да я изтегли от банка. Излиза със сумата ядосан. Попитах го какво се е случило. И той, тази щях да я бия на касата. Той тегли в долари и тази искала да му ги превалутира в левове по курса на банката за деня и той и казал, дали е луда, защото ако го направи тук, а не в чейнджа, ще загуби 100 лева. И тя му казала, господине защо да се занимавате за тези 100 лева? :) И той, и казал, ти за 100 лева какво ще ми направиш? И са се разделили с увиснали....въпроси един към друг. :)

Така, че на суми над 1000+ лева, евро, долара, се усеща. :) А и все пак като хора на труда, уважаваме парите и знаем как се изкарват. Но за малки суми, не си заслужава левчето или макс трите лева. Просто се смята заслужава ли си. Като всеки инвеститор и бизнесмен - всеки си преценява две неща - риск / възвращаемост.
 
От: Коя банка предлага най-добър курс ''купува'' EUR към ЛВ

Затова питам, колко трябва да обмениш за да усетиш разликата, нне говоря за резачки, а за нормални чейнджове или банки.
примерно 10-20 лева на каква сума се спестяват ? нали е фиксиран курса и раликата не трябва да е повече от половин стотинка?
 
От: Коя банка предлага най-добър курс ''купува'' EUR към ЛВ

Tavex до колкото знам е далавера. Не съм ги ползвал, но спрямо курса, който е даден горе май е по-добре 1.9540. Курса е взет от техния сайт.
 
От: Коя банка предлага най-добър курс ''купува'' EUR към ЛВ

waldes явно е джаснал нещо мнооо яко...
 
Еми сега ще го сметне. Когато доларът беше 1.55 лева (и в чейнджовете) , банките го търгуваха на 1.51 лева. нещо такова. значи при размяна на $1 губиш 0.04 лева. За да загубиш 20 лева трябва да обмениш $500. Май така излизат сметките. Не са много пари, но виж на $2К и нагоре се усеща - 80 лева и нагоре.

@road_runner, това е супер. Защото точно над тези суми си е криво, и то яко.
 
От: Коя банка предлага най-добър курс ''купува'' EUR към ЛВ

За долари ясно, но за евро си струва само за суми над 15 000 да търсиш изгоден курс иначе не оправдава нафтата и разходката.
 
За долари ясно, но за евро си струва само за суми над 15 000 да търсиш изгоден курс иначе не оправдава нафтата и разходката.

За евро не знам да ти кажа. Но май, там разликата е още по-малка. ;) Но може би пак има значение. Не съм следял курса скоро. Но по БНБ за днес е това фиксинга: 1 EUR = 1.95583 BGN. Чейнджовете са близки до тези стойности. Което е малко след десетичната. Май няма оферта, сега като гледам. :) Но все пак виж в някое добро чейндж бюро. :) Може да има изненади. :)
 
От: Коя банка предлага най-добър курс ''купува'' EUR към ЛВ

Най-добър курс предлага най-близката банка.
Иначе "с" се губи. 8)
 
От: Коя банка предлага най-добър курс ''купува'' EUR към ЛВ

такааа след като се разбрахме че аз не съм попитал с лошо, да се върнем на въпроса, каква сума си струва да обменяш, за да търсиш изгоден курс евро - лев ...

За концерти сега повече от 5 000 няма да вземе /криза е/ - 5 000 х 0,3 ст = 15 лева?

значи само имот може да е продал, те са в евраци.
При положение че искаш да обменяш над 15 000 евра, струва ли си да ги теглиш и местиш от банка в банка или на чейндж за да спестиш 50 лева?

Акордиониста се прави на голям и тежък, а въпросите му като за теенпроблем...

п.п. Ей на майтап или не, изкарахме 5 години криза, а края не се вижда?
 
От: Коя банка предлага най-добър курс ''купува'' EUR към ЛВ

AMOUN
Напомняш ми как ми се подиграваха познати, когато си направих депозитна сметка в ЦКБ с 5.5 годишна лихва, но я изплащат всеки месец по 0.41 само последните 2 месеца се вдигаше.
Първия месец като взех 20 - 30 лева лихва депозит ми се смяха и ми казаха "Много ще забогатееш"
Сега когато получавам 3000 лева месечна, искам да ти кажа, че същите тези къде си правиха снимки с пачките пари във FB за реклама и се смееха за 20-30 лева, в момента се чудят къде в БГ обменят центове и 1 , 2 евро че не им ги вземат никъде.

Давам само сметката с 5000 и аз.
2558 евро = 5000 лева по 1.9540
Ако идеята е да ги депозира или ги да ги внесе към вече съществуващ депозит, при който сумата нараства ли, расте и % да кажем в случая от 0.4 месечно на 0.7 сметни ги за 3 месеца.
Общо взето 15 лева губиш при обмена и лихвата на депозита 20 лева са на 5000 лева месечно в случая ако изгубиш и 0.3 тъй като вместо да си взел 5000 си взел 4985
Пак за 3 месеца 100 лева.
Знаеш ли как да правиш пари, кел файда като не знаеш как да ги въртиш...

На 1 ст. се смее и я подхвърляме и ни е срам да си я вземем при ресто.
Ама с 99 ст. не можеш или те е срам да си купиш хляб за 1 лев.
 
От: Коя банка предлага най-добър курс ''купува'' EUR към ЛВ

такааа след като се разбрахме че аз не съм попитал с лошо, да се върнем на въпроса, каква сума си струва да обменяш, за да търсиш изгоден курс евро - лев ...

За концерти сега повече от 5 000 няма да вземе /криза е/ - 5 000 х 0,3 ст = 15 лева?

значи само имот може да е продал, те са в евраци.
При положение че искаш да обменяш над 15 000 евра, струва ли си да ги теглиш и местиш от банка в банка или на чейндж за да спестиш 50 лева?

Акордиониста се прави на голям и тежък, а въпросите му като за теенпроблем...

п.п. Ей на майтап или не, изкарахме 5 години криза, а края не се вижда?

Гледам последно време да спазвам някакъв приличен тон, че много сеир става, но на провокации скачам, няма как:)

Та Амун, понеже си големия турбо-гъзар, направих си труда да разпитам из банките:mrgreen:
Сумата която обмених не е голяма 5660Е, но и не е за пренебрегване, що се отнася до разликите в курс купува на Е, независимо че има фиксинг.

В района, в който живея има улица с 7 банки в радиус от 100-на метра и ги подкарах всичките наред.

По спомени ще изброявам, защото не ги записвах:

Социете: 1.951 не питах над каква сума се преразглежда курс купува
Райфайзен: 1.948 преразглеждат курса, ако обмениш над 1000Е
ДСК: 1.949 не питах над каква сума се преразглежда курса купува
Пиреус: 1.950 преразглеждат над 10Клв не ги питах колко точно качват, но вероятно към 1.951/2
ПИБ: 1.949 и те май бяха на над 10клв преразглеждане
ОББ: не си спомням, но някъде колкото пиреус бяха и те
ЦКБ: 1.951 както социете, но понеже съм им клиент там се спрях да обменя. И те са на над 10клв преразглеждане, съответно ми ги обмениха за кеш лв на 1.953

Чейдж бюрата не съм ги разглеждал обстойно, но тези factorin-bg.ком/bg_BG/currency/обменят на фиксинга 1.955 и вероятно, ако говориш с брокера ще ти качи за тази сума до към 1.956/7 (ако е позволено по закон да се надскача фиксинга на бнб, тук профитата се надявам да изкажат мнение по въпроса)

Хайде сега да смятаме:

Ако се набиеш в райфайзена в най лошия вариант е 5660*1.948=11025.68
При варианта да се обмени на фиксинга: 5660*1.955=11065.3
Близо 40лв разлика при максимално неблагоприятни условия за продажба на Е--->ЛВ
В моя случай спестих 28лв.

Еми Амун за теб, ако това не са пари, то определено за мен са си пари. Все едно да ги изхвърлиш тези 28лв в кофата за боклук.....

Надявам се да съм бил полезен:wink:
 
От: Коя банка предлага най-добър курс ''купува'' EUR към ЛВ

Здравейте. Може да видите тук
Код:
bg-exchanges.rhcloud.com
има сравнение между банки и чейндж бюра. Надявам се да съм Ви бил полезен
 

Горе