Коя е любимата ви книга?

bluefire

New Member
Лично на мен - "Граф Монте Кристо", "Хрониките на Амбър" на Р. Зелазни и "Властелинът на пръстените"
 
От: Коя е любимата ви книга?

"Фауст", "Майстора и Маргарита", " Тъй рече Заратустра", Стария Завет, Азимов, Жул Верн и тн.
 
От: Коя е любимата ви книга?

Свирка (Стюарт Хоум), Лепило (Ървин Уелш), Гавра (Ървин Уелш), Бел Ами (Ги дьо Мопасан), Поща (Чарлз Буковски), Лолита (Владимир Набоков) и още много ама няма смисъл да изреждам всички ...
 
От: Коя е любимата ви книга?

"Тайната на Шамбала" на Джеймс Редфилд, и въобще всички негови. Азимов също.
 
От: Коя е любимата ви книга?

"Черният обелиск" Ерих Мария Ремарк и всичко на Пратчет :)
 
Последно редактирано:
От: Коя е любимата ви книга?

"Кръстникът" Марио Пузо
 
От: Коя е любимата ви книга?

Властелина на пръстените
и Хобит
 
От: Коя е любимата ви книга?

Наследникът от Калкута - Роберт Щилмарк
 
От: Коя е любимата ви книга?

Може би "Цар Плъх". Уникален художествено пресъздаден "урок" за това как оцеляват не само силните физически и психически, но най вече находчивите, съобразителните и адаптивните! Преиздавана е няколко пъти като последната(на Ciela) има най- малоумната анотация писана за книга илизала от печат.

Иии, не се смейте, моля: "Белият Бим Черното ухо" - По принцип дори спада към детската литература, но всеки който обича животните(и не само), има или е имал куче което истински е обичал, ще се трогне от този разказ! БЕЗ МАЙТАП!!! :)

От българските автори, книгите на Д.Талев за Самуил. Не са задължителни в училищата, но за онея говеда у парламента трябва да станат! Може "това":

BULG1001.GIF

да добие някакъв смисъл...
 
От: Коя е любимата ви книга?

В общност Биографични книги, Self Improvement books.
 
От: Коя е любимата ви книга?

"Най-новата книга за езина на тялото", "Приключение ООД", "Скрити се*с сигнали".
 
"The Hobbit" на JRR Tolkien
"The Lone Samurai" на Wilson
"Titus Andronicus" на Shakespeare

"Harry Potter and the..." на JK Rowling - просто да сложа и една детска история (макар и в 7 части) за разкош.

В момента мисля, че са тези. Чела съм ги на английски и заради това са на английски написани.
Ако трябва да избирам български творби ще кажа "Тютюн" и "Шибил". Не си падам много по учебната литература, но трябва да си призная, че едно време върху тези съм писала с удоволствие.
 
От: Коя е любимата ви книга?

Радвам се че с доста от съфорумците имам сходен вкус за книгите. Моите най-любими са: "Властелинът на пръстените" и "Хобит" от Дж. Р. Р. Толкин, "Портретът на Дориан Грей" както и приказките и пиесите на Оскар Уайлд, "Малкият принц" от Екзюпери, "Сърцата на тримата" от Джек Лондон, "Клетниците" от Виктор Юго и много други :) Също много обичам да чета поезия, като сред любимите ми български поети са Димчо Дебелянов и Валери Петров.
 
От: От: Коя е любимата ви книга?

Може би "Цар Плъх". Уникален художествено пресъздаден "урок" за това как оцеляват не само силните физически и психически, но най вече находчивите, съобразителните и адаптивните! Преиздавана е няколко пъти като последната(на Ciela) има най- малоумната анотация писана за книга илизала от печат.

Иии, не се смейте, моля: "Белият Бим Черното ухо" - По принцип дори спада към детската литература, но всеки който обича животните(и не само), има или е имал куче което истински е обичал, ще се трогне от този разказ! БЕЗ МАЙТАП!!! :)

От българските автори, книгите на Д.Талев за Самуил. Не са задължителни в училищата, но за онея говеда у парламента трябва да станат! Може "това":

Виж файлът 6127

да добие някакъв смисъл...

Още един глас за Цар Плъх
 
От: Коя е любимата ви книга?

Да прецакаш дявола от Наполеон Хил
 

Горе