Коя е най-сигурната платформа?

GeorgiTodorov

Active Member
Здравейте, използвам wordpress и blog.bg, като имам по няколко блога там, които използвам с комерсиални цели.В предприемач прочетох, че блоговете на много колеги са били изтрити, заради реклама, линкове и т.н.
Не ми се рискува да пиша, а след това да ми изтрият съдържанието или да ми изтрият акаунта.
Кои според вас са най-толерантните към рекламиране блог платформи?
 
От: Коя е най-сигурната платформа?

WP засега е водещата платформа в целия свят.
 
От: Коя е най-сигурната платформа?

WP на платен хостинг е много по надеждна от към гледна точка на това един ден администратора на дадена платформа, прецени, че блога ти е рекламен и да го изтрие. Отделно когато се ползва безплатна платформа, никои не ти дължи обяснение...
 
От: От: Коя е най-сигурната платформа?

WP засега е водещата платформа в целия свят.

Съгласен съм, но може би точно, заради това хич не се съобразяват и според наблюденията ми трият най-много.Искам да си направя няколко сериозна блога, но се чудя още за платформата, за да не стане така всичките ми усилия да са отишли напразно...
 
От: Коя е най-сигурната платформа?

Е като искаш да е сигурно извади някой лев и се хоствай сам.
 
От: От: Коя е най-сигурната платформа?

WP засега е водещата платформа в целия свят.


17% от сайтовете в света са изработени над него. Често се чудя как WP успя да постигне такъв успех, а не Joomla или Drupal защото те са много по мощни от гледна точка на функцюналност. Предполагам "простотата" на WP е едно от главните му качества.
 
От: Коя е най-сигурната платформа?

WP е водеща , защото е направена за малоумници, всеки ще си направи сайт на WP.
Обаче друпала е много по-мощен, но е доста сложен и на един начинаещ му се вижда доста тегаво.
 
Да простотата е в основата но и многото плъгини :)

аз помня времената когато урдпреса се ъпдейтваше на ръка като всеки скрипт :) как направиха състезание за плъгин който да го ъпдеитва +

понмня и времената когато друпал дисковия кеш беше номер едно

времената се менят друпал може да е по мощен ядро - системата я харесвам но е сложна за конфигуриране, плъгините с тези зависимости по между си са ужас ) ъпдейта незма докъде го докараха в седмицата но дано при 8мицата може да си ъдейтваме версиите лесно ако си пусна някой сайт с 8мица, тегав е за поддръжка ако имах фирма правеща сайтове и имах 50 клиента на секюрити ъпдейт щеше да ми е тегаво с друпал,

Какво прави WP много про - авто ъпдейтите на урдпрес в минор версиите направо те кара да се замислиш колко е удобно при повечко сайтове и повишава секюритито за клиентите, урдпресс не е толкова сложен за секюрване като цяло при добре конфигуриран сървър ще е доста устойчив

кеширането и избора на такова при урдпресс, е най доброто което има за кой и да е цмс има всички видове кеш и се пускат с няколко клика, Директна работа с nginx, че даже и с неговия fcgi кеш, че освен това кеш плъгините поддържат 5-6 известни cdn, има безплатния Photon CDN от WP.com, което други cms системи не могат да предложат...
 

Горе