Коя платформа е добра за магазин за авточасти?

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Коя платформа да избера за магазин за авточасти? лесна употреба да има админ панела да има повече място за описание и ако има специални теми за авточасти ще е идеално..
 
Незнам за теб, но за мен символична сума значи 1 лв.

Ще можеш ли да добавиш филтър ?
За 1 лв. ще мога да ти дам само съвет...
За мен символична сума е до 50 лв.
Ще мога всичко да ти добавя.
 
За 1 лв. ще мога да ти дам само съвет...
За мен символична сума е до 50 лв.
Ще мога всичко да ти добавя.
Сигурен ли си в това което казваш? На един клиент му оцених изработването на филтър на 4-тири нива точно за авто части около 15 000 лева и му се стори адски евтино. Авточастите изискват изключително прецизна работа при създаване на атрибути, това дето го препоръчваш писано от деца сякаш едва ли може да поеме логиката която е необходима.

Относно питащия ще ти кажа че няма подходяща платформа, всяка платформа ще трябва да се доработва, за авточастите и моргите имам разработена система с автоматични фийдове за амазаон, ebay и още над 20 платформи за продажба, която е автоматична, филтър на четири нива, които са: марка автомобил, година, модел, и четвъртия е опционален, може да е тип двигател, тип скоростна кутия или друго. Предлагам и база данни с над 2 милиона продукта със заложени стандартните цени на доставчиците, като са групирани по категорий и можеш да направиш изватка коя категория какъв процент марж имаш което е доста полезно при добавяне на отстъпки, ако добавиш правило за отстъпка при което остават по - малко от заложен от теб процент или фиксирана сума печалба на продажба ти съобщава. При закупуване на системата получаваш безплатно свързване със складова програма по избор или може ние да ти предложим най - добрите и използвани в бранша да си избереш. Едва ли ще се възползва, даже съм 100% сигурен че няма понеже не сме я правили за кои да е, а да работи и цената започва от 100 000 лева :) В цената е включено само и единствено право на вечно ползване, получаване на обновленията за период от 5 години. Не получавате права върху кода, нямате право да го развивате, преработвате или каквото и да било. В цената не е включена изработка на визия за сайта, не е включена и пълна конфигурация и поддръжка на сървъра.

Понеже някои ще кажат че това са много пари, ще кажа че само 2 милина продукта да се качат ще ви вземат поне 0.03 до 0.07 стотинки за продукта, при нас цената за продукт е 0.043 стотинки и системата ви излиза безплатно. Изработване на подобна система би отнла около 15 до 20 месеца на поне 4-тирима условно наречени програмиста, по 2000 лева с осигоровките да взимат става 8000 лева на месец, по 15 месеца 120 000 лева, което пак не включва продуктите, така че цента е повече от евтина.
 
Последно редактирано:
нямам нужда от чак такъв голям сайта , 100 К нямам от къде да ти ги дам.. при положение че не става само и със сайта 2 млн продукта какво като ги имам като не мога да ги предложа? .. трябва ми нещо просто.. за момента . ще се продават главно собствени производства.. и тук таме някви други продукти.. няма да има повече от 1000 продукта в сайта така че.. ще се въвеждат ръчно и ще се описват.. трябва ми единствено един филтър да има за избор марка модел година.. и при добавяне да се избира това..

интересуваме коя платформа е добра и бърза.. и да има такъв модул за филтрация..

П.С. ако исках някой да ми го направи щях да пусна обява в маркетплейса.. тук питам и искам сам да си го направя.. няма да е кой знай колко голям сайт.
 
Може да започнеш с безплатен скрипт на Opencart и ако в последствие проекта ти са разрастне да похарчиш някой лев допълнително за нещо по-добро.
Относно филтъра... не съм сигурен дали opencart имат филтри на няколко нива, но някак си мисля, че все някъде някой ще е написал такъв модул за тази система. Аз лично я пробвах за 1 по-сериозен проект, но не става. Иначе за нещо по-просто според твоите обяснения, би трябвало да свърши работа.
Има и други, които можеш да пробваш и са напълно безплатни или поне основните неща са безплатни.
 
Има един страшен руски виц по темата:
Мальчик пас стадо баранов, а когда он заснул,бараны разбежались. Мальчик пошел искать стадо и у подножия горы увидел пожилого человека."Не видели ли вы,дедушка моих баранов?""Нет,мальчик,не видел,но я дам тебе совет-поднимись выше в гору, там сидит мой отец,он все знает..." Мальчик поднялся выше и,увидев следующего старика, спросил и у него о баранах. "Нет,дорогой, я их не видел.Но я тоже дам тебе совет- поднимись еще выше..."На самой вершине горы сидел глубокий старик."Нет ли здесь моих баранов?"-спросил мальчик. "Нет, баранов нет, но есть добрый совет...." "Что вы все мне даете советы? Мне нужны бараны,а не советы!" "Дорогой , ты забыл , в какой стране живешь! У нас не страна баранов, а Страна Советов!"

Та според мен верният отговор е Magento или OpenCart. Но има толкова много малки детайли за които в момента не подозираш... че както във вица ние сме страната на съветите.
 
OpenCart с хубава тема, забрави за сложното търсене и вместо него структурирай продуктите във функционални категории, които ще са лесни за навигация и администрация.
 
OpenCart с хубава тема, забрави за сложното търсене и вместо него структурирай продуктите във функционални категории, които ще са лесни за навигация и администрация.

Ако ще продава авточасти при правилното категоризиране е минимум 300 категории и при 1000 продукта (което е смешно малко за авточасти и шанса да дойде клиент които търси нещо което предлага е под 0.00001% реално), ако правилно са поставени в категорийте ще направи около 250 000 пренасочвания, дали опенкарт ще се справи с това? Една част става за много модели коли, много модификации и много години, така че едно 99% от неговите части понеже не вярвам да предлага строгопрофилирани части, какво са една мноооого малка част от всичките ще са намират във всичките категории и дори и да се справи с 250 000 пренасочвания, то как ще се справи като повечето му списъци ще показва едно 50% минимум от целия му асортимент. Крайния резултат трябва да бъде винаги сведен до не повече от три избора, фундаментала логика при продажбите, което се спазва от най - големите в бранша и те затова са най - големите. Без фитър за 4-тири нива минимум няма да може да се справи или трябва да направи структура от 150 000 категории и тогава да ги пълни с продукти което най - вероятно ще му отнеме толкова много време, че продуктите вече ще са морално остарели! Има си причина да няма много такива сайтове и да няма малки такива сайтове. Тука една камара потребители ми се изсипаха да им вкарам от тайван на групажче части и ми се чудят за $2000 или $2500 да поръчат, аз им обяснявам че само наемането на контейнера, пълненето му, след това разтоварването му и транспортирането от пристанището ще струва повече от цялата стока, да не говорим че минималния капитал трябва да е поне 100k за да стартираш, най - елементарното само чистачките което е едно от най - евтините цялата номенклатура по 2 бройки струва 55 000 лева, при стелките отиваме двойно и тройно, авточастите там вече нещата загрубяват, двата главни разпространители на части ползват нашата система и имат складове за по 15 - 20 милиона и пак покриват едвам едва двамата общо не повече от 65% от търсенето, другото се поръчва по поръчка от чужбина.
 
Ако ще продава авточасти при правилното категоризиране е минимум 300 категории и при 1000 продукта (което е смешно малко за авточасти и шанса да дойде клиент които търси нещо което предлага е под 0.00001% реално), ако правилно са поставени в категорийте ще направи около 250 000 пренасочвания, дали опенкарт ще се справи с това? Една част става за много модели коли, много модификации и много години, така че едно 99% от неговите части понеже не вярвам да предлага строгопрофилирани части, какво са една мноооого малка част от всичките ще са намират във всичките категории и дори и да се справи с 250 000 пренасочвания, то как ще се справи като повечето му списъци ще показва едно 50% минимум от целия му асортимент. Крайния резултат трябва да бъде винаги сведен до не повече от три избора, фундаментала логика при продажбите, което се спазва от най - големите в бранша и те затова са най - големите. Без фитър за 4-тири нива минимум няма да може да се справи или трябва да направи структура от 150 000 категории и тогава да ги пълни с продукти което най - вероятно ще му отнеме толкова много време, че продуктите вече ще са морално остарели! Има си причина да няма много такива сайтове и да няма малки такива сайтове. Тука една камара потребители ми се изсипаха да им вкарам от тайван на групажче части и ми се чудят за $2000 или $2500 да поръчат, аз им обяснявам че само наемането на контейнера, пълненето му, след това разтоварването му и транспортирането от пристанището ще струва повече от цялата стока, да не говорим че минималния капитал трябва да е поне 100k за да стартираш, най - елементарното само чистачките което е едно от най - евтините цялата номенклатура по 2 бройки струва 55 000 лева, при стелките отиваме двойно и тройно, авточастите там вече нещата загрубяват, двата главни разпространители на части ползват нашата система и имат складове за по 15 - 20 милиона и пак покриват едвам едва двамата общо не повече от 65% от търсенето, другото се поръчва по поръчка от чужбина.
300$ струва интегриране на TECDOC в онлайн системата.. със всякви филтрации. има готови модули.. аз ако ти платя 100 К.. трябва да ми направиш всичко това + да ми докараш 100 К трафик.. за толкова пари мога да купя готов магазин със трафик.
 
300$ струва интегриране на TECDOC в онлайн системата.. със всякви филтрации. има готови модули.. аз ако ти платя 100 К.. трябва да ми направиш всичко това + да ми докараш 100 К трафик.. за толкова пари мога да купя готов магазин със трафик.

Ти имаш ли текдок? Имаш ли лиценз за него? И знаеш ли каква сървърна мощ се изисква за да можеш да извлечеш всички продукти един път само, а това трябва да го правиш през определено време. Определено си поредния палячо на които безсмислено се опитвам да му помогна пояснявайки му как стоят нещата. Отиди да ти направя интеграция за 300 долара и почвай да продаваш кво се занимаваш със сайта, избираш един опенкарт щото само това знаят 99% в този форум и действаш.

Ако се продават магазини с трафик и оборот за по 100к за авточасти аз имам голям интерес да ги купя и комисионна 30 000 лева ще ти дам! Но да не се окаже че тези сайтове по 100К нямат нищо в себе си и оборота им за последните 5 години е по - малко о т 100к?

Ооооууу сега го прочетох, че и с трафик, малиййй ако намериш такъв ще ти дам не 30 000 ами 130 000 лева та да може и ти да си купиш един такъв и да ти останат пак 30 000 лева :)
 
Ти имаш ли текдок? Имаш ли лиценз за него? И знаеш ли каква сървърна мощ се изисква за да можеш да извлечеш всички продукти един път само, а това трябва да го правиш през определено време. Определено си поредния палячо на които безсмислено се опитвам да му помогна пояснявайки му как стоят нещата. Отиди да ти направя интеграция за 300 долара и почвай да продаваш кво се занимаваш със сайта, избираш един опенкарт щото само това знаят 99% в този форум и действаш.

Ако се продават магазини с трафик и оборот за по 100к за авточасти аз имам голям интерес да ги купя и комисионна 30 000 лева ще ти дам! Но да не се окаже че тези сайтове по 100К нямат нищо в себе си и оборота им за последните 5 години е по - малко о т 100к?

Ооооууу сега го прочетох, че и с трафик, малиййй ако намериш такъв ще ти дам не 30 000 ами 130 000 лева та да може и ти да си купиш един такъв и да ти останат пак 30 000 лева :)
Покажи ми твоя сайт за 100 К за авточасти много ми е интересно как изглежда..
 
Колкото и да структурираш продуктите в правилните категории, клиента в почетето случаи не се ориентира. Някой продукт може да принадлежи на няколко категории/подкатегории. Трябва да имаш наистина "умна търсачка" за да е улеснено търсенето. Казвам го от личен опит, макар че аз имам само около 2200 продукта и винаги възникват трудности при намирането им от клиентите. Що се отнася до филтри опънкарт има заложени, но доколко са надежни поне аз не съм ги използвал все още, но смятам да го направя тази година. Като цяло си е доста работа, писане, описване и т.н
 
Покажи ми твоя сайт за 100 К за авточасти много ми е интересно как изглежда..

Аз мои сайт за авточасти нямам, понеже нямам пари да го започна този бизнес! И това което е необходимо не е сайт с червени или зелени бутони а много сложна бизнес логика която да бъде обслужвана от много сериозна машина, която машина да бъде конфигурирана по правилния начин! Но едра ли ще ги разбереш някои ден тези неща! Все пак ти ще интегрираш текдок за 300$ кво да ти говоря аз на теб. Дерзай, големите сайтове за авточасти са достатъчно известни и не са много, малко от тях имат филтър на четири нива, разгледай и ги ще видиш как изглеждат :)
 
@ hahovec - Колега, човека иска да му препоръчаме платформа за сайт, който САМ ДА СИ НАПРАВИ. Ясно е, че няма голям бюджет за сайт. Всичките тези работи дето си ги изписал са без значение, понеже не може да си ги позволи.

Относно OpenCart - ДА, НЕ Е ПЕРФЕКТЕН ЗА АВТОЧАСТИ. Точно така, но е по-добре от нищо. Може да си вдигне магазина почти без пари и ако вкара повече труд и спазва добрите практики да го оптимизира прилично. Сложното търсене няма да работи. Ще трябва да се измислят няколко общи категории.

Работил съм няколко години с магазини за авточасти с интегриран TECDOC, с къстъм CMS и обикновен OpenCart. Напълно ми е ясно каква боза става като се опиташ да структурираш каталог за авточасти по категории и отделно всичките параметри - марка, модел, година на производство, двигател и отделно специфичните параметри на продуктите...
Точно за това съм написал, че трябва да ги вкара във функционални категории и че трябва да забрави за сложното търсене.

Никой не спори, че това е най-добрия вариант. Това е вариант, който клиента може да си позволи. Твоя вариант е клиента нищо да не прави.
 
Ами точно така аз имах бюджет 100 К са уеб сайт за авточасти щях да се обърна към професионалисти.. Интересува ме някъв магазин да могат да се направят поръчки.. ще има 1000 продукта.. няма да имам примерно за мерцедес Ц клас 2008 50 модела амартсиори.. или 5 вида брони..

Ще имам за Сеат ибиза дръжки за врати .. примерно собствено производство или пък дръжки за врати за Пасат 5 .. Какво си мислиш че на мен не ми е ясно че не мога да се преборя с големите риби? Ясно ми е споко.. виждал съм им и филтрацията ясно е.. Едно ми трябва само.. Да се избира Марка Модел и година на автомобил.. то докато се брандира ще изяде 100 К.. вече ще се печели от уникалност на продукта + оптимизация + подбиване на цените.. Ако ме разбираш..
 
Трябва да има много добър филтър
 

Горе