Коя рекламна мрежа плаща най-добре за клик в БГ

Коя мрежа плаща най-много за клик в БГ


  • Общо гласове
    49
От: Коя рекламна мрежа плаща най-добре за клик в БГ

За да не отварям нова тема, може ли да ми кажете каква е средната цена на клик за сайт на български? (последните 6 месеца)

10 стотинки за сайт на обща тематика. Ако е някакъв по-специфичен със скъпа цена на клик по ключови думи може и много повече.
 
От: Коя рекламна мрежа плаща най-добре за клик в БГ

Аз стигам на ден по 20-30 евро от adsense. Определено съм доволен и смятам, че те са най-добрите, кой каквото да говори..
Явно имаш голям сайт, над 15 000 посещения на ден?

Отдавна не се занимавам и не ги знам цените за клик за БГ, но ако това което казвате 15 000 посещения на ден = 30 + - евро, по добре човек да не се занимава с подобни неща. Посещенията са сериозни и не всеки може да ги докара а накрая 30 евро на ден и колкото да си неграмотен и с 2-ри клас да си повече пари ще печелиш на месец прост пример - не съм чул някой да взема по малко от 800 -1000 енглиш лири дори на тъпа работа като fish and chips в Англия (няма разходи за храна и ядене) а за по сериозна работа няма какво да говоря там е ясно дават повече пари, този пример го дадох защото не се иска да си много умен за да работиш в Англия подобна работа
 
От: Коя рекламна мрежа плаща най-добре за клик в БГ

За БГ сайт цените са трагични, ако имаш англоезичен, там нещата са други. Често пъти със сайт със 100 посещения US, изкарвам повече отколкото в сайт с 1000 БГ посетители.
 
И за англоезичните не е гаранция, че ще се печели повече. Зависи от нишата и посещаемостта. Поне към днешна дата. В момента тестваме един готварски сайт, прави по горе-долу 5 - 6 000 посещения месечно, приходите обаче въобще ги няма.
 
Адсенс:
БГ сайт, 100 посещения дневно, слаба печалба за 2 години с такъв трафик едва ще стигнеш прага за теглене от 70 евро. НО, ако трафика ти е над 2-3 000 дневно, нещата се подобряват.
При англоезичен, нещата напоследък по моите виждания седят аналогично, но зависи и от сайта. Например сайт за обяви, генериращ трафик, като да кажем сайт за готварски рецепти ще изкара повече от този с готварските рецепти.

Другата палтформа, която ползвам е propellerads, доста по-бързо генерира печалба, без значение какъв ти е сайта. Пресен пример, около 10 долара седмично от сайт със малка посещаемост, около 300 човека дневно..
 
Адсенс:
БГ сайт, 100 посещения дневно, слаба печалба за 2 години с такъв трафик едва ще стигнеш прага за теглене от 70 евро. НО, ако трафика ти е над 2-3 000 дневно, нещата се подобряват.
При англоезичен, нещата напоследък по моите виждания седят аналогично, но зависи и от сайта. Например сайт за обяви, генериращ трафик, като да кажем сайт за готварски рецепти ще изкара повече от този с готварските рецепти.

Другата палтформа, която ползвам е propellerads, доста по-бързо генерира печалба, без значение какъв ти е сайта. Пресен пример, около 10 долара седмично от сайт със малка посещаемост, около 300 човека дневно..
propellerads - за година $1,567.20 около 8000-9000 импресии иначе казано 5-6 сайта с по 1100-1200 посещения/дневно.
Адсенс за около 9-10 месеца стигам прага 70-72 евра да ми изплатят.
Всеки да си прави извода.
 

Горе