Кражба на съдържание

IvayloHristov

New Member
Здравейте Колеги,

Искам да попитам за съвет, ако можете да помогнете.

Притежателя на bgprom.blogspot.com нагло е копирал съдържание от два от моите сайтове, както и от доста други сайтове. Този блогър е копирал толкова нагло и безпрецедентно, че някой от постовете изглеждат така : bgprom.blogspot.com/2008/05/blog-post_6381.html. Копирал е всичко дори и : Posted in Uncategorized или No Comments. Почти всички постове са яко копирани от някъде.

Ще ви помоля за съвет за справяне с този проблем.

Вече се опитах да се свържа със собственика, като оставих коментар на една от статиите. Писах на blogspot.com с молба да му спрат акаунта, сега смятам да пиша и на google adsense да му спрат акаунта, че да не може да си вземе стотинките.

Та въпроса ми е, сещате ли се нещо друго, което мога да направя?
 
От: Кражба на съдържание

P.S. Открих още малко инфо за собственика на блога. Изглежда се казва xxxxxx xxxxxx, родом от Разград, рожденна дата xx/xx/1979. Работи в София във фирма xxxxxx. ICQ: xxxxxxx Skype: xxxxx. Поне като имаме данни да го идентифицираме, може адвокатките да се намесват, ако се наложи.

Сега му чета блога (xxxxxxx.blogspot.com) по всичко личи, че си е направил програмка на .NET, която автоматично трупа някакво съдържание, атоматично взето от други сайтове, взимал е предимно от блогове и форуми. Яко е взимал от форума на Мазда.

Видях, че има пост за това, кои са най - скъпите думи за българския Adsense - това нали беше против правилата на Google. Това също мога да го пиша като основание да му спрат акаунта, нали ?

P.S.S. Това е отговора от на писмото ми до Google. Утре ще изпълня всичко както са го описали и ще го изпратя от факса на работа. Да видим какво ще стане.:

Hi there,

Thank you for your note. It is our policy to respond to notices of alleged
infringement that comply with the Digital Millennium Copyright Act (the
text of which can be found at the U.S. Copyright Office website:
http://lcWeb.loc.gov/copyright/ ) and other applicable intellectual
property laws, which may include removing or disabling access to material
claimed to be the subject of infringing activity.

To file a notice of infringement with us, you must provide a written
communication (by fax or regular mail, not by email) that sets forth the
items specified below. Please note that pursuant to that Act, you may be
liable to the alleged infringer for damages (including costs and
attorneys' fees) if you materially misrepresent that you own an item when
you in fact do not. Indeed, in a recent case (please see
http://www.onlinepolicy.org/action/legpolicy/opg_v_diebold/ for more
information), a company that sent an infringement notification seeking
removal of online materials that were protected by the fair use doctrine
was ordered to pay such costs and attorneys fees. The company agreed to
pay over $100,000. Accordingly, if you are not sure whether material
available online infringes your copyright, we suggest that you first
contact an attorney.

To expedite our ability to process your request, please use the following
format (including section numbers):

1. Identify in sufficient detail the copyrighted work that you believe has
been infringed upon. This must include identification of specific posts,
as opposed to entire sites. Posts must be referenced by either the dates
in which they appear or the permalink of the post. For example,
http://example.blogspot.com/archives/2003_01_21_example_archive.html#2104575.


2. Identify the material that you claim is infringing upon the copyrighted
work listed in item #1 above.

YOU MUST IDENTIFY EACH POST BY PERMALINK OR DATE THAT ALLEGEDLY CONTAINS
INFRINGING MATERIAL. The permalink for a post is usually found by clicking
on the timestamp of the post.

3. Provide information reasonably sufficient to permit Blogger to contact
you (email address is preferred).

4. Include the following statement: "I have a good faith belief that use
of the copyrighted materials described above on the allegedly infringing
web pages is not authorized by the copyright owner, its agent, or the
law."

5. Include the following statement: "I swear, under penalty of perjury,
that the information in the notification is accurate and that I am the
copyright owner or am authorized to act on behalf of the owner of an
exclusive right that is allegedly infringed."

6. Sign the paper.

7. Send the written communication to the following address:

Google, Inc.
Attn: Blogger Legal Support, DMCA complaints
1600 Amphitheatre Pkwy
Mountain View, CA 94043

OR Fax to:

(650) 618-2680, Attn: Blogger Legal Support, DMCA complaints


Sincerely,
The Blogger Team
 
Последно редактирано:
Google в такива случаи те пращат в девета глуха (както са направили вече).
Много им е тромава системата, изобщо не се надявай в скоро време да го свалят.

Остават два варианта:
1. Говориш с човека и той маха проблемните материали (много ме съмнява).
2. Консултираш се с адвокат и се зареждаш с търпение.

Според мен в такива "цар далеч, бог високо" ситуации, нищо не може да се направи.
Евентуално от AdSense могат да го баннат за кражба на съдържание.
 
От: Кражба на съдържание

Сподер мен опитай да говориш с негом, но не се занимавай с адвокати, сложно става, а и той реално те е копирал, но ти какво губиш от това ...
 
От: Кражба на съдържание

Ами значи тъпото е, когато някой се труди за съдържание, а някой друг печели пари от кражбата на съдържание.

И тъпото е , че не съм сиурен как реагира гоогле при дублирано съдържание. Притеснява ме, че google ще ми се сърди за копирано съдържание.
 
От: От: Кражба на съдържание

Ами значи тъпото е, когато някой се труди за съдържание, а някой друг печели пари от кражбата на съдържание.

И тъпото е , че не съм сиурен как реагира гоогле при дублирано съдържание. Притеснява ме, че google ще ми се сърди за копирано съдържание.

ами ако мислиш че си първия грешиш, с дела не се занимавай, послушай ме, гадничко е но кво да се прави, просто му се обади на човека

Г го е измислил - оня нама да види ранк ако изчяло те е копирал, разбира се това не му пречи да има друг трафик

на теб Г нама да ти се сърди, за това бъди спокоен, а ако имаш в предвид адсенса, не съм сигурен, че е лесно да го баннат, аз намам адсенст акаунт и накога съм нямал и незнам как бачка, но как мислиш че ще можеш да докажеш че ти си собственика на съдържанието на сайта, да не мислиш че Г ще тръгне да се занимава с това и ако (колкото и да е невероятно) все пак тръгне имаш ли си представа колко време ще отнеме това, а и като се замислиш че става въпрос за някакво бг блогче забрави

абе по скоро го приеми като комплимент
 
От: От: Кражба на съдържание

Ами значи тъпото е, когато някой се труди за съдържание, а някой друг печели пари от кражбата на съдържание.

И тъпото е , че не съм сиурен как реагира гоогле при дублирано съдържание. Притеснява ме, че google ще ми се сърди за копирано съдържание.

@IvayloHristov, сигурен ли си че ти сам не предлагаш съдържанието си за обществено ползване през RSS или нещо подобно ? Ако е така няма да можеш да кажеш нищо на "крадеца".
 
От: Кражба на съдържание

Аз предлагам съдържание чрез Rss, но той е копирал всичко от страницата, даже и кой е автора на поста, времето когато съм го публикувал на моя сайт и тн.

По всичко личи, че е махнал съдържанието от двата ми сайта и е изтрил постовете. Но е оставил съдържанието, което е крал от други места.
 
От: Кражба на съдържание

Чакайте малко сега, всеки който предоставя свободно информацията си като Rss няма право на никого да се сърди. Нима големите фийд сайтове ползват нещо друго ? Ами накарайте ги да не ви използват Rss-ите, при събмитването не се изисква никакво потвърждение. Ама ако крадеца е малък вече отношението става друго и се стига до заплахи с бой. Rss съдържа тагове за автора и датата, затова и "откраднатите" статии ги съдържат.
 
От: Кражба на съдържание

Всеки съветва, ама никой не се е сетил за един много прост начин - влизаш в блога и има едно симпатично линкче "Подайте сигнал за блога" , цъкни го и чакай Блогспот да минат за проверка... Не знам за какво точно проверяват, но все пак ще го проверят ;)
 
От: Кражба на съдържание

"google са най-големите крадци на съдържание"

съгласен
 
От: Кражба на съдържание

В Blogger има възможност да се настрои RSS-а да не бъде „Full“:
blogger-feeds.gif


Ако промениш настройката Full няма начин да ти вземат съдържанието чрез RSS.
 
От: Кражба на съдържание

Здравейте Колеги,

Искам да попитам за съвет, ако можете да помогнете.

Притежателя на bgprom.blogspot.com нагло е копирал съдържание от два от моите сайтове, както и от доста други сайтове. Този блогър е копирал толкова нагло и безпрецедентно, че някой от постовете изглеждат така : bgprom.blogspot.com/2008/05/blog-post_6381.html. Копирал е всичко дори и : Posted in Uncategorized или No Comments. Почти всички постове са яко копирани от някъде.

Ще ви помоля за съвет за справяне с този проблем.

Вече се опитах да се свържа със собственика, като оставих коментар на една от статиите. Писах на blogspot.com с молба да му спрат акаунта, сега смятам да пиша и на google adsense да му спрат акаунта, че да не може да си вземе стотинките.

Та въпроса ми е, сещате ли се нещо друго, което мога да направя?
Ами да му пишеш на лични се сетих, че темата е стара ама сега я видях
 

Горе