Край на сагата "Южен Поток" ?

От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Русия ще преговаря с пет европейски страни за удължението на "Турски поток" - България пак е в тъча! Но и за какво и е на едната толкова "силна" икономика такива икономически облаги?!?

Е как? Друго си е да те потупа американския посланник по рамото...
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Аз не можем едно нещо да разберем.

Плащаме най-скъпата газ в Европа - при днешна спот цена от 200 долара, ние плащаме 430.

И искате още да ви крадат с разни потоци и още по-скъпа газ искате да плащате.

Много странна логика.

:lol: :lol: :lol:
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Турски поток няма да има. По - голяма е вероятността да го има Южен, отколкото Турски.


Геополитическа игра, която ми е интересно как ще се развие.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Това с турския поток ми изглежда невероятно. А Сърбия и Македония - европейски държави? До колкото си спомням, все още не са.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Никъв поток няма да има.

Газпром се опитва да изнудва Европа и Украйна.

Държи още някои и други политици (като нашите) и ни кара да плащаме безбожни цени.

За да има някъв поток - трябва да си осигурят Австрия и Италия като купувачи на газта. Ние, сърби, макета, гърци - сме малък пазар. Газпром иска да прекарва тръба с капацитет 63 милиона куб. м. пък ние в България консумираме само 2 милиона. Да разхвърлят още 10 на останалите и кво ще го правят останалия близо 50 милиона капацитет.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Е как? Друго си е да те потупа американския посланник по рамото...

А друго си е да четеш само заглавието на статия - чете се докрай защото ще видиш това
Вчера ръководителят на „Газпром“ Алексей Милер заяви, че няма да съгласува „Турски поток“ с Европейската комисия. Компанията планира да построи инфраструктурата до турско-гръцката граница, откъдето европейските потребители да купуват руския газ, стана ясно още от неговите думи.

Много са ми смешни икономически логики на Русия, което идва до покаже какъв цирк е този поток. Ако по думите на Милер ще го мислят само до Турция и няма да е по правилата, то тези 63 милиарда кубика(- частта за Турция) на кой ще ги продадат?
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Да, това го прочетох. Т.е. руснаците казват, че няма да съгласуват строежа на тръбата извън границите на ЕС?
 

Горе