Край на фейсбук търговията със страници

Ще спрат ли Facebook спама.


  • Общо гласове
    50

limonov

New Member
Смятате ли, че слуховете, че фейсбук ще прекрати практиката с продажба на фенстраници са верни. Говори се, че ще се направи така, че да не могат да се сменят администраторите на групите, както и драстично ще се намали броя на видимите постове от феновете на страницата. Смятам, че ако слуховете са верни, много хора които си кътат, кирливите конкурсчета за снимка със по 200 000 души и си мислят че ще ги продадат за милиони, ще са доста нещастни.
 
От: Край на фейсбук търговията със страници

Не виждам логика да си фен на страница и да не виждаш постове от нея?!? То тогава ще се обезмисли идеята на Фейсбук като цяло. Все едно да не можеш да видиш кой ти е приятел или да не можеш да си пишеш на ЛС с някой приятел.
 
От: Край на фейсбук търговията със страници

бас държа че ще може да се спами пак, само че ще има я такса, я някакви кредити за целта. все пак искат и те да вземат някой милиард от тая работа :D
ъъ сори, ако не е такава технологията, понеже не знам как точно се разпращат съобщения до всички от някаква група, тъй като единствената група дето съм се аднал е на конкуистадор :Д
 
От: Край на фейсбук търговията със страници

И какъв по-точно е проблема да се прехвърли страницата директно с акаунта? ако някой наивник си прави империя от страници, през личния си акаунт, с идеята да ги продава може би той ще има проблем. Всеки спамер с малко опит знае, че всяка страница се прави на отделен акунт - като ти отплющят една страница за дивотии да не пострадат останалите.
 
От: Край на фейсбук търговията със страници

Аз продавам фейзбук група с над 134 000 участника.Сменя се името,давам Ви моя акаунт,ставате СЪЗДАТЕЛ на групата и може да си правите каквото искате.Ако имах собствен бизнес веднага щях да я използвам.

За пример : отварям Дюнерджийница в Квартала и изпращам покани на 5000 човека.Качвам снимки.Качвам информация за промоции и тн.

Така като се замисля може и да не я продавам:))))
 
От: Край на фейсбук търговията със страници

Напоследък се престарават с филтрирането. Понякога много читави постове, ми ги мята в СПАМ секцията и трябва все да я преглеждам... А понякога откровен СПАМ си го публикува на стената...
 
От: Край на фейсбук търговията със страници

Напоследък се престарават с филтрирането. Понякога много читави постове, ми ги мята в СПАМ секцията и трябва все да я преглеждам... А понякога откровен СПАМ си го публикува на стената...

Каква е тази СПАМ секция?
 
Гласувах с "Боли ме фара". Фен съм на 5 страници от които имам интерес и ми е през многоточието за спама на останалите. Има доста елегантно решение за спиране на проблемите - опцията блокирай :)
 
От: Край на фейсбук търговията със страници

Много от вас все още не знаят, че Фейсбук драстично намалява вижданията на постовете (показванията в News Feed).

Аз не говоря лъжи а факти - сами може да направите от опцийте "Показвай всички постове от приятели и фен страници" или "Показвай само постовете на приятели и страници с които аз най-много interract-вам".

По-напредналите ще потвърдят, че импресиите на постовете е намалял с 80%.
 
Последно редактирано:
От: Край на фейсбук търговията със страници

Аз не съм забелязал да има намаление на импресиите, и по-специално на кликовете, държат си същите нива.
 
От: Край на фейсбук търговията със страници

Принципно прехвърлянето на страници не е забранена практика, защото ФБ урежда въпроса в условията за ползване така: "...с нашето писмено разрешение".

Т.е. разрешено е!

Ако някой притежава страници с над 80 000 фена и желае да продава, моля да ми се обади - имам клиенти, които търсят да си купят такива. Имам и един, който търси страница с поне 180 000 почитателя. За посредничеството - 5% комисиона.
 

Горе