"Красивите" URL-ta...

contra

Well-Known Member
... Верно ли имат някаква СЕО стойност или това са си бабини деветини/градски легенди?

Щот по принцип нагласям в уърдпреса пермалинковете да са ужким СЕО-френдли, ама тука ми се сбъгясва едно плъгинчИ от тях :shock: и имам голямото желание да им тегля една пи**а им лелина че ми писна да се занимавам с глупости. :oops:
 
От: "Красивите" URL-ta...

Имат СЕО стойност, но чист HTML не можеш да сравняваш със странички в WP
 
От: "Красивите" URL-ta...

Google Webmaster Guidelines казва:
If you decide to use dynamic pages (i.e., the URL contains a "?" character), be aware that not every search engine spider crawls dynamic pages as well as static pages. It helps to keep the parameters short and the number of them few.
... може би намекват, че техния спайдър ги може работите :)
...... или е просто lame excuse, че не - спайдърът им може и да не изкроли.

От друга страна простата логика твърди че поне вордпреса и дефолтната му пермалинк структура са предостатъчно познати на Гугъл. Ми че сигурно едно 40% от страниците дето кроулва са вордпрески :)
 
От: "Красивите" URL-ta...

Най-елементарни експерименти го доказват ...
 
От: "Красивите" URL-ta...

Имах предвид тежестта на страниците в резултатите
 
От: "Красивите" URL-ta...

http://3dwebdesign.org/joomla-day-2010.html
Слайд 28 долу в презентацията, според SEOMoz не влиза в компоненти, които оказват влияние в SERP, но според мен не е точно така.
Google смятат, че ако URL-то отговаря на съдържанието, то потребителя ще е много по-наясно къде отива, което те считат за изключително важно.
Тоест ако линка ти е site.com/уроци и ти се интересуваш от уроци, вероятноста да натиснеш върху него е много по-голяма, а ако съдържанието отговаря на URL, вероятно ще има предимство.
Виж и това:
http://www.google.bg/search?q=ryanair (третия резултат при мен или този на esky, ако са различни при другите). На тази страница преди 4 дена нямаше 1 дума за RyanAir и въпреки това се класираше супер напред. Вече е сменено съдържанието и страницата отиде още по-напред.
 
От: "Красивите" URL-ta...

Значи са повече "user friendly" отколкото "SEO friendly"...:)
a Goolgle non stop казва на хората какво да правят..
 
Последно редактирано:
От: "Красивите" URL-ta...

http://3dwebdesign.org/joomla-day-2010.html
Слайд 28 долу в презентацията, според SEOMoz не влиза в компоненти, които оказват влияние в SERP, но според мен не е точно така.
Google смятат, че ако URL-то отговаря на съдържанието, то потребителя ще е много по-наясно къде отива, което те считат за изключително важно.
Тоест ако линка ти е site.com/уроци и ти се интересуваш от уроци, вероятноста да натиснеш върху него е много по-голяма, а ако съдържанието отговаря на URL, вероятно ще има предимство....
Мерси, това е хубаво слайдче. Накрая заприлича на чиста проба реклама ама останалото беше добре :)

Той конкретният ми проблем се реши де - ктомов извади отнякъде едно по-харно плъгинче...

ПС: [няма значение]
 
Последно редактирано:
От: "Красивите" URL-ta...

Има тежест, естествено. Това е все едно да поставим под съмнение значението на title-то на сайта... особено ако пък се бориш за достигане на добри резултати в резултатите на гугъл по дадени думи...url адресът ще се явява нещо като ключова дума.
Всичко е направено логично и не толкова сложно като идея.
 
От: "Красивите" URL-ta...

Значи са повече "user friendly" отколкото "SEO friendly"...:)
a Goolgle non stop казва на хората какво да правят..

При сео оптимизацията урл адреса има най-малка сила - по-важни са заглавието, съдържанието вътре в страницата и още много други неща, но когато ти видиш урл адреса в српа на гоогле ги привлича погледа, нали все пак това търсиш за да си видял този резултат.

След това в течение на времето тази страница събира повече кликове от това търсене (и от подобните на него) , а не сте забравили че google записва всичко нали - кой клика, къде клика, след като кликне колко време стои на тази страница - общо взето всичко се записва. И след известно време статистика накрая идва резултата - гоогле отсява качественото съдържание от некачественото и започва да го позиционира по-високо.

Естествено, най-добре е да не чакаме това да се случи от само себе си, а да му помогнем с няколко (или с няколко десетки) линка - тогава вече ще сме номер едно :)

Цитирания от вас урл адрес отдавна е сменен, новия е тук: Seo за Joomla
 

Горе