Кредит за фирма без история?

ExTended

Active Member
Здравейте,

Интересувам се дали някъде предлагат такова животно - кредитиране на фирми, които са в първата година на работата си?

Искам да взема между 25 - 35к за закупуване на DTG принтер + съответните му там помощни машини/консумативи, но фирмата ми все още няма данъчна история, така че предполагам по-познатите банки отпадат? Мога да поема 20-30% от инвестицията с лични финанси, но просто не мога да си позволя да закупя това нещо с кеш в момента, а хората, които ми печатат тениските за онлайн магазина в момента не стават за 5 стотинки, но са най-добрата алтернатива, от която нямам търпение да се отърва.

И те така.

Трябва ми финансиране на сумата за период от 5 години, ако това има значение.

В момента плащам на подизпълнителя като за кчество 10, ако имах тази машина, а получавам качество 4, 5 или 6, което е абсолютна подигравка. Така че - спешно е, помагайте със съвети!

За да избегна лесните съвети - не искам да залагам имот, в най-лошия случай съм готов да се занимавам с поръчители, но това ми е границата на комфортната зона що се отнася до залози и тем подобни.

Поздрави!
 
Как ти е личната финансова история ? Почти всяко тримесечие ми се обаждат от банката където минават повечето ми пари и ми предлагат потребителски кредит. Последния път беше за 40 к. Виж райфайзен, имат и калкулатор в сайта. Може лихвата да е по-висока от фирмен кредит, не съм запознат.
 
Втора употреба не може ли да вземеш, доста по - ниска е цената?
 
25 бона потребителски за 7 години вноската е 300 лева на месец
 
25 бона потребителски за 7 години вноската е 300 лева на месец

Които са на твоето лично име и на които 25 бона + лихвата им плащаш после 10% данък печалба + 5% дивидент през фирмата, ако искаш да си ги възстановиш от приходите й. + Лихвата от банката и става златна инвестицията. :)

Иначе за втора употреба - не ми се дават 10 бона за нещо, което може да се счупи след 3 часа. Хората с добре работещи принтери рядко им се налага да си ги продават, не и преди да са им изцедили животеца до последно.

Благодаря за съвета за Райфайзен, ще помисля. Но предпочитам да е фирмен кредит, все за нещо да послужи тази фирма в крайна сметка. :)

Личната финансова история не я знам как е, честно казано. Имам един успоешно изплатен кредит 5к към Устои, но и едни 106лв. 8 години "неплатени" към TBI, които ми надписаха ей така като благодарч че бяхте наш клиент преди половин хилядолетие, и върви докажи че нямаш сестра. Платеси са, естествено( тогава и СЕГА, и предполагам след 8 години за трети път ще ги плащам), но предполагам че съм прецакан в това отношение.

С две думи - не теглете от TBI, защото макар всички банки да са мошенници, поне там те обират законно, а не след 8 години на изплатен кредит да се появи една невнесена вноска и усмихнато "Да сте си пазили бележките" по телефона.
 
25 бона потребителски за 7 години вноската е 300 лева на месец
Ако последните месеци / години се е осигурявал само през фирмата си се съмнявам, че ще му отпуснат потребителски от някъде.
 
стига да искаш кредити дават под път и над път, варианти хиляди,
 
Които са на твоето лично име и на които 25 бона + лихвата им плащаш после 10% данък печалба + 5% дивидент през фирмата, ако искаш да си ги възстановиш от приходите й. + Лихвата от банката и става златна инвестицията. :)

Иначе за втора употреба - не ми се дават 10 бона за нещо, което може да се счупи след 3 часа. Хората с добре работещи принтери рядко им се налага да си ги продават, не и преди да са им изцедили животеца до последно.

Благодаря за съвета за Райфайзен, ще помисля. Но предпочитам да е фирмен кредит, все за нещо да послужи тази фирма в крайна сметка. :)

Личната финансова история не я знам как е, честно казано. Имам един успоешно изплатен кредит 5к към Устои, но и едни 106лв. 8 години "неплатени" към TBI, които ми надписаха ей така като благодарч че бяхте наш клиент преди половин хилядолетие, и върви докажи че нямаш сестра. Платеси са, естествено( тогава и СЕГА, и предполагам след 8 години за трети път ще ги плащам), но предполагам че съм прецакан в това отношение.

С две думи - не теглете от TBI, защото макар всички банки да са мошенници, поне там те обират законно, а не след 8 години на изплатен кредит да се появи една невнесена вноска и усмихнато "Да сте си пазили бележките" по телефона.
Без да съм абсолютно сигурен - и аз мисля, че потребителски кредит би ти свършил работа в случая. На повечето места, където се предлагат фирмени кредити пише публично в условията, че трябва да имаш над X месеца история. Онзи ден ми звъняха от банката да ми предложат кредит до 70 000лв, с преференциална лихва, ала бала... тоест отпускат този тип кредити изключително лесно. Дори в мобилното ми приложение често получавам нотификации от сорта на "предварително одобрение за кредит до Xлв". А относно данъците - когато ти се налага да внесеш лични средства във фирмата ги превеждаш от личната ти сметка към фирмана с основание "вноска на собственика" и след това ги теглиш обратно. За повече подробности питай счетоводителя си, но е възможно.
 
Никоя банка няма да отпусне кредит на тази фирма. Изтегли потребителски и с него отпусни кредит на фирмата си, със съответващата лихва.

Пс. Това с данъка и дивидента е грешно. Питай си счетитата, те ще ти обяснят защо
 

Горе