Крионика. Какво мислите

тази наука ще е разрушителна ако се прилага за всеки, а не за хората болни от неизлечима болест.

Именно за тях ще е най-разрушителна. Ти защо мислиш, че съществуват неизлечимите болести? Идваме с уговорката, че ще се мъчим яко, ама в определен (от собствените ни души) момент ще се махнем от материалния свят.

И какво се оказва? Измисляме най-гадното мъчение - удължаване живота на едно износено тяло.
Най-великите философии - будизмът и йога, са фокусирани върху съкращаване броя на преражданията, за да се избегне мъката, която ние наричаме ''живот''. Ние тук, като типични ориенталци сме се вкопчили в нещо, което ни е 100% гарантирано и без това.
Споко бе, ще живеете още милиони години, само че в други тела, в други държави и по различен начин. :)
 
Последно редактирано:
Нанди, кажи ги тези глупости на някой неизлечимо болен млад човек, който кипи от желание за живот, ама здравето не му позволява, да видим как ще реагира ... Прераждания, дрън-дрън.

Този тип наука за радост, тепърва ще се развива. Никой не задължава никой да се подлага на такива манипулации, да си удължава живота и т.н. Ако някой е религиозен и не желае да прави това, никой не може да го задъжи. Ако някой иска да живее, защо това да не му даде известен шанс. Аз пък вярвам че до 50 години голяма част от болестите ще бъдат лечими. Преди 50 години медицината на какво ниво е била, на какво е сега. Така че не е задължително да прекараш 5000 години в камера. За всяка болест си има рационална причина и начин да спреш развитието му. Просто човечеството(науката) не я знае.
 
Ти защо мислиш, че съществуват неизлечимите болести?
Наистина ли искаш да ти отговоря?
Споко бе, ще живеете още милиони години, само че в други тела, в други държави и по различен начин. :)
Със сигурност не искам да живея милиони години. Мисля, че не се изразих както трябва. Тази наука по скоро не трябва да е масова и достъпна за всеки. По-скоро за хора болни от неизлечима болест, с надеждата някои ден да продължат да живеят. Като цяло да се подложиш на такова нещо не е чак толкова скъпо ако имаш пари.

Нанди, кажи ги тези глупости на някой неизлечимо болен млад човек, който кипи от желание за живот, ама здравето не му позволява, да видим как ще реагира ... Прераждания, дрън-дрън.

Този тип наука за радост, тепърва ще се развива. Никой не задължава никой да се подлага на такива манипулации, да си удължава живота и т.н. Ако някой е религиозен и не желае да прави това, никой не може да го задъжи. Ако някой иска да живее, защо това да не му даде известен шанс. Аз пък вярвам че до 50 години голяма част от болестите ще бъдат лечими. Преди 50 години медицината на какво ниво е била, на какво е сега. Така че не е задължително да прекараш 5000 години в камера. За всяка болест си има рационална причина и начин да спреш развитието му. Просто човечеството(науката) не я знае.
Напълно подкрепям.
 
Пичове, много прераждания ще ви бъдат нужни, за да спрете с глупостите и видите голямата картинка. Ти Камене, мислиш ли, че на по-старите им се умира? Ми не, ама такива са правилата на играта, и няма честно, няма справедливо.
Медицината е напреднала дотолкова, че да разработи по-сложни начини да ни убива, защото светът е пренаселен и няма достатъчно ресурси за живот на една свръхпопулация от хора.
Криониката, ако изобщо влезе в употреба, ще бъде възможна само за шепа избрани хора, както е и с лечението на рак. Да сте чули голям световен лидер да е умрял от рак? Не говорим за Стив Джобс, който макар и богат и влиятелен, не влиза в световния елит. Той все пак живя 7 години с рак на панкреаса, което вече е рекорд.
 
Няма как да убедиш хората в този форум в теорията на конспирацията срещу фармацевтичните компании, която в бг и бул мамма си развивате от години. Няа да споря по темата. Никой няма сметка да ни убива. Фармацевтичните корпорации имат изгода да те държат жив колкото се може повече, че да ти взимат все повече пари за лечение. Няма повече да коментирам по темата, че спора е обречен. Убеден съм, че си и против ваксините.

Световни лидери са умирали от най-различни болести, включително и рак. Стив Джобс е пример за това. Много влиятелни и богати хора не се преборват с болестта. Така че итози пример не е релевантен срещу медицината. Нека не извъртаме темата.
 
Няма как да убедиш хората в този форум в теорията на конспирацията срещу фармацевтичните компании, която в бг и бул мамма си развивате от години. Няа да споря по темата. Никой няма сметка да ни убива. Фармацевтичните корпорации имат изгода да те държат жив колкото се може повече, че да ти взимат все повече пари за лечение. Няма повече да коментирам по темата, че спора е обречен. Убеден съм, че си и против ваксините.

Световни лидери са умирали от най-различни болести, включително и рак. Стив Джобс е пример за това. Много влиятелни и богати хора не се преборват с болестта. Така че итози пример не е релевантен срещу медицината. Нека не извъртаме темата.

Даммм, няма смисъл да дебатираме, защото главата ти е завряна там где слънце не огрява. Не съм против ваксините - за протокола, а за повече прецизност при имунизиране на децата.
Я кажи, вземаш ли изобщо предвид фактора ''душа'', като си фантазираш на тема крионика и удължаване на живота?
 
Даммм, няма смисъл да дебатираме, защото главата ти е завряна там где слънце не огрява. Не съм против ваксините - за протокола, а за повече прецизност при имунизиране на децата.
Я кажи, вземаш ли изобщо предвид фактора ''душа'', като си фантазираш на тема крионика и удължаване на живота?

Не знам на кой къде му е главата, но моята си е на раменете, а ти тук философстваш и пишеш недоказани твърдения. Трябва да си наясно какви са били функциите на регията, преди да възникне науката и цивилизацията във този и вид, която е самодостатъчна да подържа ред в обществото, без да се насаждат някакви догми у хората.

Не нямам предвид фактора душа, понеже не съм убеден в съществуването ѝ. Душата ти е в мозъка. В момента в който той се повреди - лошо. Според теб Нанди кога душата напуска тялото? Когато сърцето спре, когато мозъка спре да работи или кога? Защото човек със спряло сърце може и да оцелее, но със загинал мозък - не. Когато изгорим тялото на клада край река Ганг? И къде отива когато го напусне? Душите краен брой ли са? Т.е ако станем 100 милиарда човеци на земята от къде ще се вземат души за тях? Ако се създават нови души - от къде се появява новата душа? А ако има предишни животи, защо не ги помним? Какъв е смисъла душата да се развива и учи в живота, като опита който придобива го губи? Аз съм рационален човек и такива философски размисли не могат да ме трогнат.
 
Не нямам предвид фактора душа, понеже не съм убеден в съществуването ѝ. Душата ти е в мозъка.

Успех ти пожелавам. :D:D:D
Всички въпроси, които ми задаваш имат отговор, но нямам време да те насочвам към различните източници. Похвално е, че си ги задаваш, но е кофти, че с такава настройка.
М/у другото - душата не е патент и атрибут на религиите. Аз съм против масовите догми - не изповядвам нито една религия. НЕ съм християнин.
 
Иди си легни с мъж, не ме занимавай.
Амико, защо се засягаш от истината. На всички им прави впечатление, че вдигаш теми некоментирани повече от година-две.
Къде остана самоиронията ?!
А ако не ти харесва коментара ми - е просто не вдигай теми, чийто автори не си помнят паролите за форума ...
 
Пичове, много прераждания ще ви бъдат нужни, за да спрете с глупостите и видите голямата картинка. Ти Камене, мислиш ли, че на по-старите им се умира? Ми не, ама такива са правилата на играта, и няма честно, няма справедливо.
Медицината е напреднала дотолкова, че да разработи по-сложни начини да ни убива, защото светът е пренаселен и няма достатъчно ресурси за живот на една свръхпопулация от хора.
Криониката, ако изобщо влезе в употреба, ще бъде възможна само за шепа избрани хора, както е и с лечението на рак. Да сте чули голям световен лидер да е умрял от рак? Не говорим за Стив Джобс, който макар и богат и влиятелен, не влиза в световния елит. Той все пак живя 7 години с рак на панкреаса, което вече е рекорд.

Има или няма лечение за рака към този момент не е потвърдено. Може и да има, може и да няма, тука вече става въпрос за конспирации и така нататък. Права си, че трябва да има кръговрат и цикъла да не се нарушава, няма спор. Но съм на мнение, че не трябва да умират хора от неизлечими болести в 21 век. Рано или късно и той ще умре, неизбежно е.

Успех ти пожелавам. :D:D:D
Всички въпроси, които ми задаваш имат отговор, но нямам време да те насочвам към различните източници. Похвално е, че си ги задаваш, но е кофти, че с такава настройка.
М/у другото - душата не е патент и атрибут на религиите. Аз съм против масовите догми - не изповядвам нито една религия. НЕ съм християнин.
В какво точно вярваш? Имам в предвид как си обясняваш нещата? Интересно ми е, не се заяждам, искам да чуя абсолютно всяка гледна точка.
 
Но съм на мнение, че не трябва да умират хора от неизлечими болести в 21 век
Ти мислиш ли, че на мен това ми харесва? Майка ми си отиде от рак на панкреаса. Не пожелавам на никой да му кажат, че лечение за болестта на любимия му човек няма.
Опитвам се да намеря логично обяснение на нещата, затова се насочих към източната философия.
Ще се изненадате колко много информация има в мрежата - търсете. Говорила съм и с посветени в различни йога и други духовни (не мозъчни, Камене) практики. Има начин да видиш лично какво е отвъд, но за целта трябват топки и желязна дисциплина.
 
Амико, защо се засягаш от истината. На всички им прави впечатление, че вдигаш теми некоментирани повече от година-две.
Къде остана самоиронията ?!
А ако не ти харесва коментара ми - е просто не вдигай теми, чийто автори не си помнят паролите за форума ...
Теми, които са: 1) важни; 2) интересни.

И явно хора с малко IQ не могат да разберат, но ще поясня. Темите ги вдигам за нас, и за други хора идващи от Google. През коро ми е за авторите, честно казано..
 
Да, обаче няма да сте вие, ами други хора :D
Аз също съм до някъде съгласен с @nandibandi , поради простата причина, че ако Криониката остане без регулации, ще настъпи пренаселване на планетата. Но преди това, трябва да бъде достатъчно развита тази наука. Аз лично съм на мнение, че все някога ще бъде възможно, дори предполагам/надявам се да станем свидетели на това нещо.

П.С: Колко от вас знаеха за това преди тази тема?
 
Последно редактирано:
Та нанди, ти надниквала ли си в отвъдното?

Иначе аз съм чувал за криониката и преди темата, но не съм се интересувал много. Все пак вярвам, че бъдещето е натам.
 
За крионика съм чувал преди 20 години, а иначе тази псевдо хипотетична "наука" датира от началото на 60-те години и не е нищо ново. Сега замразяваме един труп, а ако след време някой открие как да го съживи - да действа!
 
Та нанди, ти надниквала ли си в отвъдното?
Да, Каменчо, мойто момче - надниквала съм. И ти си надничал и ще продължаваш да надзърташ, но тъжното е, че го правиш несъзнателно. :)

Сенатор Джон Маккейн от какво умря?
Сенатор Джон Маккейн е просто пионка в световната политика. Говорим за елита, който често остава в сянка, но определя хода на историята и държи под контрол популацията на планетата - с риск да прозвуча като Еленко Ангелов. :)

Относно криониката - колко от вас са склонни да сложат любим човек във фризер с идеята да стои и чака там, докато открият адекватно лечение на неговата болест? Мислите ли, че ще доживеете това да се случи? Да предположим, че стане възможно, което е абсурд. Ок, ракът е лечим, да кажем след 50-60 години... вашият брат, майка, (не дай боже дете) бива съживен и напълно излекуван, обаче какви са възможните сценарии? Вас ви няма, защото сте там, където всички рано или късно ще отидем, а съживеният е напълно сам и в свят, който му е напълно непознат. С какво е по-различен този сценарий от естествения ход на събитията - смърт, прераждане, ново съществуване?

Криониката е глупост неземна, и който я смята за добра идея, заслужава да преживее лично цялата идиотия, залегнала в основата ѝ. Амин. :)
 

Горе