Куба на Рубик с юбилей

От: Куба на Рубик с юбилей

То така по-бавно става

То по нормалния начин за някои въобще не става, така, че не е сигурно, че е по-бавно. И освен това не са 40 а малко повече години - според уикипедия е създадено през 1980 г., а аз имам диплом за окръжен първенец по нареждането на кубчето от 1982 г., така че са поне 42 г.
 
От: Куба на Рубик с юбилей

Нещо грешно ги сметна :), иначе според wiki първият куб е 1974, говорим преди да излезе масово и да стане нашумял. А тоя с рекорда за 5 секунди не мога да проумея как става хаха, на мен ш ми трябват 5 седмици сигорно в най-добрия случай :D
 
От: Куба на Рубик с юбилей

Нещо грешно ги сметна :), иначе според wiki първият куб е 1974, говорим преди да излезе масово и да стане нашумял. А тоя с рекорда за 5 секунди не мога да проумея как става хаха, на мен ш ми трябват 5 седмици сигорно в най-добрия случай :D

Да, вярно, направо да ми се смеят децата - две числа на кръст не мога да извадя.
 
От: Куба на Рубик с юбилей

Аз за 5 секунди не мога да извадя подреден куб от джоба си, какво остава да го подреждам
 
От: Куба на Рубик с юбилей

Това с 5-те секунди е лошо разбъркване на куба. Я аз да му го разбъркам, па да видим за колко ще го подреди :).
Навремето го редях за 1.20 - 1.30 м., при това имах хубаво кубче, оригиналише донесено от Унгария, което се движеше много добре.
Ама сега изобщо не мога да го подредя.... забравил съм.

Иначе има факири, които го редят страшно бързо, но теоритически е невъзможно да се нареди от-до, освен ако не е някаква позната комбинация.
 
От: Куба на Рубик с юбилей

Абе едно време го правех за около 40 секунди, но това със спец. куб, дето се върти много лесно и плавно, и според мен някъде до към 30 можеше да се свали от някой по-бърз в ръцете, от там нагоре е на шано работата или нагласена комбинация. За да се нареди едно кубче има някъде към 50-70 завъртания минимум - няма как да стане за 5 сек. по нормалния нчин.
 

Горе