Купиха Go Daddy за 2,25 милярда + дълговете

coolice

Owner
2011 годината на сливанията и придобиванията в ит бранша

Сделката ще приключи до края на годината, съобщават запознати анонимни източници Статия

KKR, Technology Crossover Ventures (TCV) и Silver Lake купуват хостинг компанията The Go Daddy Group Inc за 2,25 милиарда долара.
 
От: Купиха Go Daddy за 2,25 милярда + дълговете

Да му е честита, на един доста добър етап го продава
 
От: Купиха Go Daddy за 2,25 милярда + дълговете

Тази компания е ОТВРАТИТЕЛНА...


1000 Up-sell-a ти правят, спрях да ти ползвам още миналата година.

Namecheap for the win :)
 
От: Купиха Go Daddy за 2,25 милярда + дълговете

А бе американците милиардите за нищо ги нямат. Ама то нали печатницата е при тях. Докога ли ще изкарат така?
 
TCV са супер сериозни в това отношение. След фейсбук, годади им е втората най-публична сделка. Иначе може да погледнете какво силно портфолио имат: http://www.tcv.com/portfolio/index.php4 и то в редица браншове.
 
От: Re: Купиха Go Daddy за 2,25 милярда + дълговете

TCV са супер сериозни в това отношение. След фейсбук, годади им е втората най-публична сделка. Иначе може да погледнете какво силно портфолио имат: http://www.tcv.com/portfolio/index.php4 и то в редица браншове.

WoW, на това му се казва портфолио, колко неща имат не е истина.
http://www.tcv.com/jobs/jobsitem.php4?file=./txt/20110425.txt ;) ;) някой за Вице Президент?
 
Re: От: Re: Купиха Go Daddy за 2,25 милярда + дълговете

WoW, на това му се казва портфолио, колко неща имат не е истина.
http://www.tcv.com/jobs/jobsitem.php4?file=./txt/20110425.txt ;) ;) някой за Вице Президент?

Те реално погледнати са в Топ 5 на онлайн инвеститорите, ако не и в Топ 3, но ми харесва че запзват low profile и си действат без да вдигат много шум.

За Вице Президент може да кандидатираме кръчмаря, като единствения човек с достатъчно ценз за позицията.
 
От: Купиха Go Daddy за 2,25 милярда + дълговете

Тъкмо щях да пускам тема,но видях,че вече има такава.Доста добри пари е взел собственикът на сайта.Сигурно ще инвестира част от тях,пък с останалите ще живеят поколенията :D
 
От: Купиха Go Daddy за 2,25 милярда + дълговете

еми да сложат по едно промо сега :)
 
От: Купиха Go Daddy за 2,25 милярда + дълговете

Искаме домейни .ком за по 50 стинки! :D (joke)

Браво!
Незнам, защо са толкова лошо коментарите отностно GoDaddy, но аз ги ползвам от февруари месец, и съм повече от доволен от тях.
Съпорта им е на ниво ПОВЕЧЕ ОТ 6+!.. Несъмнено..

Само ме е яд, че ме метнаха със 100$ ваучер.. Било само за USA бля бля..
Здраве да е..

Нито 1 път не ми е паднал сайта(да чукнем на дърво), и никога не съм имал проблем с бързината и т.н.

По темата.

Браво.. Добре инвестиция.. Със сигурност ще я избият..
Обаче 2.25Милиарда си е доста цифричка.. ;d
 
От: Купиха Go Daddy за 2,25 милярда + дълговете

Ваучер за 100 USD, я се похвали как се сдоби с него
 
От: Купиха Go Daddy за 2,25 милярда + дълговете

Е то е фор фрее
 
От: Купиха Go Daddy за 2,25 милярда + дълговете

Ваучер за 100 USD, я се похвали как се сдоби с него

Казах, че ме "Метнаха".. тоест не ми го дадоха..
По-принцип като си купиш GoDaddy Хостинг пише, че ти дават 100$ AdWords Ваучер..
НО.. само пише..
Когато реших да си го "активирам", не можах да го намеря никъде в акаунта ми и затова писах на съпорта им..
И познайте какво ми казаха, че ваучери се дават само ако си от USA или от Canada :D:D..

Нищо.. Здраве да е.. :)
Поне хостинга им е ОК(засега)
 
От: Купиха Go Daddy за 2,25 милярда + дълговете

То и аз им ползвам хоста и се бия в главата дето им платих и за тази година. Тъй като ползвам Coda! и от него приложение си редактирам файловете по сайтовете, често се извършва триене/качване на файлове. Като го комбинираме това с рефреш да видим резултатите и поради незнайни за мен (а и за съпорта на Гоудеди) причини - сайтовете ми, които хоствам под съответния акаунт зациклят. Не може нищо да се прави, дори не зареждат.
Доста хора от България започнаха да се оплакват от бавното зареждане на сайтовете, които хоствам при тях.
Общо взето... наложи ли ми се да закупя нов хостинг план... няма да е от GoDaddy.
Иначе за домейните нямат грешка.
 
От: Купиха Go Daddy за 2,25 милярда + дълговете

Купиха го и вече май се започна с проблемите..
От няколко часа вече сайта ми прави каквото си иска..
Малко на систмата "Тука има, тука нема"..

Почна да ми пада сайта.. браво на тях..

Човек да не ги похвали бе..
 

Горе