Купували/продавали ли сте сайт?

Купували/продавали ли сте уебсайт?

  • Да, многократно на обща стойност над 10 000 лева

    Votes: 12 7.9%
  • Няколко пъти за обща сума над 10 000 лева

    Votes: 0 0.0%
  • Веднъж, но за повече от 10 000 лева

    Votes: 4 2.6%
  • Многократно на обща стойност над 1 000 лева

    Votes: 7 4.6%
  • Няколко пъти за обща сума над 1 000 лева

    Votes: 6 4.0%
  • Веднъж, но за повече от 1 000 лева

    Votes: 7 4.6%
  • Многократно, но за малки суми

    Votes: 9 6.0%
  • Няколко пъти но за малки суми

    Votes: 23 15.2%
  • Само веднъж за малка сума

    Votes: 24 15.9%
  • Не, но имам мнение по въпроса

    Votes: 50 33.1%
  • Нямам идея за какво говориш, пич

    Votes: 9 6.0%

  • Общо гласове
    151
  • Poll closed .
От: Купували/продавали ли сте сайт?

Търся човек за изработка на сайт насочен към туризма/недвижими имоти . Свържете се с мен на лични . Благодаря
 
От: Купували/продавали ли сте сайт?

не все още не съм продавал .. но като гледам имам намерениее да продам бившия ми сайт за 150. лв :)
 
От: Купували/продавали ли сте сайт?

До сега съм купил 5 сайта, всички бяха обявени и в този форум. 2 избиха парите си както и предполагах, 2 все още кретат на ръба на оцеляването, а 1 вече не съществува. В общи линии сам съм си виновен за дереджето на купените сайтове - просто не си бях направил сметка за времето което ще ми е необходимо да ги развивам. Като тегля чертата съм напред от сделките, ако не броя моя труд. Ако го броя съм на минус. В крайна сметка смятам, че има полза от "оглеждането" за точната оферта, но не трябва да се хвърля човек през глава.
За продаване никога не съм и мислил, защото формулата приходите за една година = цена, не ми изнася :)
 
От: Купували/продавали ли сте сайт?

Няколко пъти, за малки суми, но продавам нереализирани мои проекти
 
От: Купували/продавали ли сте сайт?

Да случвало се е преди да купувам и да продавам сайтове. Даже сега мисля да продавам един или два сайта и няколко домейна към тях.
 
От: Купували/продавали ли сте сайт?

Как става точно прехвърлянето на хостинга?

Обикновено пишете на хостинг провайдера и той прави прехвърлянето.

Купувачът си прави акаунт в хостинг провайдера. Продавачът пише до хостинг провайдера със "СС до купувача".

Така и така, този хостинг план (и/или домейн) искам да бъде прехвърлен на потребителя с еди кой си, който има еди кое си потребителско име.

И хостинг провайдера го прехвърля. След това продавача дава пароли за CPanel, ако има нужда или пък купувача си анулира съотвените пароли за достъп, чрез FTP и пр.
 
От: Купували/продавали ли сте сайт?

Ясно. Благодаря за инфото. Ами няма ли начин да го купя но да го прехвърля на друг хостинг.
 
От: Купували/продавали ли сте сайт?

Ясно. Благодаря за инфото. Ами няма ли начин да го купя но да го прехвърля на друг хостинг.

Може да купиш сайта и да го прехвърлиш на друг хостинг доставчик. Но не и самия хостинг план, който е при първия доставчик.

Пак става с писане до хостинг доставчика ти. Повечето хостинг доставчици предлагат безплатно прехвърляне към техния хостинг ако си нов клиент (а някои дори и като не си нов клиент). Обкновено като получиш паролите за достъп се свързваш с доставичка си където искаш да прехвърлиш сайта. И му казваш - така и така искам тоя сайт да се хсотва при вас и те свършват работата. Ще ти искат разни пароли за достъп до базата, до FTP и до каквото трябва още да се мигрира.
 
От: Купували/продавали ли сте сайт?

Ясно. Значи не се налага сам да прехвърлям сайта ръчно.
 
Здравейте, Може ли някой да направи нещо като таблица списък с най-добрите места за продажба на сайт или домейн, а защо не и двете :) , Ок.
Във флиппа се учудих, като се опитах да добавя сайт, без аукцион, преди беше безплатно, сега ми искат 9 долара, само да стой, т.е с цена фиксирана примерно. За аукциона май иска т 29 $, поне до скоро беше толкова и за домейн да стои, като обява, преди беше фриии, сега е 1$, няма нищо безплатно ве4е там, незнам защо така са го направили отскоро. Има един пазар на Freelancer.com, който уж е безплатен, но там толкова домейни и сайтове, а никакви бидове почти, малско скам работа ми се вижда. Вземат малки такси, но реално нищо почти не се продава. Marketplace ли нещо от сорта беше. Намерих го, ето: https://www.freemarket.com, не искам да правя релама на горе изброените сайтове, просто е свързано с темата, ок. Нека някой добави и още адреси и системи за покупко-продажба, ок

Лек Ден!
 
В момента търся платформи за продажна, но освен флипа, нищо интересно.
Искам да пусна някои сайт за продажба, но просто незнам къде.
 

Горе