Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

От: Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

Не е проблем за колегите само с банкови сметки да си дадат реквизитите. Ще им пусна вноски бележки през epay.

Аз, нямам само с банки работя, но това не е толкова важно, важното е, че се нагласи всичко с задружни усилия. :)
 
От: Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

Ще помоля Andrew, imagination и uni-web да си изпратят paypal или epay данните на ЛС. Разделям бюджета поравно помежду им.
Беше ми интересно да се поровя пак в тея неща, пък и нали затова сме се събрали тук :) Успех!
 
От: Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

Няма нужда от сметки, дано нещата да тръгнат, а и на който му потрябва да намери информация.
Принципно рядко пиша, понеже много от темите се израждат в говорилня. От тази тема излезе нещо положително което ме радва.
Поздрави,
Константин.
 
От: Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

Благодаря на всички ви и подкрепям това, че сте го правили с идеята за взаимопомощ (за какво са най-вече форумите иначе).

Все пак не скромничайте и давайте сметките. Бюджетът съм го заделил вече, така че е повод да пийнете тази вечер по едно-две за сметка на форума :)
 
От: Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

Да се отчета за свършеното - пуснах работен вариант с условията на http://www.stranabg.com/top/index.php?a=page&id=points

При тестов sms през сайта на mobio всичко е наред и точките се отчитат - "Vashite tochki sa uspeshno zakupeni. Imate едиколкоси tochki."
При sms през реален телефон обаче дава грешката за "Greshka.Spazvaite tochno instrukciite".

Услугата още не е активирана от Mobio. Дали е възможно грешката да е поради тази причина и просто трябва да се изчака активацията от модератора на mobio (когато намери време за по-маловажните нещица от битието, разбира се) ?

P.S. Бъзикам се с Mobio, но подобна услуга на руски сайт я заявих в 04:10 московско време, в 04:40 ме попитаха от оператора на sms-услугата дали имам проблеми с интегрирането на услугата в скрипта, след моя отговор към 05:00 че имам, ми изпратиха техния код, интегриран директно в съответния файл от скрипта и в 05:45 услугата бе активирана и работеща на практика.

04:40 не е равно на 16:40.
 
От: Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

Щом при тестов sms работи, е от активирането. Просто когато не е активирана мобио най-вероятно не приема данните и не пуска:

PHP:
$item = $_REQUEST["item"];

От там скрипта, не можа да направи проверката и плюе грешен отговор.

Да се отчета за свършеното - пуснах работен вариант с условията на http://www.stranabg.com/top/index.php?a=page&id=points

При тестов sms през сайта на mobio всичко е наред и точките се отчитат - "Vashite tochki sa uspeshno zakupeni. Imate едиколкоси tochki."
При sms през реален телефон обаче дава грешката за "Greshka.Spazvaite tochno instrukciite".

Услугата още не е активирана от Mobio. Дали е възможно грешката да е поради тази причина и просто трябва да се изчака активацията от модератора на mobio (когато намери време за по-маловажните нещица от битието, разбира се) ?

P.S. Бъзикам се с Mobio, но подобна услуга на руски сайт я заявих в 04:10 московско време, в 04:40 ме попитаха от оператора на sms-услугата дали имам проблеми с интегрирането на услугата в скрипта, след моя отговор към 05:00 че имам, ми изпратиха техния код, интегриран директно в съответния файл от скрипта и в 05:45 услугата бе активирана и работеща на практика.

04:40 не е равно на 16:40.
 
От: Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

явно това е, вече се активира и логът за грешки:
"FAILED:Service is not active"
 
От: Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

Здрасти, този "брояч" всъщност е бутон, който регистриралите се при теб трябва да поставят на техния сайт и техните потребители трябва да цъкат на него за да качва рейтинга при теб? :) Ти искаш, със смс-и да си купуват директно гласове и по този начин да се изкачват в класацията? До колкото помня, мобио предлагаха различни скриптове. Трябва ти услуга, която да ти връща някакъв код, който едно .php на твоя сайт да го превръща в определен брой гласове и да го записва в базата. Има много подобни темплейти и з нета и с малко модификация ще го нагласиш :) Колкото до Aardvark Topsites, те от много време вече са Visiolist. Пренаписали са цялата система и имат много плъгини, който биха ти били от полза.

така е!:) имаш право
 

Горе