Купувам сайт да изкарва по 800-1000лв+ почти на автопилот

От: Купувам сайт да изкарва по 800-1000лв+ почти на автопилот

се допускат, а не "са допускани"

Сори за офите, днес съм на вълна грамотност и има ли тя място в българското общество :D
 
От: Купувам сайт да изкарва по 800-1000лв+ почти на автопилот

Интересно ми е колко би дал за такъв сайт. Колко пъти месечната печалба.
И това 800-1000 месечната или годишната печалба е ?
 
От: Купувам сайт да изкарва по 800-1000лв+ почти на автопилот

Готов ли си да платиш 15 хиляди за сайт с 1000 лв доход на месец?
Или сайта трябва да струва максимум 1000 лв ? :lol:
 
От: Купувам сайт да изкарва по 800-1000лв+ почти на автопилот

Точно за по-горното и аз си мислех; T.e. коко е правилния мултипликатор. Аз бих предположил че е около 15-20, така че 15-те хил. са добра сделка за сайт правещ 1,000 на месец.

Интересно ми е дали някъде има цифри и сделки инфо само за сравняване, следене на тенденции, развития..

И още една предполагаема цифра: за да прави тези кинти, (1,000/месец) сайта трябва да е в топ бг. 1,000
 
От: Купувам сайт да изкарва по 800-1000лв+ почти на автопилот

Тука в бг са такива изпостници ,
масово искат да купуват такива сайтове за макс 6 месечният приход.

А автора на тази тема нещо се е покрил и не отговаря!
 
От: Купувам сайт да изкарва по 800-1000лв+ почти на автопилот

Можете да разгледате списък с последните продадени сайтове чрез аукцион във Flippa. Както ще видите по-долу, цените за сайт със среден приход от $500 на месец варират от $24 000 до $2 000. Така, че всичко е доста относително, зависи от съдържанието, темата и т.н.

https://flippa.com/just-sold?revenue_max=500&revenue_min=500&sort_col=price&sort_dir=desc
 
От: Купувам сайт да изкарва по 800-1000лв+ почти на автопилот

Аз имам такъв сайт. Изкарва по 999 лв. на месец, без да правиш абсолютно нищо. Само трябва веднъж в годината да му подновяваш домейна и хостинга. Ама и това не е задължително, 'щото той и това си прави на автопилот.

Продавам го защото, покрай другите ми 74 проекта не ми остава време за този. Затова даже го давам и на коледна цена - 299 лв.

За всички, които имат интерес - "Платете си за повече информация"
;-)
 
От: Купувам сайт да изкарва по 800-1000лв+ почти на автопилот

Вие колко бихте дали за сайт който да прави 1000 лв на месец? Въпроса е към всеки който го е прочел.
 
От: От: Купувам сайт да изкарва по 800-1000лв+ почти на автопилот

Вие колко бихте дали за сайт който да прави 1000 лв на месец? Въпроса е към всеки който го е прочел.

Не знам дали е редно да пишем тези неща в тази тема, но така или иначе автора на темата изчезна някъде....

За сайт, който прави 1000 лв. на месец, аз бих дал не повече от 2000 лв. - всичко е толкова относително с търсачките последните 2 години - днес те има, утре те няма, днес си на първо място и правиш по 30 лв. на ден от адсенс или реклами други, утре си на 101-во място и правиш по 0,50 лв./ден...много пъти съм се "блазнил" да взема един сайт за 3-4к лева, да видя какво е, но след цели 10 секунди размишления - всеки път се отказвам :)
Предпочитам аз да си дам малко "зор" и постепенно да изградя сайт, от който да "капят" по 200-300 лв. месечно, колкото за хостингите, домейните и други разни, отколкото да взема готов и да не знам какво ще се случи утре-другиден (не че и при твоя знаеш какво ще стане, но поне знаеш какво можеш да очакваш) :)
 
От: Купувам сайт да изкарва по 800-1000лв+ почти на автопилот

Много е относително!
Зависи най-вече как монетизираш и какъв е трафика ти.
Двата крайни варианта - Сайт направен по актуална тема, който на момента генерира трафик от гугъл и социалните мрежи, но след месец темата няма да е актуална и трафика ще падне значително. Та за такъв сайт не бих дал и 1x цената.

Но примерно имаш каталог с абонамент/месечен или годишен/ имаш твърди клиенти, трафик стабилен от Г, директен трафик и т.н. - В този случай може да се отиде и на 24x , че защо не и повече.

Всичко си зависи от нишата, сайта, монетизацията и т.н.

Примерно аз имам сайт от 2007г., който не е пипан сигурно от 2009,2010 и аз не помня от кога. Държи си трафик и си носи приходи от адсенс. Мислиш ли че такъв сайт бих го продал дори за годишната му печалба?
 
От: Купувам сайт да изкарва по 800-1000лв+ почти на автопилот

Много е относително!
Зависи най-вече как монетизираш и какъв е трафика ти.
Двата крайни варианта - Сайт направен по актуална тема, който на момента генерира трафик от гугъл и социалните мрежи, но след месец темата няма да е актуална и трафика ще падне значително. Та за такъв сайт не бих дал и 1x цената.

Но примерно имаш каталог с абонамент/месечен или годишен/ имаш твърди клиенти, трафик стабилен от Г, директен трафик и т.н. - В този случай може да се отиде и на 24x , че защо не и повече.

Всичко си зависи от нишата, сайта, монетизацията и т.н.

Примерно аз имам сайт от 2007г., който не е пипан сигурно от 2009,2010 и аз не помня от кога. Държи си трафик и си носи приходи от адсенс. Мислиш ли че такъв сайт бих го продал дори за годишната му печалба?

Ако си на зор? :D

Иначе си прав за всичко, най-добрия пример е как покрай световни/европейски първенства се почва яката продажба на сайтове на тази тематика :)
 
От: Купувам сайт да изкарва по 800-1000лв+ почти на автопилот

Много е относително!
Зависи най-вече как монетизираш и какъв е трафика ти.
Двата крайни варианта - Сайт направен по актуална тема, който на момента генерира трафик от гугъл и социалните мрежи, но след месец темата няма да е актуална и трафика ще падне значително. Та за такъв сайт не бих дал и 1x цената.

Но примерно имаш каталог с абонамент/месечен или годишен/ имаш твърди клиенти, трафик стабилен от Г, директен трафик и т.н. - В този случай може да се отиде и на 24x , че защо не и повече.

Всичко си зависи от нишата, сайта, монетизацията и т.н.

Примерно аз имам сайт от 2007г., който не е пипан сигурно от 2009,2010 и аз не помня от кога. Държи си трафик и си носи приходи от адсенс. Мислиш ли че такъв сайт бих го продал дори за годишната му печалба?

Много добре си го казал, подкрепям мнението! И аз имам един сайт който носи регулярни приходи от години и не бих го продал дори и за 24x
 
От: Купувам сайт да изкарва по 800-1000лв+ почти на автопилот

Ако предлагаш достатъчно добра оферта, може да ти предложа 2.
 

Горе