Купуване на линкове, какво мислите за тези сайтове

karlson

Active Member
Предложиха ми да си купя линкове на смешна цена. Като пример ми изпратиха два блога :
Sample link: http://showcouponscode.com/ , http://muscletronicdiscount.com/
Линковете се реални но ми направи впечатление, че като напиша заглавието на текста на статията блога не излиза. Някой знае ли какво точно правят тези с тия линкове проверих единя е DA28, PA 40.
Според вас къде е уловката? Продават 10 линка от подобни сайтове за 9 долара.
 
Винаги съм смятал, че Гулъл си прави гаргара с тези, дето вярват в DA и PA
навремето беше така и с пейджранк, такава голяма каргара ви направи на всякакви линкбилдерчета.

Важен е този линк, от който идва трафик, това са моите наблюдения.

Все още много оптимизаторчета не могат да схванат какво е изкуствения интелект на гугъл и как ще работи, но основната му цел ще е да разбере кои линкове са ценни и кои не.

Ти как мислиш, тези линкове от полза ли ще ти са ?

А линковете от авторитетните сайтове са скъпи, защото направата и подръжжката на такъв сайт е също много скъпа.
 
Последно редактирано:
Когато става въпрос за връзки, подбирайте внимателно. Не гледайте само и единствено DA и PA, а също така вникнете и под вътрешността на външността. Ако не си сигурен, значи има защо. Очевидно е, че не всяка връзка е полезна, а ако погледнеш нещата в дългосрочен план - някои връзки носят повече вреди, отколкото ползи. Интересното е, че дори и само една качествена връзка има по-голяма тежест, отколкото хиляда с ниско качество. В този ред на мисли си спомних откъс от книга, която завърших наскоро: "Богатите купуват активи. Бедните и представителите на средната класа купуват пасиви, като мислят, че са активи.".
 
Гледаш дали са индексирани (тези явно не са), гледаш дали са релевантни на твоята ниша, гледаш OBL, гледаш дали имат някакви беклинкове, тея DA/PA metrics ги зарежи :D.
 
Винаги съм смятал, че Гулъл си прави гаргара с тези, дето вярват в DA и PA
Когато става въпрос за връзки, подбирайте внимателно. Не гледайте само и единствено DA и PA, а също така вникнете и под вътрешността на външността.
...тея DA/PA metrics ги зарежи

Тези, които се интересуват и "набият" високи CF, като, че ли ще ЦъФнат от това. Има хора, които гледат само това и нищо друго не ги интересува, а реално сайт с по-ниски показатели може много лесно да мине конкуренцията, която се хвали с високи показатели...
 
DA и PA е метрика на трета страна (MOZ), която дава прогноза как търсачките гледат на сайта ти. От една страна е глупост да се пренебрегва, от друга страна е глупост да се вярва сляпо на тези показатели. Освен това гугълският PR хич не е умрял, а се ползва за вътрешни нужди на търсачката. Не ме хапете, няма да споря дали е така. Просто си разсъждавам.
 
Тези, които се интересуват и "набият" високи CF, като, че ли ще ЦъФнат от това. Има хора, които гледат само това и нищо друго не ги интересува, а реално сайт с по-ниски показатели може много лесно да мине конкуренцията, която се хвали с високи показатели...

Къде говоря за CF? CF се разглежда ВИНАГИ в комбинация с TF, когато мериш тежестта на линка, обикновено, когато съотношението TF/CF е 1/2 (например TF 10, CF 20) или по-малко се приема, че линка от тази страница ще е добър. В момента бих казал, че тежестта на линка е следната Релевантност > Авторитет > Локализация > OBL > Други.
 
@Detritus - Не говориш, но аз имам предвид всички, които се вманиачават по разни показатели, като пропускат същината на сайтовете. По принцип такива хора никога нямат добър сайт и лесно можеш да ги минеш в класирането.
 
Предложиха ми да си купя линкове на смешна цена. Като пример ми изпратиха два блога :
Sample link: http://showcouponscode.com/ , http://muscletronicdiscount.com/
Линковете се реални но ми направи впечатление, че като напиша заглавието на текста на статията блога не излиза. Някой знае ли какво точно правят тези с тия линкове проверих единя е DA28, PA 40.
Според вас къде е уловката? Продават 10 линка от подобни сайтове за 9 долара.
Тези показатели не се постигат просто така. Виж, спама им е 2, което мисля, че не е много (2% от сайтовете с флаг 2 за спам са наказани от Г, според MOZ). Офертата е добра, не се замисляй. Линк от сайт с такъв ДА е добър, особено на такава цена, дори и да не очакваш директен трафик.
 
Аз не бих купил, защото след моя линк ще наблъскат други линкове, които кой знае какви са, и като ударят мрежата като спамерска, е възможно да мине и на сайта.
 
Аз не бих купил, защото след моя линк ще наблъскат други линкове, които кой знае какви са, и като ударят мрежата като спамерска, е възможно да мине и на сайта.
Аз пък не знам по тази логика от кого би купил? А, ако някой ми каже, че ще гради чисто натурално линкбилдинг, ами поклон пред вечността :)
 
като някой който пазари линкове всеки ден, ще ти кажа - тия линкове са идеални. даже може да ми пишеш от къде си ги взел.

за какво са идеални обаче? за тиер 2. т.е трябва да ги филтрираш през сайт с голям авторитет, който носи много на спам. Това са големите новинарски сайтове или социалките. Та, примерно си регистрираш тъмблър, от там дофол линк към теб и тия въпросни линкове към тъмблъра.

не ги насочвай към сайта, който искаш да ранкнеш директно
.

сега да ви кажа няколко неща за метриките. DA, PA, CF, TF, bla bla са пълен ташак и се игнорират.

кои метрики са важни:
1. в ahrefs и semrush се гледа, дали сайта има думи в сърча, ако има и трафик, още по-добре
2. гледат се линкващите към домейна други домейни в ahrefs. т.е линк профила. колкото повече домейни и колкото по-авторитетни, по-добе
3. в majestic се гледа topical trust flow на сайта. Т.е искате линкове от примерно сайт с ниша градинарство, ако вашия е градинарство. не искате примерно линк от зъболекарски сайт към сайта ви за прежди.

сега за сайтовете
1. ако купувате такива подобни евтини линкове от пбн-и - никога към мъни сайта, само към тиер 2 яки статии или социалки, които водят към вас
2. ако купувате статии в авторитетни сайтове, като примерно сте бутнали някой лев на автор в дадения сайт, тогава може спокойно да линквате към
сайта си
3. ако сайта е ваш, т.е правите си пбн, първо тествайте как ще се отразят тия линкове на конкурент(на втора страница) и тогава линквайте към вас

тва малко линк билдинг 101. ако някой идва към варна, да се обади да черпи бира.
 
всичко зависи от сайта, рядко купувам, но пък продавам почти всеки ден
 
всичко зависи от сайта, рядко купувам, но пък продавам почти всеки ден
Между другото има една статия, която съм написал и платил да е при теб с един линк. Ще те помоля да го премахнеш.
 
Последно редактирано:

Горе