Къде бъркам?

hellsmash

Member
Здравейте колеги,
Имам следното питане ...
Наскоро направих сайт ( тип онлайн списание ). В него има новини, полезни съвети, рубрики и т.н. Има хубави авторски неща в него. Новините си ги взимам от няколко информационни агенции. Имам аудитория във фейсбук, не е голяма ... около 100 000 човека. Не си спамя много сраниците, не искам да дразня феновете... по 3-4 публикации на ден. През останалото време качвам снимки и постове да ги ангажирам. Сайта е български, статиите са български и фейсбук феновете също. За сега обаче правя едва по 1000 импресии на ден. Сайта е почти не месец. Споделям статиите в свежо и фейсбук. Пропуснах да кажа, че страниците ми са обвързани със категориите в сайта. Та искам да питам дали някой има предложение как да докарам повече трафик в сайта? Сега ще взимам още групи, но ме интересуват и сайтове подобни на свежо, където мога да споделям статиите и, от където ще дойде някакъв трафик.
Благодаря предварително и очаквам вашите съвети и мнения по въпроса.
 
От: Къде бъркам?

Само от аудиторията в фейсбук 100к би трябвало да вадиш повече. Моят съвет е забрави , че не искаш да спамиш. Фейсбук се е погрижил доста добре за това , като не показва поста ти на всички фенове , а само на 1-2-3 процента , така че спами здраво - на всеки час - пост , ако нямаш толкова постове , споделяй картинка - да има разнообразие. Освен през фейс страницата , ако имаш различни акаунти , споделяй и през тях избирателно. Това че са ти интересни и авторски неща , не значи че ще ти носят трафик. Поразголена снимка носи повече посетители от най-полезната статия -факт. Разнообрази сайта си със смешни картинки или класация момиче на седмицата. Под новините може да създаваш някакви спорове с различните си никове , за да провокираш дискусия. Успех.
 
От: От: Къде бъркам?

Добре, но по този начин не се ли губят лайкове на страницата ? За сега ги движа в положителна насока, смисъл имам нови лайкове всеки ден, заради снимки, които се убиват да споделят.

Както ти е казал BurnX, пускай постоянно материали във Фейсбук. Рийча в момента е около 1%, така че не се изненадвай, че нямаш посещения :) ако го оправят може да правиш по 10 000, но за сега повече от 1 000 не се надявай
 
От: Къде бъркам?

Само свежо носи приличен трафик и то ако публикацията ти излезе на първа страница. Важно е да знаеш обаче, че статиите се индексират първо в свежо и реално се прецакваш ако пуснеш нова статия. Изчаквай първо да ти я индексира на теб и после я пускай там :)
 
От: Къде бъркам?

Сайт на месец и вече с 1000 импресии на ден и иска съвети. То щеше да е добро постижение ако ги постигнеш тези импресии след 6 месеца или дори година. Ти ми дай съвети, не аз на теб :D
 
Последно редактирано:
От: Къде бъркам?

Само свежо носи приличен трафик и то ако публикацията ти излезе на първа страница. Важно е да знаеш обаче, че статиите се индексират първо в свежо и реално се прецакваш ако пуснеш нова статия. Изчаквай първо да ти я индексира на теб и после я пускай там :)

Това с индексирането беше доста полезно. Благодаря ти много!
 
От: От: Къде бъркам?

Това с индексирането беше доста полезно. Благодаря ти много!

Другият вариант е да да накараш Г да индексира статията през GWT и след двайсетина минути да я пускаш в Свежо. След като се убедиш, че я има в индекса от твоя сайт.
 
От: От: Къде бъркам?

Сайт на месец и вече с 1000 импресии на ден и иска съвети. То щеше да е добро постижение ако ги постигнеш тези импресии след 6 месеца или дори година. Ти ми дай съвети, не аз на теб :D

По принцип за тази аудитория във фейсбук не мисля, че е много. Сега вдигнах аудиторията на около 170 000 човека във фейсбук и долу горе докарвам 2000 уникални, 3500 импресии и 400 ретърнинг. Заканил съм се на 10 000 да направя банкет :), не че е голямо постижение, но повод да има.
 
От: Къде бъркам?

Само свежо носи приличен трафик и то ако публикацията ти излезе на първа страница. Важно е да знаеш обаче, че статиите се индексират първо в свежо и реално се прецакваш ако пуснеш нова статия. Изчаквай първо да ти я индексира на теб и после я пускай там :)

Аз започнах да чета за reddit изглежда голяма далавера. Във форума има много яка тема за това. Но ми се струва, че за бг сайт е дърво.... Ако греша някой да ме поправи.
 
От: Къде бъркам?

Със страница от 100 000 души трябва да прави доста голямо количество посещения. Ето няколко съвета от мен ако случайно не ги знаеш:
- Когато качваш снимка с линк към нея, много по-малко хора виждат поста
- Ако качваш само линк с появила се снимка към него, малко повече хора виждат поста
- Най-много поста се вижда, когато слагаш само линк и текст без снимки, например:

"Орешарски си подаде оставката, повече тук: ht tp//:babunga.com/osresharski-si-podade-ostawkata"


- този пост ще бъде видят 4 пъти повече от предните два, които посочих.
А ако заглавието е хубаво, като това, освен че ще говидят още повече хора, ще и го кликнат. Има още няколко трика, но ако това не даде резултат, ще ти кажа още. :) Успех

P.S. предполагам не правиш повече от 500 униклани посещения, а някъде между 300 и 500... което ще означава, че потребителите ти не се задържат много много на сайта, трябва да помислиш върху това как да ги задържиш и да се разхождат из него...

P.P.S. Аз имам една страница от с 15 000 фена и в сайта от нея си докарвам от 50 до 150 посещения САМО с 1 линк. Представи си колко ще правя със 100 000 и по 5 линка на ден, от 300 до 900 на линк, а за 5 линка от 1500 до 4500 :)
 
От: От: Къде бъркам?

Аз започнах да чета за reddit изглежда голяма далавера. Във форума има много яка тема за това. Но ми се струва, че за бг сайт е дърво.... Ако греша някой да ме поправи.

Да ти кажа за там е малко интересен момент. В Редит постваш линк към статия в твой сайт и след час той изчезва, а след 4 часа си баннат.
 
От: Къде бъркам?

Е да, то аз реално говорех за това ако идват посещенията от Гугъл като се замисля, когато го хвалех. А то едва ли фб страницата е изградена за 1 месец :).
 

Горе