Къде да намеря пълен списък на всички села и градове в страната

karlson

Active Member
Понеже правя един сайт за обява и ми трябва такъв пълен списък на селата и градовете... Помогнете ако знаете къде мога да го взема
 
Взимал съм ги и съм правил леки корекции по таблиците за мой проект.
Информацията е на може би 2-3 години.. Ако не намериш нищо мога да ти дам експорт направо от база данни.
Таблиците ми са 2:
1. Региони - 28 записа, на български и код на региона;
2. Населени места - 5256 записа, на български, в отделни колонки само името(София), само типа(гр./село) + full(гр. София/с. Горно Надолнище), region_id, region_code

Не гарантирам за пълни таблици, не съм проверявал :) Но ако мога да улесня някой ще му изпратя sql/csv експорти.

Edit: Сега видях че темата е доста стара и някой трупа мнения, хаха. Здраве да е :)
 
Последно редактирано:
Взимал съм ги и съм правил леки корекции по таблиците за мой проект.
Информацията е на може би 2-3 години.. Ако не намериш нищо мога да ти дам експорт направо от база данни.
Таблиците ми са 2:
1. Региони - 28 записа, на български и код на региона;
2. Населени места - 5256 записа, на български, в отделни колонки само името(София), само типа(гр./село) + full(гр. София/с. Горно Надолнище), region_id, region_code

Не гарантирам за пълни таблици, не съм проверявал :) Но ако мога да улесня някой ще му изпратя sql/csv експорти.

Edit: Сега видях че темата е доста стара и някой трупа мнения, хаха. Здраве да е :)
тука сме на области -> общини -> села/паланки/градове
 

Горе