Къде да преместя блога си?

Pavlinasp

Member
Здравейте.

От няколко години пиша блог (на български) в blog.bg и вече имам доста читатели.
Тъкмо бях прежалила невъзможността за AdSense (аз и без това не го пишех с комерсиална цел), когато самият blog.bg орязоха елементарни опции като линкове в статиите ми и форматиране...

Искам да преместя блога си на друго безплатно място, където ще имам и възможности за печалба.

Какво ще ми препоръчате?
 
blogspot
 
blogspot е на гугъл, адсенс е най лесон да сложиш, отделно слагай реклами на когото искаш
 
http://iliqnktz.blogspot.bg/ - ето моят блог, той е на блогспот, само че е на самотек. Темата е остаряла, домейна е изтекъл и ползвам безплатен, но ти винаги можеш да си свалиш някоя хубава темичка и да си купиш едно домейнче, хоста ти излиза безплатен. :)

Също така в секцията на блоггър във форума има много полезно инфо, за съжаление е доста умряла секцията от година сигурно, но винаги може да пишеш там за помощ, ако ти се наложи.

Ако минеш на блоггър, може да се възползваш и от услугите ми за настройване на темата, ако не знаеш как да го направиш. Ето тук https://www.predpriemach.com/threads/Въпрос-за-шаблон.69764/ на друг потребител бях помогнал миналата година с блогспот блог, настройка на тема и даване на полезни съвети, както и допълнителна помощ при нужда. :)

Поздрави!
 
Ако искаш да е безплатен хост, аз лично ти препоръчвам blogspot. Може би ще ти трябва малко време да свикнеш как се администрира, от гледна точка на промяна на дизайн, добавяне на инструменти, слагане на реклами и т.н. Като им свикнеш обаче, щще се чувстваш перфектно. Аз също имам блог в блогспот - My blogroll и мисля, че всичко си е ОК, при положение, че не ти струва нищо, освен 30 за домейн на година.
 
Ако искаш да е безплатен хост, аз лично ти препоръчвам blogspot. Може би ще ти трябва малко време да свикнеш как се администрира, от гледна точка на промяна на дизайн, добавяне на инструменти, слагане на реклами и т.н. Като им свикнеш обаче, щще се чувстваш перфектно. Аз също имам блог в блогспот - My blogroll и мисля, че всичко си е ОК, при положение, че не ти струва нищо, освен 30 за домейн на година.

Дори не е задължително да има платен домейн, просто е препоръчително. В моят блог преди да изтече домейна, който не поднових, защото както споменах блога си остана на самотек и рядко влизам да напиша нещо, та в моят блог трафика идваше главно от гугъл сърч, малко беше директния, също така, ако има къде да поства във фейсбук и от там може да си докарва доста. С две думи за 30 лева на година, може и без тях, но е препоръчително да ги инвестираш, можеш да си сътвориш един добър блог, които да генерира добър трафик, аз варирах около 3-4к на месец и вървех доста добре, но трябва да имаш желание, това е най-важният елемент.
 
Дори не е задължително да има платен домейн, просто е препоръчително. В моят блог преди да изтече домейна, който не поднових, защото както споменах блога си остана на самотек и рядко влизам да напиша нещо, та в моят блог трафика идваше главно от гугъл сърч, малко беше директния, също така, ако има къде да поства във фейсбук и от там може да си докарва доста. С две думи за 30 лева на година, може и без тях, но е препоръчително да ги инвестираш, можеш да си сътвориш един добър блог, които да генерира добър трафик, аз варирах около 3-4к на месец и вървех доста добре, но трябва да имаш желание, това е най-важният елемент.

Абсолютно съм съгласен с теб. Имам един на английски, който никога не е имал домейн. Преди ми правеше по 10 евро на ден от Адсенс само с трафик от Гугъл и Яху. Не съм поствал в него от 2 години и продължава да прави трафик. Преди години направих друг пак без домейн и му постнах няколко ревюта на продукти от Амазон за проба. Наредих му малко аффилиейт връзки и до ден днешен прави по някоя продажба. Не епоствано в него от 2 години. Класира се на 1 страница по търсене за около 20 думи и фрази. Блог в блогспот се класира в пъти по-лесно от блог в уърдпресс.ком
 
От няколко години пиша блог (на български) в blog.bg и вече имам доста читатели.
Винаги съм се възхищавал на хора като Вас. Аз си признавам чистосърдечно близо 660 статии няма как да пиша и да ги даря на някой да печели на Ваш гръб. Не съм запознат с blog.bg но ако има възможност правете експорт на всичко... и си го качете на собствен домейн или на blogspot. Все ще се намери някой да Ви помогне в този форум, ако не се намери ще ви съдействам с каквото мога.
 
Благодаря, Илияне. Отворих блога ти, има полезни неща. Защо казваш че сега е на "самотек"? Къде мога да видя колко посещения има на статия.
 
Благодаря, Илияне. Отворих блога ти, има полезни неща. Защо казваш че сега е на "самотек"? Къде мога да видя колко посещения има на статия.
Здравей, радвам се, че са ти харесали неща от блога ми. На самотек е, което означава, че не пиша нови статии или го правя рядко и не се занимавам с блога ми, не подновявам / купувам домейн, не се занимавам с популяризирането му и т.н, като изключим линка в подписа ми тук във форума.

За статистика на статиите, това се вижда само от мен вътре в контрол панела на блогспот, може да се изкара и брояч на всяка статия, който да е видим за всички, но уви не съм го направил, защото статистиката на блогспот не е особено читава като цяло, което е един от минусите на тези блогове. Може да прегледаш Тухо брояча ми за минали месеци, от средата на 2017 назад виж, след това заради изтичане на домейна секна трафика, но сега отново се възобновява лека полека. За статистика от Гугъл, мога да покажа данни също, но те са сходни с тези от Тухото.

Ето статистика на някои от статиите ми, както виждаш имам с под 1000 преглеждания, имам и по няколко десетки хиляди, зависи какво вълнува хората, също така и от класирането в Гугъл, сега лека полека отново си връщам бавно позиции, преди имах доста на 1ва страница и челните места на нея. Мога да ти пратя още снимки на ЛС, ако желаеш.

Поздрави! :)
BTHsP8iFTTOnx9L8Mq4ZVw.png
 

Горе