Къде да продавам обувки онлайн?

Дискусията в 'Онлайн Магазини' стартирана от Антон22, Ян 28, 2019.

1. Антон22

Антон22 New Member

Рег.:
    Ноем 1, 2018
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Здравейте, имам възможност да купувам спортни маркови обувки (Найк, Адидас, етс.) на 30% от актуалната им цена по магазините. Обувките са единични номера от различни модели, оригинални. Въпросът ми е дали можете да ми предложите някакъв вариант да ги продавам онлайн? В ОЛХ прекалено много се разводниха нещата и всичко е доста мудно вече. Четох, че мога да ги изпратя в склад на Амазон, но не съм се занимавал досега. Някакви предложения?

Поздрави!

2. Yurnero99

Yurnero99 Active Member

Рег.:
    Дек 8, 2015
    Съобщения:
    253
    Харесвания:
    82
    Точки:
    28
    Професия:
    Universal Soldier
    Място:
    Bulgaria
    Получаваш ли редовно нова стока или говорим за еднократно изчистване ?

3. CryptoInvest

CryptoInvest Active Member

Рег.:
    Ян 25, 2018
    Съобщения:
    317
    Харесвания:
    99
    Точки:
    28
    Може да пробваш в Ибей, през фейсбук страница, онлайн магазин макар да не е много удачно и още много варианти. Може да предложиш на някои вече с онлайн магазин да продава стоката ти. Може да предложиш дропшипинг на някои от форума. Варианти много.

4. Wllb

Wllb Active Member

Рег.:
    Март 28, 2016
    Съобщения:
    150
    Харесвания:
    70
    Точки:
    28
    Актуалната цена в магазините е много разтегливо понятие. Ако говорим за recommended retail price, тази цена е такава само за актуалните колекции, след което оптимистично се гони 50-60% от нея. Важно е какъв клас ще са стоките и в коя ценова категория ще искаш да ги позиционираш. Ако правиш сметки от рода - ще купувам на 30% RRP, а ще ги продавам на list price, то помисли пак. Този лукс можеш да си го позволиш само в мол-а.
    А OLX не го отписвай! Колкото и да го осмиват, това е най-сериозният marketplace и за много от големите търговци OLX им носи 50% от продажбите.
    fulfillment центровете са единствената опция да развиваш този тип дейност от БГ в посока към ЕС, но ако нямаш големи обеми стоки не се захващай. За западните държави е характерен голям % returns.

5. Антон22

Антон22 New Member

Рег.:
    Ноем 1, 2018
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Благодаря на всички за отговорите.

Yurnero99, да, мога да получавам редовно стока.
    CryptoInvest, благодаря за идеите.
    Wilb, става въпрос за цената, на която се предлагат в момента по магазините, а не за тази, на която са се продавали, когато е излязла колекцията. Въпросът е, че мога да предложа по-ниска и от тази цена.

6. John Galt

John Galt Active Member

Рег.:
    Юли 19, 2010
    Съобщения:
    277
    Харесвания:
    86
    Точки:
    28
    Olx /Facebook. Почни оттам, после ще видим.

7. DiqnaTomof

DiqnaTomof New Member

Рег.:
    Март 15, 2019
    Съобщения:
    10
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Може, да си направите и онлайн магазин сами. Има доста платформи за изработка на онлайн магазини с които бързо и лесно ще го създадете и разработите на по-ниски цени, отколкото да наемете дигитална агенция за изработката на онлайн магазин.

8. zoomaniak

zoomaniak Well-Known Member

Рег.:
    Февру 4, 2011
    Съобщения:
    1,066
    Харесвания:
    271
    Точки:
    83
    Цената не продава.

Ниската цена ражда съмнения - страхове и ти носи подозрителни клиенти.

Как ще ги излъжеш - само с цената ли :) как ще комуникираш с тях убедително.... само с цена ли.

Ако основният ти акцент ще е цена ще продаваш само на БЕДНИТЕ и отчасти на средната класа...

Бедните са сложен клиент :) много мислят, много се страхуват, много са съмнителни, много искат %% още отстъпка :) мого те прецакват... всеки беден клиент - всеки 9-ти връща поръчка или не я взима от офис... или иска тест :)

Да продавам на бедни ми е тъжно и гадно. И споделям опит...

Днес една жена на 1-ва поръчка се пазареше с мен за 120 лв поръчка. Искаше 15% отстъпка :) дадох и 5%... намекна ми, че на дали ще се върне. Споделих и, че никой друг не се пазари като нея :) и нямаме политика за отстъпки обявена официално - защото не вярвам в %%%

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice