Къде да хоствам англоезичен сайт?

galinstefanov

Well-Known Member
Къде е по-добре да се хостне англоезичен сайт - в българска хостинг компания или чуждестранна. Дали това оказва влияние на зареждането на самият уеб сайт. Притеснява ме, че ако го хоствам в България ще имам забаване. Какво е вашето мнение?
 
  • Like
Реакции: Brad
От: Къде да хоствам англоезичен сайт?

По възможност хоствай сайта в страната, за която е предназначен самия сайт. Ако е за Америка или Европа - някъде там избери хост.
 
От: Къде да хоствам англоезичен сайт?

Hosting bulgaria предоставя услуга със сървъри базирани в САЩ, може да ти свършат работа

Слушай Странникът, прав е.
 
От: Къде да хоствам англоезичен сайт?

Идеята на сайта е тип 9gag, трафикът ще идва от Google+, но не мога да разбера феновете от кои страни са, струва ми се повечето са от US, но има от други страни. Вече пуснах тема във форума да попитам дали социалната мрежа на Гугъл предлагат такава статистика както Facebook. Но да кажем, че трафика е смесен US/EU, какво ще кажете?
 
От: Къде да хоствам англоезичен сайт?

Ще изчакам да видим какво ще кажат и други съфорумци.
 
От: Къде да хоствам англоезичен сайт?

Coolice, Blinky, rstefanov и останалите :) Очаквам и вашите мнения ако е възможно.
 
От: Къде да хоствам англоезичен сайт?

Посетителите откъде са?
 
От: Къде да хоствам англоезичен сайт?

Трафика ще идва от Google+ page, но там няма статистика като на ФБ за да точен брой за страна/континент, но да кажем, че са смесени US/EU, като преобладаващи са US
 
От: Къде да хоствам англоезичен сайт?

В никакъв случай БГ компания, дори тя да предлага сървъри в САЩ, защото в 99.99% от случаите препродават от друга
или просто е взела VPS или Dedicated..
Препоръчвам да вземеш VPS в източното крайбрежие - хем ще е бърз в САЩ, хем е по-близко до Европа и пинга ще е по-нисък.
Добри са RamNode в Атланта.
 
От: Къде да хоствам англоезичен сайт?

В никакъв случай БГ компания, дори тя да предлага сървъри в САЩ, защото в 99.99% от случаите препродават от друга
или просто е взела VPS или Dedicated..
Препоръчвам да вземеш VPS в източното крайбрежие - хем ще е бърз в САЩ, хем е по-близко до Европа и пинга ще е по-нисък.
Добри са RamNode в Атланта.

За ramnode си има и хубави купони за отстъпка, ето ти един "YOU CAN USE LET35 TO GET YOUR VPS FOR 35% OFF FOR LIFE", предполагам може да се намери и още по-добър.

По-темата, искрено ти желая да достигнеш и 1% от трафика на 9gag, но тогава ще питаш вече за dedicated сървър :) И да, най-добре си вземи хостинг от САЩ, както са те посъветвали колегите.

Успех!
 
От: Къде да хоствам англоезичен сайт?

Благодаря за пожеланието, дай боже всекиму сайт с трафик като на 9гаг :) То до този трафик да стигнем за дедикейтед сървър ще се изкарват. Ще взема най-вероятно от там. Като за старт май ще започна с минималният план на Ramnode.
 
От: Къде да хоствам англоезичен сайт?

Там за където ще се бориш , примерно ако искаш клиенти от Англия, хоствай там, ще се класираш по-добре.
 
От: Къде да хоствам англоезичен сайт?

Относно VPS, за пръв път ще ползвам и не съм много запознат, но нещата по същият начин ли изглеждат вътре както при обикновения споделен хостинг, т.е CPanel или подобен интерфейс ?
 
на какво ще е направен сайта :)

значи хостинг някъде в сащ или англия или канада + ако е базиран на урдпресс jetpac плъгина и активираш Photon безплатен cdn за картинките от тях


Photon

Give your site a boost by loading images in posts from the WordPress.com content delivery network. We cache your images and serve them from our super-fast network, reducing the burden on your Web host with the click of a button.


относно впса - имаме една тема за много подобен на цпанел който се инсталира с няколко команди http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=43778
 
От: Къде да хоствам англоезичен сайт?

Сайта ще е на къстъм PHP писана система, но като цяло доста лека, хостинга мисля да го купя USA ( Атланта ) от RamNode.
 
може да му добавиш page speed service от гугъл все още е безплатен ама там е на кантар при мен на единия сайт за който го ползвам зарежда тумбс от цдн-а на гугъл ама не и картинките на страниците... на другия захапа картинките също (и двата са с едни и същи настроики - те са общи за всички сайтве в акаунта)

пп само не съм сигурен че промоцията още им е активна понеже ги имаме в нашия сайт за промота техните сървшват доста бързо иначе миналата неделя (не тази вчера) беше писал на блинки че е активна ама е пред свършване (да ние им досаждаме на впс фирмите който листваме ;))

но и без промото цените са им добри ... дори и да не ползваш cdn сервирането на статични картинки от ссд ще цепи мрака (а ссдкешъд ще е по добре от обикновне хард) ама какъвто и впс да избереш като сервираш картинки ще е важно IO което при впси винаги е по добро от отколкото при шеърда..

ако цмс-а не ползва много мод рераит ще истискаш много произвидителсност при сервирана на статични картинки с nginx или open lite speed ако ти рябва и рераит...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Къде да хоствам англоезичен сайт?

Аз имам няколко сайта насочени към САЩ и други държави, и ги хоствам в САЩ. Ползвам този хост и съм доволен. Разгледай им и демо панела и ще добиеш представа какво представлява хоста.
 
От: Къде да хоствам англоезичен сайт?

Аз лично съм доволен от Hostgator, но има хора, които не са доволни. Явно зависи от сървърите, които ще ти предоставят.
Чувал съм добри неща и за site5.com, но не съм ги тествал...
 
От: Къде да хоствам англоезичен сайт?

Аз лично съм доволен от Hostgator, но има хора, които не са доволни. Явно зависи от сървърите, които ще ти предоставят.
Чувал съм добри неща и за site5.com, но не съм ги тествал...

Преди време ги използвах site5.com и останах доволен. Имаш опция да избираш локацията на сървъра. Съпорта също е читав :)
 

Горе