Къде мога да кача 25 ГБ

scorebg

Active Member
Здравейте,
Имам един голям файл 25 ГБ, който искам да споделя с мой познати около 20-тина души и търся вариант да го кача някъде. Някой сблъсквал ли се с този проблем?
 
От: Къде мога да кача 25 ГБ

Здравейте,
Имам един голям файл 25 ГБ, който искам да споделя с мой познати около 20-тина души и търся вариант да го кача някъде. Някой сблъсквал ли се с този проблем?

Пробвай с мега ъплоад, при регистрация ти дават 50гб място, и не знам да има ограничие за самите файлове.
 
Последно редактирано:
От: Къде мога да кача 25 ГБ

Използвал съм ge.tt за нещо подобно (13 ГБ файл), но не е безплатно. 40 GB файлове(без ограничения от размера на файловете) е 10$ месечно, аз го платих еднократно и просто си прекратих абонамента след месец, когато всичко бяха получили файла.
What is the maximum/largest file size?

We do not limit the file size you can upload, but your account may not have enough storage space for the file. If that's the case you can upgrade your account to get more space.

Ако искаш безплатна опция, можеш да използваш p2p торент системите? Създаваш торент с файловете вътре, и даваш торента на този, който ще го изтегли и те ще си го изтеглят от теб/другите, които завършат свалянето на файла.

P.S Явно MEGA предлагат работата с големи файлове безплатно, както препоръча @Replace.
Има ли някакви ограничения за размера на файловете в MEGA?

Ние не налагаме изкуствени ограничения за размера на файловете, освен тези за Вашето налично cloud пространство за съхранение на данни. Въпреки това, някои технически непригодни браузъри изискват целият файл, да се съхранява в паметта за сваляне (Firefox, IE10, Opera), или както за сваляне, така и за качване (IE9, Safari 5).
 
От: Къде мога да кача 25 ГБ

След като става въпрос за 20 души що не си го пуснеш от твоя компютър?
Ще им пратиш линка през някакъв интервал за да не се закачат едновременно и да става бавно.

Другия малко по сложен вариант е с торент файл. Изпращаш им торента който си направил и те си го свалят. Като тук проблема е, че трябва да имат торент клиент.
 
От: Къде мога да кача 25 ГБ

След като става въпрос за 20 души що не си го пуснеш от твоя компютър?
Част от хората са в чужбина и не знам каква свързаност ще имат. Ще опитам с този вариант имах някаква малка програма за това, само трябваше реален IP адрес.
 
От: Къде мога да кача 25 ГБ

Наскоро ми се наложи да споделя една сватба така и файла беше 30гб, купих си за 2 долара допълнителсо пространство в Гугъл Драйв и Уиндоус (безплатни са 15гб) обаче мн се изнервих, като го изтеглят от САЩ и не тръгва - само грешки. Стана с торент програма, направих си частен торент файл, пратих го и хората като си го изтеглиха нямаше проблеми
 
От: Къде мога да кача 25 ГБ

Наскоро ми се наложи да споделя една сватба така и файла беше 30гб, купих си за 2 долара допълнителсо пространство в Гугъл Драйв и Уиндоус (безплатни са 15гб) обаче мн се изнервих, като го изтеглят от САЩ и не тръгва - само грешки. Стана с торент програма, направих си частен торент файл, пратих го и хората като си го изтеглиха нямаше проблеми

То тези 30 гб могат да се смалят на по-малко. Немога да разбера какъв е смисъла да се праща оригиналният файл.
 
От: Къде мога да кача 25 ГБ

https://mega.co.nz - правиш го с някой архиватор на примерно 25 части, всяка по 1 гб и си ги качваш. Другото е, както по-горе е описано - торент файл.
 
От: Къде мога да кача 25 ГБ

В dropbox имат много евтини оферти място.
 
От: Къде мога да кача 25 ГБ

Ако четеш английски виж това, но е голяма играчка. Успееш ли обаче, стигаш до този резултат:

1.jpg

Безплатно имаш на разположение общо 1 Тб пространство в облака. Има проблеми с кирилицата - успях да създам една основна папка на кирилица и една подпапка и след това започна да дава грешки. Преименувах всички папки на лат. и всичко се оправи.
 
Последно редактирано:

Горе