Къде сте учили/те Висшето си образование ?

Имате ли Висше образование ?

  • Да

    Votes: 43 58.9%
  • Не

    Votes: 13 17.8%
  • Още съм ученик

    Votes: 10 13.7%
  • Завършил съм семестриално... Не съм си взел дипломата

    Votes: 7 9.6%

  • Общо гласове
    73

lastsentinel

Active Member
Стартирам тази тема тъй като скоро ще завърша училище и който иска ще ми е много интересно да сподели къде и какво е учил и доволен ли е от университета както и дали това, което е завършил му помага в работата, която върши. Също ще ми е много приятно ако има хора, които са учили в чужбина да разкажат по-подробно къде, какво и т.н. :) Добавих и публична анкета ако някой иска да гласува.
 
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

СУ , и ЮЗУ :) Работя по специалността. Помага да създадеш контакти и среда, в която да се развиваш. Образованието е по желание - не е задължение.
 
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

СУ. Не работя по специалността. Преквалифицирах се, но пък имам богата обща култура. Според мен е задължително, но трябва да имаш идея какво правиш, а не да учиш заради самото учене.
 
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

Няма отговор "почти" :)
 
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

ТУ - не работя по специалността. И почти съм на мнение, че висшето образование в бг е безпредметно.
 
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

Computer science ( или някакво жалко подобие на английския еквивалент ) във ВТУ "Св.Св.Кирил и Методий" , заслужава си, но има далеч по-добро качество на образование от това.А и наистина тук образованието е по - скоро да създадеш приятелства и контакти от които все някога ще имаш полза.Наистина вече не е задължително да имаш образование за да просперираш, нали виждате най-великите умове са без завършено я училище, я университет, но това не им е попречило да преуспеят.
 
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

Бизнес администрация в Канада съм учил...специалността ми е начин на живот.
 
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

Магистратура в РУ, не работя по нито една от 2-те ми специалности. Не ти трябва висше, а просто желание да правиш нещо и да го научиш. Можеш сам да се образоваш вместо да ползваш остарелите лекции на разни професори :)
 
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

Наскоро един приятел дето учи магистратура по бизнес администрация в едно от топ 10 училищата в света с пълна стипендия - иначе беше 100 000 долара таксата каза: "Това тука е само смисъла от него името-марката и връзките, които създаваш с колегите и като ходиш по интервюта за работа. Всичко друго е книги за 400 долара, които всеки може да си купи от Амазон." Мисля това изчерпва всичко. Учил съм и тука и навън. Навсякъде всичко е ташак....ако някой си мисли, че като завърши нещо яко някъде е хванал господ за шлифера имам кофти изненада за него - греши. Затова не отделяйте 100% от времето си за това ами си развивайте паралелно проектите.
 
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

И тук и навън, после пак тук... на 100% подкрепям казаното от tanipo - няма значение къде си учил, а какво си научил и как го използваш.
 
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

Аз съм още ученик и смятам да уча по специалност , тоест Графичен дизайн . Само дето това чудо го има само в НБУ а там таксите са леко казано големи :Д . Някой ако знае какво мога да направя ще съм радостен :) И да знам че там няма да науча нищо ново и че тря да уча сам , аз това и правя , но искам да имам висше.
 
Последно редактирано:
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

Като начало може да почнеш да ползваш буквата "я" :).
 
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

Като е за висше си учи квото и да е държавно , а у дома чети за дизайнер, няма друг начин. Другото е да почнеш да изкарваш кинти. Има хора на твоята възраст дето 1000лв са им пари за семки, изкарват законно парите си с труд.
 
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

Е аз се занимавам мерси се пак за съвета :) В момента трупам проекти и се надявам скоро да започна по качествен бизнес (така да се каже) А до кандидатстване имам 3 години :Д
 
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

Икономически университет - Варна, спец. Мениджмънт. Важното е да ти е интересно това, което учиш. Повечето ми колеги не са искали тази спец. и ходеха с нежелание. Аз това исках, това записах. Висшето не се учи в университета, а трябва да се самоусъвършенстваш и извън него, тук никой няма да тръгне да те кара да четеш, пишеш и т.н. Хобитата ми са доста различни от това, което съм учил, но ми е все още интересно всичко свързано с икономиката.
 
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

Учих в ТУ Варна, но осъзнах че няма никакъв смисъл при положение, че нямам намерение да си търся работа. За това прекъснах.
 
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

завършила КММ и не работя по специалността, но не съжелявам, дотук съм съгласна с горе изложеното от колегите, само да допълня, че цензът си е ценз, където и да учиш, когато започнеш да се реализираш след това, отношението е друго когато споменеш, че имаш висше, в каквато и сфера да е, желая ти успех и избери това което ти харесва, а не което трябва :)
 
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

ПУ "информатика" - изгубено време. Даже, незнам къде съм захвърлил димпломата. Ако можех да върна времето назад, нямаше да уча въобще. Общата култура не се продибива по разни смешни бг университети. Предполагам в чуждите елитни колежи е по различно. Плюс това добрата обща култура не струва и 5 стотинки (лично мнение). Според мен всеки трябва да е много тясно специализиран в нещо, което обича и да дълбае само и единствено там, докато не стане топ/гуру/перфектен/конкурентноспособен. Тия с общата култура, обикновено са никому ненужни дървени философи.
 

Горе